Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся лумисфера за светломер Минолта
Автор: vlekov   
Дата:   10-07-19 10:28

Здравейте. Наскоро за смешни пари си купих един старичък светломер Минолта, който обаче дойде без лумисферата. Питането ми е към някой, който има излишна такава, или има приятел, който може би има и иска да се раздели с нея, или нещо подобно. Из ибей има чисто нови, производство на Кенко, които наследиха подразделението на Минолта за светломери, те би трябвало да станат, проучил съм въпроса, обаче не ми се дават толкова пари за лумисферата, колкото дадох за самия светломер [smile]
Ами, това е!
Благодаря на отзовалите се предварително.
ПП: Вчера бях при Здравко Деков с надеждата той да изрови нещо от безкрайния си арсенал, но без успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся лумисфера за светломер Минолта
Автор: ZED   
Дата:   10-07-19 11:17

Малко вероятно е да намериш свободна приставка. Те се губят първи :)
Купи си я нова и не си губи времето. Не разсъждавай :"- обаче не ми се дават толкова пари за лумисферата, колкото дадох за самия светломер ", защото ако ти го бяха подарили какво щеше да правиш :)[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся лумисфера за светломер Минолта
Автор: vlekov   
Дата:   10-07-19 15:21

Даам, абсолютно прав сте с този пример. Тъй ще направя :)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся лумисфера за светломер Минолта
Автор: mihalo   
Дата:   16-07-19 01:47

Без лумисфера можеш да ползваш сива карта 18%, като мериш отразената от нея светлина. Това е по-прецизен метод.. е, и малко по-тромав :) ..но можеш да премериш почти поотделно всеки различен източник на светлина.. ако става въпрос за изкуствено осветление или отразяващи слънцето повърхности. Идеята на полусферата е, че наподобява овала на човешкото лице и "мери" по-скоро интегрално.. по-трудно е да направиш баланса на светлосенките. Всъщност.. и бял лист става, но има малко изчисления.. да не говорим, колко трудно се пази чист :))

сива карта


Оопс, редакция :) Забравих да се пошегувам! Работата със сива карта е много атрактивна за несведущите.. буди известно страхопочитание [shtrak]



Публикацията е редактирана (16-07-19 02:04)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »