Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony A7 3 & Canon Lens
Автор: studio-canko   
Дата:   13-06-19 13:38

[cool] Здравейте колеги! От няколко дни ми се върти идеята за ново тяло, проблема е, че искам да си използвам Canon ските обективи. Някой пробвал ли е системата Sony A7 3 със преходник и Канонски обективи ? Доволен ли е ? Има ли проблеми този вид система ? Или да си залагам на Канон Тяло и да не мисля глупости...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 3 & Canon Lens
Автор: Fifata   
Дата:   13-06-19 13:40

В гугъл има поне 10000 теми по въпроса, а и тук във форума има сигурно поне 10 теми развити ОТ ДО за Сони с преходнк и канонски обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 3 & Canon Lens
Автор: chrisnoch   
Дата:   13-06-19 13:47

Канон правят прилкични обективи и посредствени тела.
А иначе не е зле да използваш търсачката преди да отваряш нова тема по отдавна предъвкан проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 3 & Canon Lens
Автор: studio-canko   
Дата:   13-06-19 13:55

Колеги, ще съм благодарен ако някой сподели със мен линк към тези теми, защото аз не ги намирам. Благодаря![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 3 & Canon Lens
Автор: performar   
Дата:   13-06-19 14:41

Вземи си EOS R за да нямаш драми с канибалите обективи .

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 3 & Canon Lens
Автор: chrisnoch   
Дата:   13-06-19 18:42

Ето две теми - с бързашко търсене:
ТУК и ТУК .

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 3 & Canon Lens
Автор: studio-canko   
Дата:   13-06-19 20:11

[beer] [beer] [beer] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 3 & Canon Lens
Автор: nsirakov   
Дата:   14-06-19 10:46

ТЕД от нашия форум снима точно така и е страшно доволен, можеш да го питаш, но май е баннат от тук и не зная дали ще може да ти отговори, потърси го във фейсбук

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 3 & Canon Lens
Автор: Eye_Contact   
Дата:   14-06-19 12:47

Аз снимам с А7III и няколко канонски 70-200 2,8 135 ф2 17-40ф4 само 17-40 няма проблеми реално на по-дълги дължини след 100мм почва доста изнервящо да хънти .ПРеходника ми е сигма мц11

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 3 & Canon Lens
Автор: georgioiv   
Дата:   15-06-19 12:10

Да го кажем така - чудесна комбинация е, но някой път предава в неочаквани ситуации - просто не фокусира и не снима.Нищо. Оправя се със сваляне на батерията за няколко секунди. Които ситуации примерно не се повтарят :) Добре, че е второто тяло да спасява. Не знам как е с комбинацията от последния фърмуер на А7-3 и MC-11, от няколко дена съм ъпгрейднал и двете, но все още не съм пробвал дали има промяна.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 3 & Canon Lens
Автор: Simbon4o   
Дата:   15-06-19 21:54

Това последното зависи от фърма на камерата, последно време много се окъкаха с ъпдейтите. Освен това явно сигма са го подкарали през просото и МС-11ките все по-често фейлват. Може да забива и от умира преходник... Метабонес 4ката започва да се намира на цената на сигмата и можеби бих го избрал него.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 3 & Canon Lens
Автор: smilen_k   
Дата:   17-06-19 13:30

С преходниците винаги има компромис и те изненадват в най-неподходящия момент. Ако снимаш за пари и държиш на Сони е добре да си ползваш техните обективи. За съжаление Сони нямат толкова добри обективи като Канон, следователно или сменяш цялата система или си взимаш R или 5Д мк4[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 3 & Canon Lens
Автор: lamerko   
Дата:   17-06-19 14:05

Нямам Сони, а вече нямам и канонски обективи... но често попадам в нета на клипове от сравнително известни фотографи, които показват разни тахники на закрито именно със Сони и канонски стъкла. Някакси... прави впечатление. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7 3 & Canon Lens
Автор: kvakioh   
Дата:   17-06-19 14:08

Вървят, но само с най-скъпите 2 адаптора на пазара и ограничен брой обективи, пак недотам изгодни.
Примерно някой Andoer адаптор на А7 III и пада всичко.
Metabones и донякъде Сигменския МС-11 са Ок. Със някои обективи, не всички.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »