Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Цената на Никон D7200 намалява
Автор: Nikoneff   
Дата:   07-06-19 19:06

Здравейте колеги,
От няколко месеца наблюдавам, че цената на Nikon D7200 постоянно слиза надолу. В момента в някои магазини вече е на цена под 1400лв. Преди три години моят го взех на почти двойна цена. Започват да ме човъркат разни мисли и се чудя какво да правя. Иначе апарата е без грешка и съм изключително доволен от него. Вие какво мислите?


Отговори на това съобщение
 Re: Цената на Никон D7200 намалява
Автор: Synthy   
Дата:   07-06-19 19:17

Какво мислим за.. какво?

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на Никон D7200 намалява
Автор: Julius   
Дата:   07-06-19 19:25

Ако си го купил с цел препродажба (+ печалба) - това си е притеснително отвсякъде!
С такава цел ли го купи наистина... или да снимаш с него?
Ако е първото - в такъв случай моят съвет е да се насочиш по-скоро към акции/облигации (в краен случай - злато).
Иначе мога да се обзаложа, че колата и телевизорът, които притежаваш - най-вероятно също са се обезценили спрямо момента на покупката. Това по-малко ли те притеснява? Аз не бих могъл да мигна цяла вечер... (ако мислех по същия начин). [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на Никон D7200 намалява
Автор: Nikoneff   
Дата:   07-06-19 19:41

Ами питам защото има търговски практики, при които вследствие на скрити дефекти цената се намалява, без да се съобщава за тях. Този модел е на пазара от доста време, през което има вероятност да се са проявили например скрити конструктивни дефекти в него. Поради невъзможност на този етап, те вече да бъдат отстранени се прибягва до намаляване на цената. Именно тази липса на логика (според мен) в резкия спад на цените ме притеснява. Иначе, както казах по-горе апарата е много добър, служи ми вярно и никога не съм възнамерявал да извличам печалба чрез него от някаква препродажба.

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на Никон D7200 намалява
Автор: Julius   
Дата:   07-06-19 19:50

Т.е. като го сравниш с други модели на същата марка и за същия наблюдаван период - тяхното обезценяване е по-малко, така ли? Само на твоя модел толкова рязко му се е свлякла цената?

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на Никон D7200 намалява
Автор: io_bs   
Дата:   07-06-19 19:54

> Ами питам защото има търговски
> практики, при които вследствие на
> скрити дефекти цената се намалява,
> без да се съобщава за тях. Този
> модел е на пазара от доста време,
> през което има вероятност да се са
> проявили например скрити
> конструктивни дефекти в него.
> Поради невъзможност на този етап,
> те вече да бъдат отстранени се
> прибягва до намаляване на цената.

Не съм забелязал такова нещо при потребителските фотоапарати. Понякога действително има дефекти (в случая на Никон - затворът на Д600, проблемът с левите АФ точки на Д800 и огледалото на Д750), но те се обявяват официално от производителя и биват поправяни. В редки случаи, когато проблемът е по-обширен, се пуска нов модел (например Д610). Но притежателите на „лоши“ бройки Д600 имаха възможност за безплатна смяна на механизма на затвора на телата им, с което дефакто получаваха еквивалента на по-новото тяло Д610.


> Именно тази липса на логика
> (според мен) в резкия спад на
> цените ме притеснява.

Нищо притеснително. Поредицата Д7х00 е от среден клас, обновява се на около 2 години, а от дебюта му са минали над 4 години и е изязъл негов наследник - Д7500. Дори можем да кажем, че още по-следващият модел (Д7600 или както и да се нарича) закъснява. Д7200 вероятно вече е свален от продукция и търговците гледат да разкарат последните си останали бройки, затова и падът в цените.

> Иначе, както казах по-горе апарата е много
> добър, служи ми вярно и никога не
> съм възнамерявал да извличам
> печалба чрез него от някаква
> препродажба.

Тогава не виждам защо изобщо беше нужна тази тема. Всяко тяло се обезценява, особено когато е заменено от по-нов модел. Същото важи и за обективите, макар и в по-малка степен, понеже те се обновяват доста по-рядко. Всяка потребителска електроника (и не само) губи стойността си с времето.

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на Никон D7200 намалява
Автор: Hsathv   
Дата:   08-06-19 11:49

Като се вземе предвид, че d750 вече е 2200 лева, цена за 7200 от 1400 лева е крайно непродаваема.

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на Никон D7200 намалява
Автор: StraightEse   
Дата:   08-06-19 12:24

Nikoneff, с времето цената на всичко пада. Моделът е на 5 години, има наследник, а и компаниите редовно си правят намаления, за да привличат клиенти. Виж, ако си го взел на двойна цена на тази, значи яко са те прекарали, защото като излезе беше 1890 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на Никон D7200 намалява
Автор: СамуилАрнаудов   
Дата:   08-06-19 15:31

2016-та Д7200 беше 1900лв, нормално е 3 години по-късно да е 1400...

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на Никон D7200 намалява
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   08-06-19 15:37

То D750 е май на 1999 лв ... та 7200 ли на ниска ?

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на Никон D7200 намалява
Автор: juslen   
Дата:   08-06-19 21:03

Това от тия големите черните ли беше с хлопащо огледало-тия не заминаха ли в музея

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »