Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Облачна услуга за lifetime съхранение на снимки
Автор: joppo   
Дата:   15-07-19 16:28

С този пост искам да потърся съвет, както и да предупредя колегите да имат предвид, че от нашумелите последните години lifetime облачни услуги, тази на zoolz не е много подходяща за цифрова фотография, защото на снимки над 8MБ не се виждат thumbnail-ите в сайта. Това тотално обезсмисля ползването му за цифрови снимки. 2 години вече го ползвах за сканирани филми и си беше ОК, но скоро извадих dslr-а от чекмеджето и дотам, когато отвориш папка с 1000 снимки не виждаш thumbnail-ите.
Въпросът ми е някой ползвал ли е друга подобна услуга. т.е. 50-100$ еднократно плащане и 3-4 (че и повече) ТB място за съхранение.
Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Облачна услуга за lifetime съхранение на снимки
Автор: Tosho_ot_Selo   
Дата:   16-07-19 05:48

Пробвай http://www.flickr.com/


Едно време беше 1ТВ безплатно и $24.99 годишен абонамет не обраничено облачно пространство.

Сега SmugMug ги купиха и са $50 годишен абонамент или 1000 снимки...

Успех!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Облачна услуга за lifetime съхранение на снимки
Автор: joppo   
Дата:   16-07-19 09:52

Благодаря, колега, вероятно тях ще ползвам, но искам да проверя преди това всички lifetime доставчици, защото тия 50 $, дето ще ги дам за година във фликър (или друг подобен сайт) например сега съм ги дал еднократно за 2 Терабайта в зуулз. Просто е супер тъпо, че не мога да виждам thumbnails на снимки над 8 мб.
Degoo са другата алтернатива, там за 100$ примерно имаш 10 ТБ lifetime или за 60$ - 3ТB, но чета, че отново сайтът им е дървен и не е най-приятния начин да ъплоудваш и разглеждаш снимки. Та ще ровя някакви други сега, освен ако някой тук не е намерил нещо подобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Облачна услуга за lifetime съхранение на снимки
Автор: brutas   
Дата:   19-07-19 00:04

Google Drive?

Отговори на това съобщение
 Re: Облачна услуга за lifetime съхранение на снимки
Автор: kireto_a   
Дата:   19-07-19 14:52

backblaze имат неграничен десктоп бекъп за 6 долара с ддс. няма и ограничение на файловете. нас бекъп им е по 5 долара на терабайт.

Отговори на това съобщение
 Re: Облачна услуга за lifetime съхранение на снимки
Автор: joppo   
Дата:   22-07-19 11:12

Благодаря за предложенията, но gDrive, backblaze са си услуги с месечни/годишни такси и не предлагат lifetime планове с еднократни такси, а аз това търся

Отговори на това съобщение
 Re: Облачна услуга за lifetime съхранение на снимки
Автор: alext   
Дата:   22-07-19 13:54

pCloud има 2TB lifetime за 350евро, добри са ревютата



Публикацията е редактирана (22-07-19 13:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Облачна услуга за lifetime съхранение на снимки
Автор: kireto_a   
Дата:   22-07-19 14:06

 ами, че то и зулс като го гледам не предлага. или поне не на първата страница. интересен е също така въпроса колко струва да си вземеш данните обратно. тия услуги са като камилите в египет: качването е без пари ама след това слизането...

Отговори на това съобщение
 Re: Облачна услуга за lifetime съхранение на снимки
Автор: joppo   
Дата:   22-07-19 14:26

Предлагат си зуулз lifetime, дори и сега, просто може би не е на homepage-a. Aз взех 3TB за 50-60$ преди година и нещо и съм доволен, но исках да си взема още един лайфтайм сторидж за всеки случай (като 2-ри бекъп), а и откакто открих, че не ми се виждат Thumbnails в сайта на снимките над 8 МБ, мисля да побързам да си взема 2-ри акаунт.
Иначе не мисля, че са като камилите. Просто някои услуги предлагат hot & cold storage.
Примерно от моите 3 ТБ в зулз, 1 ТБ е хот, т.е. качваш и сваляш когато си поискаш, останалите 2 ТБ са cold, т.е. може да се наложи да чакаш известно време за да свалиш нещо. Но реално няма скрито-покрито, най-малкото че ако имаше, то щеше да се разбере от хората и рейтинга и въобще достоверността на въпросната услуга щеше да удари дъното.
@alext - благодаря за отговора, но 350 еврона са сериозни пари, за толкова $ може да се вземе premium персонал клауд устройство в RAID1 например, което да е в пъти по-удобно. Проблемът е само, че можеш да го залееш, докато поливаш фикуса и двата диска да заминат едновременно

Отговори на това съобщение
 Re: Облачна услуга за lifetime съхранение на снимки
Автор: alext   
Дата:   22-07-19 14:54

Ами така е, затова трябва да избере човек. Наистина е сериозна сума, но lifetime оферти реално няма много, а pcloud са сериозна фирма и имат много добри adnroid, ios приложения.

За месечно плащане са много по- добри офертите. Например интересна опция особено за видео cloud архив е бизнес версията на drive GSuite, за 12 долара получаваш неограничено пространство, ако се ползва от 5ма потребители минимум(или просто си регистрираш 5 гугъл имейла сам) + другите гугъл екстри за бизнеса



Публикацията е редактирана (22-07-19 14:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Облачна услуга за lifetime съхранение на снимки
Автор: joppo   
Дата:   22-07-19 15:06

Благодаря, колега, правя си акаунт и ще пробвам pCloud-a. Да няма някоя изненада от типа на thumbnail-ите в zoolz. Ако няма, ще се абонирам, 4$/месец за 500гб не е много, а и имат 500ГБ lifetime за 175$, струва си да се обмисли.

Отговори на това съобщение
 Re: Облачна услуга за lifetime съхранение на снимки
Автор: vga   
Дата:   23-07-19 12:05

Въпросът с lifetime плащанията е коварен, защото никой не казва чий lifetime - твоят или на компанията. Ако компанията фалира или нещо друго се случи, какво става с файловете ти? Иначе най-добрата оферта, която съм виждал е за Degoo - https://shop.mashable.com/sales/degoo-ultimate-2tb-backup-plan-lifetime-subscription


10 TB за 100 долара, еднократно. Ползвам го, но с едно на ум - в най-лошия случай ще изгоря със 100 долара, ако залезе компанията. В добрия - ще си имам архив цял живот :))

Отговори на това съобщение
 Re: Облачна услуга за lifetime съхранение на снимки
Автор: Eye_Contact   
Дата:   25-07-19 09:46

VGA това изглежда яко 10ТБ за 100$ аз ползвам Pcloud 2ТБ и съм много доволен .

Отговори на това съобщение
 Re: Облачна услуга за lifetime съхранение на снимки
Автор: saved_   
Дата:   25-07-19 22:43

Откакто Фликър стана платен започнах да използвам Zonerama за бекъп. Като визия се доближава до Фликър, безплатен е и без никакво ограничение. Докога обаче, никой не може да гарантира.

Отговори на това съобщение
 Re: Облачна услуга за lifetime съхранение на снимки
Автор: garnet   
Дата:   10-12-19 15:59

Аз използвам фликр. Обаче мако ги хитрувам. Съхранявам 130 ГБ снимки в 140 видео файла.
Пуснах обява за софта (мой) с който го правя.
П.С. няма превю начина.

Отговори на това съобщение
 Re: Облачна услуга за lifetime съхранение на снимки
Автор: hotsnail   
Дата:   10-12-19 17:34

lifetime изключва думата облачен. Няма как да се получи. Утре примерно ще изберем някой диктатор и той ще забрани достъпа до облака или фирмата поддържаща услугата ще фалира или ще спре услугата. Може да избухне война, можгат да се случат куп дивотии. Това просто не е опция

За дълготрайно сухранение lifetime (30-100 години) опциите са:

1. Лентово устройство - най-евтино и надеждно към момента.
2. M-Disc - 1000 години, но е малко скъпо с малък обем и т.н.
3. BlueRay/DVD за архивиране - може би най-евтино, но и срока на надежност е 30 до 100 години, обема е малък и ще трябват бая дискове.

с хард дискове, обикновени DVD & blueray дискове в общи линии над 10 години по-скоро ще има проблеми.

с облачните услуги след средно 5 години ще имате проблеми независимо коя изберете днес.



Публикацията е редактирана (10-12-19 17:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Облачна услуга за lifetime съхранение на снимки
Автор: lord_kik   
Дата:   10-12-19 17:35

Един NAS решава проблема,имаш си облак но у вас или където искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Облачна услуга за lifetime съхранение на снимки
Автор: hotsnail   
Дата:   10-12-19 17:47

lord_kik написа:

> Един NAS решава проблема,имаш си
> облак но у вас или където искаш.

решава го ако активно през няколко години създавате ново копие с актуалните нови дискове. Аз така правя за сега копие на 2 диска и периодчно купувам двойно по-големи дискове на които прехвърлям старата информация .....500GB, 1TB, 2TB, 4TB .....сега съм на 4TB. след някоя година ще взема 8, ще копирам всичко от 4ТБ и ще добавя още 4ТБ преди да взема 16ТБ.........

Важно е да кажем - Хард дисковете и SSD не се водят за добри медии за архивиране примерно за 30 години т.е. за 30 годни почти гарантирано ще дадат данните фира на магнитния носител ..... малко е трудно да се разсъждава за 30 години, щото преди 30 години (1989-а) нямаше интернет популярен, дисковете бяха със съвсем други интерфейси и бяха под 200MB. Сега дори да имате работещ диск от преди 30 години, няма да има къде да го закачите.

А lifetime е над 30 години т.е. 60 до 100 например....пък преди 100 години се замислете какви са били актуалните медии за съхранение на снимки или дори преди 60 ......



Публикацията е редактирана (10-12-19 17:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Облачна услуга за lifetime съхранение на снимки
Автор: ATHOM   
Дата:   11-12-19 17:05

Цялата тази тема, щото файловете над 8мб нямали тъмбнейли и никой не се сети за това как всъщност работи Лайтруум.

В пъти по-лесно и бързо е, автора да направи един експорт към JPEG с по-малки размери+подходящо преименуване, качване в рамките на минути и след това забравяне за проблема.

Иначе лайфтайм, само на собствена медия и две различни локации.

Отговори на това съобщение
 Re: Облачна услуга за lifetime съхранение на снимки
Автор: Peyu   
Дата:   14-12-19 20:54

Аз ползвмам 2 NAS сървъра. Единия е в нас другия в приятел.
Първия е 4х4тб, като той е основен на RAID5, а втория е 2х8тб на RAID0 и е бекъп на първия.
Достъп от всякъде без грижи [shtrak]

btw: ако някой търси продавам 3ти излишен (ZyXel) който купих, но не се харесва с основния QNAP. Пуснат е в базара [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »