Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Влага и Timelapse Фотография
Автор: Vladkochuek   
Дата:   26-06-19 12:22

Привет! Бихте ли ми дали съвет как да се справя с наслагването на влага по обектива по време на нощен таймлапс? Снимам често на локации с над 85% влажност на въздуха, обектива главно гледа към небето и дебне звезди, и понеже експозициите продължават от 8 до 12 часа нямам физическата възможност да забърсвам стъклото през определен интервал. Благодаря! :)


Отговори на това съобщение
 Re: Влага и Timelapse Фотография
Автор: Leica   
Дата:   26-06-19 12:26

Смени локацията.
Звездите пак ще са си там.

Отговори на това съобщение
 Re: Влага и Timelapse Фотография
Автор: Vladkochuek   
Дата:   26-06-19 12:36

Не се гонят само звезди, локациите са специфични и се избират, защото всяка се откроява с нещо - например Белоградчишки скали, Рилски манастир, казанлъшките полета с рози и т.н :)

Отговори на това съобщение
 Re: Влага и Timelapse Фотография
Автор: Leica   
Дата:   26-06-19 13:09

На изброените от теб места категорично няма да имаш проблем с влагата. Може би този процент го има само в амазонската джунгла.
Експозиций от 8 до 12 часа няма как да правиш, защото ноща няма да ти стигне. (в момента времето на пълен мрак е около 6 часа).
Все пак и аз съм правил нощни снимки на звезди !
Дори да допуснем, че имаш такава нощ, то в България например няма място на открито където можеш да експонираш толкова дълго без да завоалираш материала с паразитни светлини.
Експонаций от 8-12 часа се прав-ЕХА преди време с професионални телескопи в продължение на много дни (подходящи). И то на много далечни и слаби звездни величини.
Купула на телескопа се отваря около час-два преди началото на наблюденията, за да се темперира корпуса, но той е огромен. Твоя апарат се темперира за минути.

Отговори на това съобщение
 Re: Влага и Timelapse Фотография
Автор: lamerko   
Дата:   26-06-19 13:27

По ниското обикновено няма проблем, но на високо... няма оправия. Почва направо да си тече на вадички :)

Преди време бях тествал с едни наллонови дъждобранчета с ластечета за тялото и обектива, а отпред бях сложил един филтър, предварително минат с някакъв антистатичен спрей против запотяване за автомобили... ама то пък точно нея сесия така и не е имало нужда [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Влага и Timelapse Фотография
Автор: Imaginarium   
Дата:   26-06-19 20:50

Доста странно, никога не съм имал подобен проблем.Обикновено кондензът става при големи разлики в температурата. Никога не ми е кндензирало по обектива, при все, че съм снимал на високо колкото щеш. След като се изравни температурата на апарата с околнат, просто не знам как ще кондензира. Ако го държиш на топло апарата, тогава вече е разбираемо.
Ако излиза мъгла там където снимаш тогава по-може. Пък и честно казано, няма какво да направиш.Надали ще се навиеш да си мажеш челната леща с разни водоотблъскващи мазила и тем подобни.
За мен причината е в преминаващи мъгли нощем, просто не мога да се сетя за друго :)

Отговори на това съобщение
 Re: Влага и Timelapse Фотография
Автор: dekov   
Дата:   26-06-19 22:05

Един мангал под статива, друго не се сещам :)


Отговори на това съобщение
 Re: Влага и Timelapse Фотография
Автор: b0bb0   
Дата:   26-06-19 22:36

В комплектацията на телескопа имаме и сешоар. Скъклото му е 28 см.

Отговори на това съобщение
 Re: Влага и Timelapse Фотография
Автор: radikyokushin   
Дата:   26-06-19 23:47

Еййй, маааму стара...
Не научихте се, че в българския език НЯМА ДУМА В МНОЖЕСТВЕНО ЧИСЛО, КОЯТО ДА ЗАВЪРШВА НА "Й".

НЯМА - край, точка...

Толкова ли е трудно да се запомни?!?![smilie23] [smilie23] [smilie23]

Няма лошо да учите другите да снимат, ама първо се научете да пишете, че несериозно "звучите" някак си така!

Отговори на това съобщение
 Re: Влага и Timelapse Фотография
Автор: avo   
Дата:   30-06-19 22:56

radikyokushin [smilie24]

Твоят пост за съжаление би бил актуален под 2/3 от темите. Пунктуационно да не говорим.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »