Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Sony α7rIV
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-07-19 17:18

The livstream of the Sony A7rIV announcement start at 10am NYC time here at BHphoto

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: kvakioh   
Дата:   16-07-19 17:38

Ще иска само Сони обективи това...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: lamerko   
Дата:   16-07-19 18:14

Всеки втори обектив ще върши чудесна работа, ако визираш разделителната способност :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: dragoart   
Дата:   16-07-19 18:16

добре,добре...само за чий са тия 61мп

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: io_bs   
Дата:   16-07-19 18:16

kvakioh написа:

> Ще иска само Сони обективи това...

Дано не визираш 24-70 f/4 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: Christopher   
Дата:   16-07-19 19:15

Абсолютен звяр.
Сонито срещу Никон и Канон да бяга не могат да го стигнат [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: linken   
Дата:   16-07-19 19:52

@Christopher Недей така, че сега ще налазят фен бойчетата да те солят.
Аз отварям пуканките [smilie25]



Публикацията е редактирана (16-07-19 19:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: sirkhann   
Дата:   16-07-19 19:57

Доста хитро. Всички си направиха скъпите апарати около стария сензор в A7R III, и Sony хем им взе парите за него, хем ги закла с чисто новото A7R IV. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: kiten   
Дата:   16-07-19 20:12

Браво ,с кроп обективи на apc-c , резолюцията слиза на 26.2 мп.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: Christopher   
Дата:   16-07-19 20:22

@linken

Няма какво да ме нападат. Аз също съм потребител на Никон, но съм обективен.. просто Сони пръскат.

Когато мине известно време и a7iii и a7riii станат една идея по-достъпни за масовеият потребител + нейтив обективите им, конкурнция между Сони и останалите брандове няма да има.

Казвам това защото "ниските"(Старите) модели на Сони(говоря за a7, a7ii И a7r,a7rii) не си струват (лично за мен) пред DSLR-ите.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: swqaz   
Дата:   16-07-19 20:46

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: sirkhann   
Дата:   16-07-19 20:49

Присмяла се куката на кривото дърво [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: swqaz   
Дата:   16-07-19 20:51

Не се присмивам, а се радвам, че системите се развиват постоянно. Не се страхувам, че ще излезе нещо ново, което няма да мога да си позволя, защото излиза твърде рано за умствения ми капацитет да печеля пари :))))

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: colorphoto   
Дата:   16-07-19 20:53

swqaz:Тази констатация от позицията на на богат и успешен с колосален капаците да изкара милиони стотинки какво ли трябва да покаже на шарената аудитория тук се чудя?!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: sirkhann   
Дата:   16-07-19 20:56

Другари, трупай богатства! Евала на тоя, дето може да забогатее с фотография.

Междувременно, Sony са компанията с най-добра рентабилност от фотографска техника. И поради това, че знаят как да си изиграят картите, са пак едни гърди напред пред конкуренцията. Факт.

Междувременно, разни хора правят стотинки докато обиждат другите по форумите. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: swqaz   
Дата:   16-07-19 20:56

colorphoto , това изказване трябва да покаже, че технологиите не се развиват с темповете на sirkhann да изкарва пари да си ги позволява. И да, мога да си позволявам новите технологии, и затова ги чакам с нетърпение и с надежда да е по-рано. Който не може се държи като горния. Ти какво, тъжно ли ти е, че някой може да се радва, че новото излиза по-рано?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: colorphoto   
Дата:   16-07-19 20:57

Всъщност дали можете да си позволите или не всяко най-ново техническо изделие дали въобще има връзка с това,което ще дадете на фотографията с Вашата душевност и социална позиция е въпроса?!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: sirkhann   
Дата:   16-07-19 20:58

Направо ти завиждаме. Ти между другото - всичките 61 мегапиксела ли ще си ги купиш и къде смяташ да ги туриш след това?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: colorphoto   
Дата:   16-07-19 21:00

sgwaz:С персона с Вашия мироглед и демонстрацията Ви на финансови възможности в подобен форум нямам какво да дискутирам.



Публикацията е редактирана (16-07-19 21:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: swqaz   
Дата:   16-07-19 21:01

Ето ше цитирам пак, за да ви стане ясно, защо се изказах по този въпрос. Така или иначе друга причина за изказването на sirkhann не виждам. Според него сони заколва потребителите си с бързото развитие на системата... финансово. Е не е така


sirkhann :

"Доста хитро. Всички си направиха скъпите апарати около стария сензор в A7R III, и Sony хем им взе парите за него, хем ги закла с чисто новото A7R IV. [smilie18]"

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: swqaz   
Дата:   16-07-19 21:01

[smilie18] [smilie18] colorphoto аре по малко завист [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: colorphoto   
Дата:   16-07-19 21:07

Нищо не знам за Вас и реалния Ви потенциал за да завиждам.

Нито имам илюзията че последна мода техника би ме направила поне малко добър фотограф че да завиждам.

Не е завист но осакатен духовно човек,за който само материалното е мечта и удовлетворение трудно би ме разбрал.

Дразнещото в поста Ви е желанието Ви да демонстрирате така благосъстояние именно в този форум.

Тук напоследък се подвизават доста фенове на скъпите и модерни играчки но все-по малко фотографи от които да получим нещо за самата фотография.



Публикацията е редактирана (16-07-19 21:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: sirkhann   
Дата:   16-07-19 21:07

Направо колега мисля, че Ви се е замъглил погледа от броене на десетките стотинки, дето ги кътате за новото A7R IV. Закланите потребители са няколко японски компании, които си направиха скъпи апарати с 47MP сензор (на Sony): Panasonic за S1R и Nikon за Z7. Canon даже не ги броя, те са се самоубили преди това още.



Публикацията е редактирана (16-07-19 21:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: swqaz   
Дата:   16-07-19 21:13

ЕЕЕ, sirkhann -e, не съм те разбрал правилно, съжалявам! Много грозно ми се видя като си помислих, че имаш предвид нас потребителите [smile] ю

Това, че мога да си позволявам новото си го измислих [smilie3]

Колорфото, успокой се малко! Веднага почна с тези духовни философии! Изпаткала работа

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: sirkhann   
Дата:   16-07-19 21:16

Няма такова нещо, swqaz. Аз троля само марката, с която снимам. За Sony - само възхвала и въздишки по световните форуми.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: colorphoto   
Дата:   16-07-19 21:16

В основата на фотографията не е ли душевната същност и внушение на авторите и?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   16-07-19 21:18

Доста добре тръгна темата.Дотук нищо смеслено освен лична драма.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: swqaz   
Дата:   16-07-19 21:23

colorphoto , не знам, може и така да е, но някаъв информационен бюлетин за нова фотографска техника не е фотография, според мен [smilie3]

sirkhann, ирония или фенщина, все тая, преминах на друга марка, с много по слаби показатели и цена, и ако щеш вярвай съм много доволен. Е сони все още ми харесват, но само защото натискат другите компании, но не ги ползвам вече, или много много рядко

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: Mogila   
Дата:   16-07-19 21:37

Освен да хвалите и да се карате, някой да каже с какво освен с повечето мегапиксели е подобрен от предишния модел? Аз чета спецификациите и не виждам нищо кой знае колко по различно?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: sirkhann   
Дата:   16-07-19 21:46

Има много по-удобен хват и вече прилича на фотоапарат. Има и 5-осева стабилизация, която A7R3 няма. За пейзаж и репродукция - стакване на до 16 кадъра за 970MP. Има и 4 кадъра за получаване на пълноцветно изображение от 61-те MP без интерполация на цветния филтър. Говори се и за 15 стопа динамика.

На мен ми звучи доста добре...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: petervassilev   
Дата:   16-07-19 22:01

15 стопа дин. обхват

Вътр. стабилизация на изображението по 5 оси

Атофокус по очи (вкл. видео) за хора и животни

...

52 собствени обектива

Изображение от 240 MP в режим Pixel Shift Multi Shooting - на базата на 16 последователни кадъра

и т.н.

Моля тези, които следят развитието на тези технологии, да кажат мнението си кое е действително новото в тази камера и кое е важно за професионалистите, любителите ... И какви тенденции се налагат от Сони.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: sirkhann   
Дата:   16-07-19 22:16

Нищо не е важно.

Фотография е имало преди 100 години, без нито една от тези благини.

В момента, в който свикнеш на хубавото, обаче, няма да искаш да се върнеш!

Другото е, че позволява получаването на използваеми изображения в много по-неблагоприятни условия или от много по-неопитни потребители.

Хората, които снимат продуктова фотография със сигурност ще харесат Pixel Shift, стига осветлението да е подходящо.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: metodiev_martin   
Дата:   16-07-19 22:30

И с Сега очаквам, всички да повишат своите фотографски умения с минимум 43% след покупката на този апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: sirkhann   
Дата:   16-07-19 22:32

И като се почнат с тия мерения в проценти... Колко процента е разликата между уловен и изпуснат момент?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: io_bs   
Дата:   16-07-19 23:00

sirkhann написа:

> Закланите потребители са няколко японски
> компании, които си направиха скъпи
> апарати с 47MP сензор (на Sony): Panasonic за
> S1R и Nikon за Z7.

Нещо си се объркал. Z7 е със сензора на Д850, който пък е от същата вафла като на сензора на Д500. И трите са Никонски дизайн.
На S1R не е сигурен източникът на сензора, възможно е да е Tower Jazz.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: ivjordan   
Дата:   17-07-19 10:05

Аз не схващам нещо.
Само преди 5-6 години, хайде да са 10, навсякъде, включително в този форум, се твърдеше че 12МР са съвсем достатъчни за всичко.
След като производителите не се съобразиха с това мнение на световната фотографска общност и започнаха да правят камери с много пиксели, навсякъде започнаха опасенията, че обективите няма да са в състояние да "напълнят" тази резолюция.
Това опасение се преодоля от само себе си, след като хората просто бяха принудени да снимат със старите си обективи, поне докато излязат новите и уж по-добри аналози. Дори сега в различни теми се препоръчват обективи от края на миналия век, въпреки че не би следвало да могат да "пълнят" новите сензори.
И сега отиваме на 61МР, за които обективите съвсем няма да стават, дори най-новите, ако преди това не са ставали за 24МР.
Тогава, какъв е смисълът от това упражнение?
Вероятно, за да покажем, че го можем и да изстискаме още някой долар от непрекъснато свиващия се пазар, преди всички да са минали на телефони...
Отделно, процесорната мощ, паметта и дисковото пространство за обработка на подобни гигантски файлове отиват до небесата...

Моля, това да не се разбира като някакво заяждане, отдавна си се чудя по този въпрос. Някъде откато минах от 12 на 24МР.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: alext   
Дата:   17-07-19 10:24

Четворката е много ясно таргетирана към хората ползващи или помислили да ползват Фуджи GFX. Fuji много смъкнаха цените в този сегмент и имат явно добри продажби. От представянето до всяко едно ревю излязло вчера всеки повтаря думичката medium format quality, спусната като дежурна реплика. И идва само няколко седмици след GFX100.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: chukov   
Дата:   17-07-19 11:37

Ето и моят дан за мегапикселите.
Досега наблюдаваме следната тенденция - повече мегапиксели - по-ниска динамика на изображението, която е пропорционална на площта на пиксела (фоточувствителния елемент - фототранзистор, фотодиод или каквото и да било)

Но ако може да се извади 15 стопа динамика от много пикесли това е плюс, защото на мнозина в работата е безценно да се разполага с раобтна отсечка в достатъчно голяма резолюция.

Освен това напредвайки технологично започнаха да се вкарват процесори, които стават все по-високо производителни, респективно позволяват обработката на много по-сложни алгоритми за единица време - така се повишава производителността и точността в автофокуса, например, който има много голямо значение за успеваемостта.

И както някои от вас писаха по-горе - правейки по-лесни за решаване фотографските задачи, на практика фирмите увеличават контингента на клиентите си. Техниката става по-достъпна.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: Christopher   
Дата:   17-07-19 11:41

@ivjordan,

Има резон в думите ти.
Ясно е, че повечето неща се правят за +някой долар отгоре, но пък и е ясно, че технологията върви всеки ден напред.

Едно време(преди 10г) на старите ДСЛР-ки може би това е бил пълният потенциал и реално са били достатъчни 12те МП. Както технологията върви напред, така и "окото на фотографа". Мегапикселите не определят това колко е способен един апарат, но да речем, че в днешно време наистина 12 са малко т.к се кропват снимки, принтират се и т.н. Реално 32-36 са златната среда и са напълно достатъчни за нуждите на масовия потребител.

Тези 61МП на това сони се правят и за друг тип фотографи, да речем че снимаш спорт(или нещо с много движение) и не можеш да запълниш фрейма(трябва да кропнеш снимката) и след това трябва да се принтира в голям формат (при по-малкото МП, това ще окаже влияние) Но всичко е много относително по тази тема.

Колкото до Обективите, да не забрявяме, че разликата между обективите за Мирорлес и тези за ДСЛР е огромна. Реално G-мастър серията на Сони напълно пасва с "новите технолигии (МП)" на а7rIV.



Публикацията е редактирана (17-07-19 11:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-07-19 12:13

Камерата определено е новия връх в технологиите. 61 мп на 10к/сек с 5 осова стабилизация и пълен автофокус в 4к. [smilie7]

Какво да кажа повече.
Не че ми е притрябвала. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: kvakioh   
Дата:   17-07-19 12:28

61mpix ще ми докарат още 1000 долара за по-нов лаптоп, не само 3500за камерата.
Хубаво са го направили всичко по нея. Доброто е наваксването за по-старите камери.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: StraightEse   
Дата:   17-07-19 12:39

7800 лв. Хубава цена :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: Mogila   
Дата:   17-07-19 12:56

Нали и досега имаше стабилизация, велик автофокус и 15 стопа динамика? Тези неща вече съм ги чувал 100 пъти. Какво е по-доброто? Фокусът и досега беше безпогрешен? 0% брак.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: smilen_k   
Дата:   17-07-19 13:06

Хубави са Сонитата, но само ще им се радвам по тестовете като има органиирани. Имайки впредвид че снимам само за кеф, ще си карам със старата марк 4-ка и смотаните L обективи.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: lamerko   
Дата:   17-07-19 13:11

Знам, че грозденцето е кисело, ама 7800 лв.? Всъщност какво повече има като технология от тройката? Тия пиксели да не ги водим въобще за нещо ново...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: J.T.Todorov   
Дата:   17-07-19 14:01

написа:

> Хубави са Сонитата, но само ще им
> се радвам по тестовете като има
> органиирани. Имайки впредвид че
> снимам само за кеф, ще си карам със
> старата марк 4-ка и смотаните L
> обективи.[beer]
Старатa марк 4-ка и смотаните L!? What the actual f**k!?



Публикацията е редактирана (17-07-19 14:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: petervassilev   
Дата:   17-07-19 15:50

Въпрос към запознатите с режима Pixel Shift:

Тъй като не мога да намеря точно описание на режима Pixel Shift в новата камера, от казаното в презентацията предполагам, че става дума за 16 последователни кадъра с преместване на сензора нагоре, надолу, наляво и надясно със стъпка 1/2 пиксел (по 2 стъпки във всяка посока) плюс прилагане на някакъв специален интерполиращ алгоритъм.

В резултат на това ефективните пиксели стават 240 MP (60 x 4).

Тези 16 последователни кадъра с посочената скорост 10 к./сек. ли са или се прилага друг по-бърз процес (т.е. приложимо ли е и за снимане и на бавно движещи се обекти)?


Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: lamerko   
Дата:   17-07-19 15:59

Ако съдим по други камери с такава технология - става само за статични обекти :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: StraightEse   
Дата:   17-07-19 15:59

Не, пиксел шифта става само за много неподвижни обекти.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: petervassilev   
Дата:   17-07-19 17:08

@lamerko
@StraightEse

Благодаря, така и предполагах, така е и логично, поне на този етап на развитие на технологията.



Публикацията е редактирана (17-07-19 18:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: fotev   
Дата:   17-07-19 18:12

Новото в момента е само цифри. Има хора които се нуждаят от тези пиксели.
Реално новото ще се види при тестовете все пак става дума за съвсем нова матрица с много голям динамичен обхват. Остава да видим цветопредаването и шумоподтискането как са, но в никакъв случай няма да са по-лоши.

И дори да не ви трябват тези мегапиксели, представете си Sony A7R4 какъв път ще проправи и какви параметри ще има А7mIV. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: io_bs   
Дата:   17-07-19 18:42

> Новото в момента е само цифри.

Всъщност има подобрения и в ергономията: по-големи бутони, грип и подобрен weather sealing.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: alext   
Дата:   17-07-19 19:04

Детайлът наистина гони GFX


Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: lamerko   
Дата:   17-07-19 19:12

Че чак се виждат мустачките на модела... май не винаги много детайл е добре [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: PhotoBo   
Дата:   18-07-19 02:57

За мен лично най-ценното в тия 61МПикс, както вече беше споменато е, че човек ще може да докара 24МП ползвайки кроп стъкло и в кроп режим. Това от гледната точка на сиромах човек - жив дявол [smilie3] ама то пък цената като се вземе предвид и човек трябва да си даде равносметка заслужава ли си.
Иначе тия 15 стопа, динамика... кадрите в секунда, 5-осовата стабилизация - всичко звучи ТОП, нека само да видим скоро първите сериозни тестове [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: lord_kik   
Дата:   18-07-19 07:27

Ако ще се дават една камара пари,за да се ползват кропски обективи,някакси няма логика.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: MixMike   
Дата:   18-07-19 11:26

Аааайде бе?
Що па да не си ползваш кроп режима?
Не може ли да си вземеш светата кропска троица на sigma и да си ходиш с тях на екскурзия, пък на профи сесиите да си снимаш с ФФ обективите си. [shtrak]

п.с. Аз и сега го правя с a7R3, ама на 18мп.
Какво му е лошото да си имаш а7R4 и а6500 в едно тяло



Публикацията е редактирана (18-07-19 11:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: hansto   
Дата:   18-07-19 14:48

https://youtu.be/lc5k30QwBck?t=67

Отговори на това съобщение
 Re: Sony α7rIV
Автор: lamerko   
Дата:   18-07-19 15:14

MixMike: може би в горния пост имаше малко по-друг смисъл - добре е, че я има тази функционалност, но ако точно тя е "най-ценната" - цената дали си заслужава? :)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »