Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Препоръка за DSLR фотоапарат, който да снима 4К видео
Автор: zhu_zhu   
Дата:   05-06-19 14:40

Здравейте,
предстои ми смяна на фотоапарата, с такъв който освен за снимки, ще ми трябва и за записване на видео с много добро качество. Ценовият диапазон в който ще гледам е до 1500 лв, предполагам че за тази сума има нещо подходящо. Моля по-запознатите да ме насочат. Благодаря предварително :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR фотоапарат, който да снима 4К видео
Автор: novakat   
Дата:   05-06-19 15:01

Не, за тези пари няма. Виж отпусни още една хилядарка и пробвай пак. Все пак на това тяло ще му трябват и качествени обективи [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR фотоапарат, който да снима 4К видео
Автор: jeff   
Дата:   05-06-19 16:04

Ако ще е за тези пари , по-хубаво си купи смартфон. Няма да усетиш особена разлика при 4к видеото [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR фотоапарат, който да снима 4К видео
Автор: patzo   
Дата:   05-06-19 16:49

А чак пък смартфон. Що да няма за тия пари. Аз лично не бих взел DSLR, а някой безогледалка примерно сони а6300 или 6400 - като втората може някъде от чужбита че са по-евтини.И двата снимат 4 к. но 6400 я дават с нов процесор и решен проблема със загряването. Зависи точно какво ще снимаш ако ще снимаш от място или от статив на не толкова подвижни обекти става и със стари евтини ръчни обективи. Всичко зависи какви са целите ти.

Ето това съм го снимал със сони некс 6 който купих от ибей за 350лв и ръчен обектив зуйко за 30лв. Е не е 4к ама

https://www.youtube.com/watch?v=cb3yKRsu8E8

https://www.youtube.com/watch?v=Yv__tYy1RHw



Публикацията е редактирана (05-06-19 16:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR фотоапарат, който да снима 4К видео
Автор: zhu_zhu   
Дата:   05-06-19 17:41

В момента съм с Nikon D5000. Ползвам го от доста години и не ме е предавал за снимки. Не претендирам с огромно качество, но за нуждите ми (PR и журналист съм) са добри. Само че напоследък ми се налага на правя клипове за клиенти, лекари, които стоят на бюро или обикалят из болница и говорят за превенция на конкретни заболявания. Никонът, тук обаче не се справя с видеото и ми се иска някой апарат, който да снима клипове с по-хубаво качество, ако може и с по-дълго времетраене, тъй като при никона максимумът е 5 мин на клипче и после се убивам от сглобяване.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR фотоапарат, който да снима 4К видео
Автор: yakumo   
Дата:   05-06-19 17:49

За тази цена на нашия пазар нямаш особен озбор - 2 модела DSLR и 3-4 безогледалки
текст
текст


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR фотоапарат, който да снима 4К видео
Автор: zhu_zhu   
Дата:   05-06-19 19:00

Чудя се за този тук: https://bit.ly/2K13TEe За тази цена, ако има хубав втора ръка, пак бих се навила [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR фотоапарат, който да снима 4К видео
Автор: stef7   
Дата:   05-06-19 20:09

Тази тема е коментирана многократно тук, ако потърсиш ще намериш доста инфо и коментари.

1. DSLR не е правилния избор за камера която снима и фото и видео. Безогледалките са. Не случайно на много места ги водят хибридни камери, т.е. камери които са направени да снимат добре и фото и видео. Основно предимство - наличието на електроннен визьор който го има и при класическите видео камери от тип камкордер, също така наличие на приличен автофокус за видео ако той има значение за теб.

2. Защо държиш да е 4К ? Имаш ли подходящ компютър с който да обработваш после това видео. Разликата между 1080р и 4К когато се гледа на компютърен екран и дори на 55/65 инчове телевизор е трудно забелижима по много причини. Практически незабелижима.

https://www.youtube.com/watch?v=_x-u8mUSFss

https://www.youtube.com/watch?v=tPORFqFTFj0


Така че на твое място с този бюджет и цели, спокойто бих включил и камери които снимат само 1080р. Но добро 1080р. Спецификацията само по себе си не значи нищо.

В този ценови диапазон за да ти остане някой лев и за обективи мисля че най-доброто е.

Panasonic G80, Panasonic GX80 (малките братчета на GH5)
Canon M50

Макар че Канон М50 е по-скоро 1080р, има и 4К но на 1.7 кроп. Dual Pixel Autofocus според повечето един от най-добрите в момента макар и за видео работещ само на 1080р.

В това сравнение е Panasonic G7 но G80 e по-нов модел, снима 4К и не струва много повече.
https://www.youtube.com/watch?v=TCJwRXdLRPY


И още едно Panasonic G80 vs Canon M50
https://www.youtube.com/watch?v=Bs9xXotPl2Q


Може и нещо втора ръка като:
Сони А6300
Fuji X-T20


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR фотоапарат, който да снима 4К видео
Автор: stef7   
Дата:   05-06-19 20:15

Също така имай предвид, че снимането и после обработката на видео иска много знания, умения и известно количество опит и отнема много повече време от примерно това да снимаш само фотография.


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR фотоапарат, който да снима 4К видео
Автор: youstolemyheart   
Дата:   05-06-19 23:41

SL250, canon.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR фотоапарат, който да снима 4К видео
Автор: zhu_zhu   
Дата:   06-06-19 15:49

Благодаря на всички. За момента се спрях на Canon EOS 250D дано да е на късмет :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR фотоапарат, който да снима 4К видео
Автор: lamerko   
Дата:   06-06-19 16:19

Съмнява ме, но щом си го харесал... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR фотоапарат, който да снима 4К видео
Автор: zhu_zhu   
Дата:   06-06-19 22:34

lamerko, а ти какво би препоръчал?

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR фотоапарат, който да снима 4К видео
Автор: lamerko   
Дата:   06-06-19 23:44

Според зависи... Ако питаш мен - ще е достатъчно едно Sony RX100 VA/VI - малко, леко, винаги с теб, сравнително ненатрапващо, с вградена добра светлосилна оптика и стандартен зум диапазон, чудесно качество на видеото, стабилизирано, с много опции за забавен каданс. Включително и 4к. Снимките също не са лоши - за журналистическа дейност според мен са ОК. Минуси

- живота на батерията (а като плюс - позволява зареждане и работа в реално време през усб порта, като една външна батерия за 30-тина лева ще ти даде два дена материал;
- лесно прегрява на 4к, но това общо взето е масова болежка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR фотоапарат, който да снима 4К видео
Автор: zhu_zhu   
Дата:   07-06-19 11:10

lamerko благодаря за препоръката. Ще ги разгледам и тях ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR фотоапарат, който да снима 4К видео
Автор: smilen_k   
Дата:   07-06-19 12:12

lamerko ползвал ли си някои от тези апарати за видео?
От опит казвам че ако ще снимаш дълги клипове, просто забрави за Сони и се насочи към Панасоник, препоръчвам FZ1000/2000
Имам ги и Сонито и Панасоника, Сонито става и за снимки и за видео но много грее и се изключва сам на около 10-15 минута, Панасоника снима страхотно видео и няма опасност да прегрее, но не ми харесва за сними.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR фотоапарат, който да снима 4К видео
Автор: zhu_zhu   
Дата:   07-06-19 12:51

smilen_k търся апарат подходящ и за снимки, и за видео [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR фотоапарат, който да снима 4К видео
Автор: marrio31   
Дата:   07-06-19 13:25

Погледни и Panasonic lx100,4k и хубаво обективче като за сапунерка.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR фотоапарат, който да снима 4К видео
Автор: lamerko   
Дата:   07-06-19 14:04

Хм... цената на LX100 е паднала доста - наистина е добър вариант.

smilen_k: за проблемите с 4к съм споменал, при FHD няма проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR фотоапарат, който да снима 4К видео
Автор: smilen_k   
Дата:   07-06-19 14:29

lamerko 4K не снимам, само FHD и пак грее, особено лятото не може да изкара и 13 мин, виж зимата изкарва 15-17 мин преди да прегрее[smilie5]
zhu_zhu бях забравил за LX100, мисля че ще е супер за твоите потребности за добро и безпроблемно видео и за прилични снимки, особено ако бюджета стигне за втората версия

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR фотоапарат, който да снима 4К видео
Автор: lamerko   
Дата:   07-06-19 14:33

Стига ве - имам 2 часа непрекъснато видео - просто изключва на 30-тата минута и трябва да се включи пак :)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR фотоапарат, който да снима 4К видео
Автор: smilen_k   
Дата:   07-06-19 15:44

Ми незнам , моя прегрява и се изключва и вече не го ползвам за видео, няма смисъл да пържа матрицата. Като ми трябва видео си снимам с Панасоника и нямам ядове, а сонито съм го дал на жена ми за снимки и къси клиове до 5 минути[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR фотоапарат, който да снима 4К видео
Автор: Crocodile   
Дата:   08-06-19 06:46

Panasonic FZ2000 , влиза ти в бюджета а е бомба !

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR фотоапарат, който да снима 4К видео
Автор: chrisnoch   
Дата:   09-06-19 01:51

Автор: smilen_k
Дата: 07-06-19 15:44
Ми незнам , моя прегрява и се изключва и вече не го ползвам за видео, няма смисъл да пържа матрицата. Като ми трябва видео си снимам с Панасоника и нямам ядове, а сонито съм го дал на жена ми за снимки и къси клиове до 5 минути


При снимане на 4К видео прегряването НЕ идва от сензора, а от процесора. Има много начини за намаляване на опасността от прегряване, питърси ги в нета.


Автор: zhu_zhu
Дата: 06-06-19 15:49
Благодаря на всички. За момента се спрях на Canon EOS 250D дано да е на късмет :)


Сакън, недей!
После ще си го чукаш в главата.
За видео - безогледалка Сони или Панасоник.
По-горе са ти дали разумни съвети в тази посока.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за DSLR фотоапарат, който да снима 4К видео
Автор: kiten   
Дата:   09-06-19 03:07

За сони 6000 в настройките за изчистване на сенките слагате на 4 а не на ауто! И по рядко загрява. Това ми го каза преди години един градски колега. А 6500 никакви проблеми няма със загряването.

Преди няколко години в ритуала в църквата се засякох с един непознат колега от следващата сватба. И на врата и на кръста му висят 3 никона нещо от рода на 3д фулфрейм бяха. Колегата облечен август месец с дибела жилетка - стедикам железа опасани на него направо като средновековен рицар изпъчен в църквата стои. Само дето кон му липсва в кръга на шегата!
И питам колегата, защо си с три тела, две не ти ли стигат? А колегата отговаря, двeтe са за видео, а третото e за фото. С двете може би снимаш едновременно от различен ъгъл? Отговор- Не, Като загрее единия и веднага включвам втория а първия почива и се охлажда. С третия се правят снимки!
И като на колега му пожелах успех и покрай работата да се разхлади в хладната църка, защото бе целия вир вода от пот и черната му тениска на места побеляла от изсъхвала сол.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »