Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Български камери в Космоса
Автор: alext   
Дата:   21-07-19 21:09

Инж. Петко Динев създава високотехнологични камери, които се използват в Холивуд, Космоса и къде ли още не...

btv Репортерите: От Казанлък до Космоса


https://img.bg.sof.cmestatic.com/media/images/1024x/Apr2019/2111860883.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Български камери в Космоса
Автор: BEYA   
Дата:   21-07-19 21:45

Какви ли ще са параметрите на това чудо?

Отговори на това съобщение
 Re: Български камери в Космоса
Автор: asahi   
Дата:   21-07-19 23:12

Инженер доктор на науките. Има към една каруца с книги разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Български камери в Космоса
Автор: menton   
Дата:   22-07-19 03:52

Браво!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Български камери в Космоса
Автор: swqaz   
Дата:   22-07-19 06:33

Сигурен съм, че тук има специалисти, които могат много да подобрят камерата му. Просто не са дадени подробни спецификации, за да направят поправките, което ще им отнеме не повече от 10 секунди.

Отговори на това съобщение
 Re: Български камери в Космоса
Автор: nyamago   
Дата:   22-07-19 18:04

swqaz написа:

> Сигурен съм, че тук има специалисти, които могат много да
> подобрят камерата му. Просто не са дадени подробни спецификации, за
> да направят поправките, което ще им отнеме не повече от 10 секунди.

О, разбира се - тук съветваме и поправяме глобални корпорации, камо ли някакъв си 'инженер от Казанлък' [smilie8]

= = = = = =

Само дето не е просто 'инженер', а доктор на науките и отдавна не е от Казанлък, макар (евала за патриотизма) да си остава българин.

И дори не е 'просто инженер', а физик - от ранните си години (работих с физици в БАН) до днес по света (срещам ги на неочаквани места като финансов софтуер) имам голямо уважение към тях. Физиците са особено широко мислещи и много способни хора...


А на д-р Динев - шапки долу! И пожелание за още много години работен живот и успехи [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Български камери в Космоса
Автор: emo99   
Дата:   22-07-19 18:40

Камерата е сглобена тук. ? От репортажа не стана ясно сензора и чиповете на коя фирма са...Поправете ме, ако греша.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Български камери в Космоса
Автор: philip   
Дата:   22-07-19 21:05

nyamago: "А на д-р Динев - шапки долу!"[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Български камери в Космоса
Автор: sohk   
Дата:   22-07-19 22:28

Ето на този линк ако се разровите в спецификациите вероятно ще намерите отговора.
От бързия преглед усновавих предимно ON Semicondutor(всякакви размери) и Sony(1" и по-малки) сензори.

Отговори на това съобщение
 Re: Български камери в Космоса
Автор: CDman   
Дата:   23-07-19 08:18

Това, че е инженер от Казанлък не е важно. Дори това, че е ученик на Теодоси също не е от голямо значение. Човекът се е развивал в НАСА т.е. семето е посято в хубава почва за да израсне човекът, от който сега се възхищаваме. Тук по онова размирно време едва ли щеше да стане нещо повече от научен сътрудник в БАН.

Съдейки по последните събития, а именно, че превърнахме един съвременен Андрешко, който остави каруцата на данъчните в блатото в национален герой и сега обстановката не е по-различна. [smilie8]
Иначе казано дори и да има човек с потенциала на Бил Гейтс едва ли ще основе софтуерна империя.

Та така.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Български камери в Космоса
Автор: nyamago   
Дата:   23-07-19 10:23

CDman написа:

> Иначе казано дори и да има човек с потенциала на Бил Гейтс едва ли ще
> основе софтуерна империя.

Ако това го вярваш, с твое участие няма да се случи.

Добре, че някои наивници не го вярват и основават софтуерни фирми. Не чак глобални империи, но по-големи, отколкото ти някога си помислял. Чувал ли си за Телерик? За Фадата?

Ще се чуе и за други - наздраве за наивниците, които вярват и градят!
[beer]



Публикацията е редактирана (23-07-19 10:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Български камери в Космоса
Автор: CDman   
Дата:   23-07-19 10:37

Твърде дълго сте живели извън България колега. [smile]

Елате си, започнете някакъв дори и малък бизнес - кафене, магазинче, кантора или каквото и да било и пак елате да ми развивате същите теории. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Български камери в Космоса
Автор: nyamago   
Дата:   23-07-19 10:45

^ Имал съм малки и средни бизнеси, не е било лесно, но не се оплаквам. Работил съм и работя с по-големи - помня ги като малки и им свалям шапка.

Не е като да не познавам условията, но "в нашата кочина нищо добро не може да се случи" е много слабо оправдание на невярващит и неможещите.

(Да уточня: аз не съм от най-можещите, но поне съм вярващ, а знам хора дето са и двете.)

Отговори на това съобщение
 Re: Български камери в Космоса
Автор: imitev   
Дата:   23-07-19 11:07

Затова не си в БГ -> защото си вярващ ???

Отговори на това съобщение
 Re: Български камери в Космоса
Автор: nyamago   
Дата:   23-07-19 20:32

imitev написа:

> Затова не си в БГ -> защото си вярващ ???

Причините да не съм си у нас имат 30-годишна история и са твърде сложни да ги описвам тук, но мога откровено да кажа, че съжалявам (и дори понякога се чувствам виновен) че отсъствам. Винаги съм имал (и) делови връзки в България и съм работил с колеги и приятели, но признавам, че съм можел да направя повече. Затова казвам, че не съм пример за подражание, но примери ИМА.
[beer]



Публикацията е редактирана (23-07-19 20:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Български камери в Космоса
Автор: asahi   
Дата:   23-07-19 21:39

"Елате си, започнете някакъв дори и малък бизнес - кафене, магазинче, кантора или каквото и да било и пак елате да ми развивате същите теории."

Кой е казал, че ще е лесно? Ако беше лесно всички щяха да са шефчета и ще трябваше да внасяме индианци.
Кой е казал, че всеки става за шефче? Може и за индианец да не става.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »