Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Доста е скъпо да снимаш със Сони DSLR
Автор: plamen_gb   
Дата:   23-07-19 17:56

Видях цените и ми стана лошо/забавно...

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=122724

Отговори на това съобщение
 Re: Доста е скъпо да снимаш със Сони DSLR
Автор: georgioiv   
Дата:   23-07-19 18:23

те тия цени са малко фантастика да се вземат.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Доста е скъпо да снимаш със Сони DSLR
Автор: Джъмбо   
Дата:   24-07-19 10:21

тези кутий и опций, явно са някакви скъпи екстри [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Доста е скъпо да снимаш със Сони DSLR
Автор: mmjm   
Дата:   24-07-19 10:33

За хора тръгнали на училище след 93-4г неразпознаването и неразбирането на различията в буквите (и), (й) и (ѝ) не ме учудва, а само ме натъжава, но по-възрастните допускащи подобни грешки ме потрисат. Вероятността да са докарали поне по един учител по български в различните етапи от образованието им до самоубийство е доста голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: Доста е скъпо да снимаш със Сони DSLR
Автор: Leica   
Дата:   24-07-19 11:05

Аман от "лингвисти", т.е. хора, който няма какво да кажат, но държат да говорят.
plamen_gb - да, разбирам иронията ти към "специална", така да я определя обява.
Иначе бих казал, че най-евтино е да снимаш със Сони DSLR , както и Pentax K.
Имзенно за това държа по две тела от alpha и K.
Просто имат легендарни стари обективи и порядъчно отношение към тях ... а дори и новите им (от Сони алфа) силно поевтиняха поради това, че изглежда Sony май забравиха за DSLR-a, а Pentax нещо също pdimdnd в тоя клас.
Което не пречи, отрочетата им да са си не по-малко добри, а само да са станали доста по-евтинки [smilie25] [smilie21] [smilie21] често до 3-5 пъти !
А купи свестен кит (или тур.обектив) 24-240 за сони EF ? Има само един по джоба 28-70 и това е.(моля "разбирачи" да не ми изтъкват разликите)
Аз си купих скоро за алфа и за пентакс никога непланирани от мен обективи (18-105)и въобще не го усетих . Че и макро 100/2,8 за алфа.

А 18-105 са добри... и все по-често заменят легендите в чантата и ги остават да си почиват на тезгяха. Щото легендите са твърди и тежки.....и с тях понякога повече се тренира тялото, а по-малко кадри се ловят!
А с годините гравитацията си взима своето [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Доста е скъпо да снимаш със Сони DSLR
Автор: plamen_gb   
Дата:   24-07-19 11:18

Leica Разбирам те, аз за това си взех Sony CZ 135 1.8 + LA-EA4, но тези цени направо ме потресоха, явно съм имал съкровище в моята фотографска чанта [smilie3]

Та относно макро Алфа 100 2.8 къде и за колко, защото мислех или него или ФЕ 90, но ми е малко скъп 90мм.

Отговори на това съобщение
 Re: Доста е скъпо да снимаш със Сони DSLR
Автор: Leica   
Дата:   24-07-19 11:59

plamen_gb - макроалфата 100/2,8 от тук или другите базари, не помня точно ...около 400 лв.
Позволих си това, въпреки, че имам аф макро 100/2,8 на Пентакс (не личен, т.е. много внимавам как снимам), а и МФ макрота 100 на Канон и Лайка лични.
Хора вкарват от Англия, други сменят системата ....
Какво пречи да го туря на лекото тяло на А700 или Nex и да си перя буби в кишата до пълен кеф !! Ако искам и АФ.
Преди можеш ли да си помислиш да дадеш 1200 лв. за такова удоволствие?
И резервен почти нов биркан 70-210/4 си взех под 200 лв.
Имам един Sony адаптор от Sony алфа към Sony NEX (aps-c) ! Автоматично контролира бленда ако снимаш със Sony Nex , но не става за Sony EF.
Имам и адаптор Sony alpha - Sony EF ... но не ми е пред очите. Не помня, ... при него явно само на отворена бледна може да се снима със Sony EF камера и Sony алфа обектив !? Блендата е електронна ...а може би и механична има в ръчен режим?
Мисля напоследък по тоя въпрос, защото Sony AF Macro 100/2,8 e FF обектив все пак ! Ще ми се да го пробвам на сони 7.

Отговори на това съобщение
 Re: Доста е скъпо да снимаш със Сони DSLR
Автор: Krassy   
Дата:   24-07-19 12:06

Ем купете си ги от магазина по-евтино [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Доста е скъпо да снимаш със Сони DSLR
Автор: plamen_gb   
Дата:   24-07-19 12:38

Има няколко магазина в UK които ги продават използвани, но като нови, с кутии и гаранции почти двойно по-евтино, така че абсолютно бих. А относно моя 135мм ми излезе 1300лв. като нов с кутия. Отделно имах през последните две години 24-70 който купих за 1100лв и 16-35 за около 1400лв. На тези цени, на които ги е пуснал няма как да станат нещата, за същите директно може да минеш на ФЕ.

Отговори на това съобщение
 Re: Доста е скъпо да снимаш със Сони DSLR
Автор: guciguci   
Дата:   24-07-19 14:35

кутий и опций са римски императори,но трябва поне да са с главни букви. Има и един Батерий. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Доста е скъпо да снимаш със Сони DSLR
Автор: mmjm   
Дата:   24-07-19 16:00

„ хора, който няма“ ?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Доста е скъпо да снимаш със Сони DSLR
Автор: Leica   
Дата:   24-07-19 18:18

извинявам се, че се напънах да те разбера и пръднах ....

Отговори на това съобщение
 Re: Доста е скъпо да снимаш със Сони DSLR
Автор: swqaz   
Дата:   24-07-19 19:04

Автор: Джъмбо
Дата: 24-07-19 10:21

тези кутий и опций, явно са някакви скъпи екстри [smilie8]


Ако този Джъмбо не се шегува ще да е изключително прост! Дано е шега, защото е нетърпимо. А Лейката щом прави забележка на човека, който обръща внимание на това, според мен не е много по-умен! Айде и аз да кажа аман от прости хора! Ако бях на админите щях да банна подобни неграмотници, освен разбира се ако Джъмбо се шегува и не вярва, че думите се пишат така. Все едно тук Гринго обяснява живота си със Софи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Доста е скъпо да снимаш със Сони DSLR
Автор: mihalo   
Дата:   25-07-19 01:18

/офтопик, или извън основната тема/

Убеден съм, че Джъмбо се шегува! Чел съм негови ревюта.. а и не списваше ли той статиите в неговото си "Фото кафе"? Не, че нямам да му връщам за някой и друг пренебрежителен коментар :)) но няма да е честно да се възползвам от тази лека обърквация... пък и аз да не споменавам как използвам пЪнктуацията [smilie5]

М?

Редакция: [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (25-07-19 01:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Доста е скъпо да снимаш със Сони DSLR
Автор: mihalo   
Дата:   25-07-19 01:42

... а за да се извиня за офтопика, ето нещо баш по темата: /цитат е по памет!/ - " Хората харчат пари които нямат за неща които не им трябват за да впечатлят хора за които не им пука" [smilie25]

Пак редакция :О
Стига вече! Не е ли ясно как търговията манипулира илюзиите ни? Искам фотоапарат на който да му кажа "- Иди и ми щракни един шедьовър!" докато отпивам от чашата с чадърчето..[smilie10]



Публикацията е редактирана (25-07-19 02:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Доста е скъпо да снимаш със Сони DSLR
Автор: Leica   
Дата:   25-07-19 09:23

Карай на off , щом те кефи.
Но не мъдрувай по темата която явно не те засяга.

Отговори на това съобщение
 Re: Доста е скъпо да снимаш със Сони DSLR
Автор: geobg   
Дата:   26-07-19 15:09

За мене Сони А обективите са най-евтини на пазара, имайки предвид че повечето колеги вече преминаха на Сони Е системите, или други. А и наличието на стари обективи, както и Минолта такива, също допринася за поевтиняването.

Отговори на това съобщение
 Re: Доста е скъпо да снимаш със Сони DSLR
Автор: tonyf   
Дата:   26-07-19 16:13




Оставете ги тия измъчени обективи, кажете за римските императори... Имаше и един известен консул... Марк Порций Стари май беше... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Доста е скъпо да снимаш със Сони DSLR
Автор: Leica   
Дата:   26-07-19 17:03

Нашествието на Sony във фотографията прилича на тичане върху падащи стъпала.
Когато отскочиш от едното и стъпиш върху по-горното, по-долното пада.
Първото стъпало беше Минолта.
Второто DSLR.
Третото може би Zeiss.

Докато Канон и Никон са си бетон.[shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Доста е скъпо да снимаш със Сони DSLR
Автор: Simbon4o   
Дата:   26-07-19 22:46

Наскоро имаше пак голяма разпродажба на А байонет техника в сони център, може човека да е напазарил и сега да се надява да препечели...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »