Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Колебания при закупуване на техника
Автор: stefivan1   
Дата:   13-07-19 15:38

Здравейте, занимавам се от малко повече от година и половина с фотография и снимам главно портрети, но от няколко месеца насам започна сериозно (поне за мен) търсене откъм сватби и кръщенета и искам малко да подобря качеството на снимките, които давам на клиентите. Снимам с D750, Sigma 35 1.4, Nikkor 50 1.8G и Nikkor 85 1.8G. Изпитвам голямо неудобство само с едно тяло и постоянната смяна на обективи и знам, че трябва още едно. Заделил съм към 5000лв. с които да ъпгреидна малко екипировката и се колебая много между няколко варианта - Nikon D850; Nikon Z7 с адаптер или ново тяло D750 с обектив Nikkor 24-70 2.8 DC VR.
Не мога да преценя кой е най-правилния избор. Дано вашите мнения наклонят везните, защото съм меко казано объркан.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания при закупуване на техника
Автор: stefivan1   
Дата:   13-07-19 15:45

Пропуснах да отбележа и варианта D750 с Nikkor 105 1.4E ED.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания при закупуване на техника
Автор: Stefan.S   
Дата:   13-07-19 16:09

24-70/2.8Е за всичко става [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания при закупуване на техника
Автор: iavorianev   
Дата:   13-07-19 16:38

Ако искаш обектив с характерен рисунък и превъзходно боке, 105цата е обектива.Подготви се обаче че за малки църкви е неизползваем. На едното ми Д750 той е дежурен. Последните ми 2 снимки в профила ми са с него



Публикацията е редактирана (13-07-19 16:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания при закупуване на техника
Автор: alext   
Дата:   13-07-19 18:05

Сложи и Z6 в сметките, с d850 и z7 трябва да се разправяш с 45мпс файлове, смятай колко утежнява обработката и съхраняването, а никой клиент няма да намери разликата.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания при закупуване на техника
Автор: io_bs   
Дата:   14-07-19 01:19

Според мен вземи още един Д750 и пуцай с 35 и 85, закачени на всяко от телата [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания при закупуване на техника
Автор: oswald   
Дата:   14-07-19 08:55

Ей, много ме дразни това ЗАкупуване. Научете се, вече, че не е правилно, вее. Пише се КУПУВАМ, а не закупувам [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания при закупуване на техника
Автор: stefivan1   
Дата:   14-07-19 18:58

Нещо по темата ще кажем ли или ще си чешем езика, oswald?
https://rechnik.chitanka.info/w/закупувам

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания при закупуване на техника
Автор: menton   
Дата:   15-07-19 02:39

В твоя случаи аз бих се отървал от 50мм и 85мм с добавените пари щях да взема Nikon Z6 и обектив Sigma 70-200mm f/2.8 DG OS HSM Sports.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания при закупуване на техника
Автор: aab72aab   
Дата:   15-07-19 08:53

Nikon D4 и Tamron 24-70 f2.8
или
Sony a7S II и Tamron 28-75 f2.8
Втора употреба, ако не те притеснява това.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания при закупуване на техника
Автор: oswald   
Дата:   15-07-19 10:49

Ще си чешем езика, явно[smilie5]
1. Купувам в големи количества, на едро. Не дойдоха да закупят тютюна
Иначе по темата не виждам какво мога да кажа.


Отговори на това съобщение
 Re: Колебания при закупуване на техника
Автор: kvakioh   
Дата:   15-07-19 12:00

D850 и още някой обектив...

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания при закупуване на техника
Автор: Christopher   
Дата:   15-07-19 12:53

До aab72aab - a7s - за свадбена фотография :D :D :D [smilie23]

По темата -

Ако търсиш по-лек апарат z6 (който върви с адаптер е опция).
Предполагам за свадби ти трябва апарат с добро ISO, който в случая Z6 е стабилен. (вече до колко единия слот за карта и то XQD ти е пречка ти си преценяваш)

Друг вариант е отново D750 с друг обектив



Публикацията е редактирана (15-07-19 12:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания при закупуване на техника
Автор: alext   
Дата:   15-07-19 15:39

: Christopher
Дата: 15-07-19 12:53

До aab72aab - a7s - за свадбена фотография :D :D :D [smilie23]


Това някакъв нов жанр ли е- снимане на свади, караници и скандали [smilie18] Един език си имаме, така да се подигравате с него...[smilie10]



Публикацията е редактирана (15-07-19 15:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания при закупуване на техника
Автор: mro.marvel   
Дата:   15-07-19 16:39

Първо да отбележа, че съм снимал само веднъж кръщене, но от това на което съм поапдал професионалистите ползват 2 тела- едното със бърз зумм(24-70) и на другото твърд обектив(за момента най-добрите варио обективи ги правят тамрон и мисля, че 35мм 1.4 е бомба за ниско осветление- с него ще обхванеш повече и ще имаш по-малки проблем с 1.4 спрямо по-дългите обективи на 1.4). Ти все пак вече имаш няколко твърдака, така че едва ли ти трябва още един подобен. [smilie24]
Помисли си за обектив тип рибно око. С него можеш да хванеш всичко в храма, църквата или където си и да дадеш един тип кадър, какъвто малко други фотографи биха могли [shtrak]
За тяло не бих препоръчал безогледалката на Никон. За сметка на това не виждам, защо втори Д750 да не е достатъчен.
Не бих препоръчал и 105мм 1.4 защото е ужасно скъп, пластмасов китаец, а все още можеш да си купиш f2 DC [cool] Все пак мисля, че 105мм са доста дълги и не си заслужава да ти заемат цяло тяло: по-къс е по-добре [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания при закупуване на техника
Автор: ruil4o   
Дата:   15-07-19 16:42

до Christopher
какво му е на а7s, не разбирам, защо не е подходящ за сватби?

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания при закупуване на техника
Автор: Christopher   
Дата:   15-07-19 17:12

До ruil40

а7s, ако снима видео свадби да определено е топ, a при фотография в ниска светлина има предимство, но само това.

По-мое мнение ниските му 12мп, както и continuous shooting-га са големите му минуси, а при свадбена фотография е важно, особено че повечето свадбени фотографи кропват много т.к не могат да запълнят frame-а.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания при закупуване на техника
Автор: iavorianev   
Дата:   15-07-19 18:02

mro.marvel, не можеш да сравняваш двете оптични схеми на двете 105ци,нито остротата. За да даваш такива генерални изводи се изисква опит с тях,не само да се гледа angry photographer

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания при закупуване на техника
Автор: mro.marvel   
Дата:   15-07-19 20:47

Хвана ме [smilie5]
Макар че логично сега всички обективи се правят с цел острота и твоя 1.4 е по-остър от 2, просто няма как двойно повече елементи да дадат същия резултат като 2.



Публикацията е редактирана (15-07-19 20:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания при закупуване на техника
Автор: stefivan1   
Дата:   15-07-19 21:01

Благодаря на всички за предложенията. Мисля, че се спрях на ново тяло D750 с обектив 24-70 или 70-200 втора ръка. Сега дилемата е кой от двата да взема, чета толкова хубави отзиви и за двата и не мога да преценя. По-скоро клоня към 70-200, поради причината, че имам 35,50 и 85.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания при закупуване на техника
Автор: svetozar_stefanov   
Дата:   16-07-19 00:19

stefivan1 написа:

> Благодаря на всички за
> предложенията. Мисля, че се спрях
> на ново тяло D750 с обектив 24-70 или
> 70-200 втора ръка. Сега дилемата е кой
> от двата да взема, чета толкова
> хубави отзиви и за двата и не мога
> да преценя. По-скоро клоня към 70-200,
> поради причината, че имам 35,50 и 85.

Ами те двата освен 70-те мм нямат нищо друго общо.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания при закупуване на техника
Автор: stefivan1   
Дата:   16-07-19 00:45

svetozar_stefanov написа:

> Ами те двата освен 70-те мм нямат
> нищо друго общо.

Аз знам, че нямат нищо общо, но на тях двата съм се спрял при избор на варио обектив. Въпросът ми е по-скоро към тези, които ги притежават и са имали допир до тях - кой от тях влиза повече в уптреба?

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания при закупуване на техника
Автор: menton   
Дата:   16-07-19 02:35

stefivan1 - Имам ги и двата, когато ми се налага да снимам събития в 90% от времето ползвам 70-200, 24-70 да доста универсален, но и скучен.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания при закупуване на техника
Автор: Konstantinov   
Дата:   16-07-19 11:19

24-120 ползвам за събития,в църква,заведения,на открито с д750 и сб5000.Не се налага да сменям обективи.Твърдите не са забележимо по добри.70 -200 според мен е за снимане на концерти,в зали за портрет също.24 -70 става ако снимаш без осветление,ползвам и 50мм в дискотека и за видео,при силен звук става и без външен микрофон.Препоръчвам 24-120 за никона, и сони а6500 със 16-70 и статив и снимаш и видео.Обективите на никон стават с адаптор вилтрокс.Тема без никой да предложи сони - няма да се спази традицията.На сони дисплея и визьора не са като на никона ,гадни са и като си видиш снимките после в къщи на монитора се учудваш че са станали като от никона. ,Ама докато снимам се притеснявам.

Отговори на това съобщение
 Re: Колебания при закупуване на техника
Автор: flinnix   
Дата:   26-07-19 11:38

Здравейте !
Снимам с Canon 600D обективи Tamron 17-55 F/2.8 и Tamron AF 70-300mm F/4-5.6. От това предполагам разбирате, че не съм професионалист и съм съвсем в началото на играта.Снимам събития и паралелно с това се опитвам да развивам личните си "проекти", които са предимно в сферата на архитектурната фотография.
Въпросът ми е каква е следващата стъпка след любителския dslr?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »