Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За снимането в циганските махали
Автор: denkich   
Дата:   05-06-19 21:22

Здравейте! От Пловдив съм и имам желанието да снимам в "Столипиново" (циганската махала). Може ли да споделите мнения или съвети относно това начинание, ако разбира се има такива, които са го практикували.

Отговори на това съобщение
 Re: За снимането в циганските махали
Автор: Gecata   
Дата:   05-06-19 21:27

Носиш ли на бой?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За снимането в циганските махали
Автор: BEYA   
Дата:   05-06-19 22:01

Какво интересно очакваш да видиш там.Отиди се разкарай в някоя близка горичка и поснимай.

Отговори на това съобщение
 Re: За снимането в циганските махали
Автор: Almagest   
Дата:   05-06-19 22:05

И циганите вече са белязани от рецидивите на глобализацията, т.е. скука цари в гетата.

Отговори на това съобщение
 Re: За снимането в циганските махали
Автор: colorphoto   
Дата:   05-06-19 22:11

Всъщност това можеш да пробваш след като си получил съгласието на някой от циганските барони там и ако те придружи или ти прати придружител негов човек.

Иначе е до късмет как и къде ще се прибереш накрая...

И логично да ти поискат парички.

Но пък разбитата глава и техника излизат по-солено...



Публикацията е редактирана (05-06-19 22:31)

Отговори на това съобщение
 Re: За снимането в циганските махали
Автор: juslen   
Дата:   05-06-19 22:42

Ако ти е мил живота и техниката не припарвай там сам в никакъв случай, трябва да си близък с някой местен барон за да те пуснат да снимаш там иначе най-малкото ще си тръгнеш по живо по здраво без техника, портфейл и телефон а може и по гащета

Отговори на това съобщение
 Re: За снимането в циганските махали
Автор: juslen   
Дата:   05-06-19 22:43

Полицията отива на сигнал със страх ти си тръгнал сам да снимаш

Отговори на това съобщение
 Re: За снимането в циганските махали
Автор: Kovandzhiev   
Дата:   05-06-19 23:10

Автор: Gecata
Дата: 05-06-19 21:27

Носиш ли на бой?[smilie5]
Хахаха.

Отговори на това съобщение
 Re: За снимането в циганските махали
Автор: Gecata   
Дата:   06-06-19 00:48

В циганските гета определено има много за снимане. То не е това, което обикновено ни показват по телевизията. Трябва много комуникативност за да ги предразположиш да те допуснат да ги снимаш. Обикновено е свързано с дълъг период на опознаване докато те приемат, а после и да престанат да те забелязват. Ходи при всеки удобен случай там без камера, запознай се с някои от тях. Почерпи ги и приеми почерпка от тях. Чак след това снимай. Процесът трябва да е спонтнен и ако е рекъл Господ може и да случиш. Ето няколко мои кадъра от такова място:

https://photo-forum.net/i/2032247



https://photo-forum.net/static/site_pics/2016-12/1482932072_IMG_8704-Edit.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2016-12/1482932072_IMG_8728-Edit.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2016-12/1482932072_IMG_8738-Edit.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-02/1487177566_IMG_4829-Edit-2.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: За снимането в циганските махали
Автор: viara123   
Дата:   06-06-19 09:22

В домовете е интересното

Отговори на това съобщение
 Re: За снимането в циганските махали
Автор: lotos1   
Дата:   06-06-19 10:18

Вземи си вазелин и всичко ще е ок

Отговори на това съобщение
 Re: За снимането в циганските махали
Автор: denkich   
Дата:   06-06-19 10:33

Благодаря на всички, които пребориха желанието си да се надсмеят над въпроса ми и дадоха адекватни отговори. На останалите, които превърнаха това в шега/подигравка/сарказъм - то си е за вас. Шегите ви са безвкусни.



Публикацията е редактирана (06-06-19 10:33)

Отговори на това съобщение
 Re: За снимането в циганските махали
Автор: smilen_k   
Дата:   06-06-19 12:25

Мога да ти дам един съвет. Ако камерата ти потдържа дистанционно снимане през приложение с телефон, няма да имаш проблеми. Аз как снимам:
Приготвям си камерата за снимане и я мятам на рамото си, тоест камерата виси на рамото с обектива назад. И се правя че си играя с телефона, а всъшност на телефона виждаш какво се случва зад теб и можеш да си снимаш на воля, без никой да заподозре какво всъшност правиш. С малко повече тренировки ще се научиш как да си кадрираш правилно :)
Ако някой се доближи до теб, моя съвет е да не се панираш, а спокоино като го забележиш че идва, спираш снимането и пребираш телефона в джоба и си стискаш апарата (все пак не знаеш защо се приближава). Ако някой ти направи забележка за нещо, подхождай със спокойствие и съгласие, не бързай да се пулиш :)
Твърде вероятно е малките циганета като те видят с голям черен апарат на рамото да поискат да ги снимаш, тогава без проблем можеш да ги снимаш, а те даже и ще ти позират.
Най важното е да си отваряш очите и да си на полусъединител през цялото време.
Аз преди много ходих в Столипиново, даже имах и приятели цигани и много пъти са ме черпили разни неща там, не е хубаво да им отказваш, приемат го като обида. Веднъж ядох едно нещо, което много приличаше на лайно, но всъшност беше вкусен сладък десерт[smilie5]

УСПЕХ[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За снимането в циганските махали
Автор: lotos1   
Дата:   06-06-19 13:40

Не е било десерт ами си е било чисто лайно, те така ги правят десертите



Публикацията е редактирана (06-06-19 13:41)

Отговори на това съобщение
 Re: За снимането в циганските махали
Автор: roburt48   
Дата:   06-06-19 17:31

Имал съм възможност да снимам в софийските гета ... Но съм попадал там покрай работата си - таксиджия съм [smilie5] ... Зверски са подозрителни и наистина не е препоръчително да ходиш да снимаш в гетото сам ! Нямам идея в Пловдив как са, но едва ли е по-различно... Особено пък, ако си пеша изобщо не ти препоръчвам ! Иначе и мен ме кефи да снимам там :)



Публикацията е редактирана (06-06-19 17:38)

Отговори на това съобщение
 Re: За снимането в циганските махали
Автор: asahi   
Дата:   06-06-19 18:33

Снимал съм много циганета в Столипиново, по-точно квартал Изгрев, но беше през 90-те. Ако не се правиш на тарикат и се впишеш в обстановката и за теб ще е по-лесно, и за снимките ще е по-добре.

По-добре се събери с Цветанов95 и поснимай цигански сватби. Хем ще хапнеш и пийнеш с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: За снимането в циганските махали
Автор: sakuraki   
Дата:   06-06-19 19:07

Това винаги ми е било най - отвратителното нещо да снимам. Винаги са настроени злобно и винаги се събират на тълпи. Снимах репортаж наскоро, макар и в пазарджик, където махалата също е доста голяма, еми те са някакви първобитни животни. Обаждат се, че ще им бутат къщите и отиваме да снимаме репортаж,но точно в сърцето на махалата, събраха се сигурно над 50 човека за 5 минути и всеки се бута, блъска и дърпа. Изведнъж станаха и агресивни и почнаха да ни гонят [smilie11] .

Лично аз сам не бих рискувал, виж в началото на махалата е ок, можеш да снимаш, но влезнеш ли навътре е ужас.

Отговори на това съобщение
 Re: За снимането в циганските махали
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   06-06-19 21:19

Намери някой, който да те въведе в общността.За да те приемат и доверят.Не слушай глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: За снимането в циганските махали
Автор: aidend   
Дата:   07-06-19 08:23

Аз съм циганин но от Карнобат всички махали разлчни. Винаги ще те гледат странно и с любопитство те гледат така всеки който навлиза в пространството им за първи път. Ходил съм в Столипиново но със приятел
сам и мен ме е страх :D. Повечето махали са спокойни ако дойдеш примерно в Карнобат може да си щракаш на воля без проблем.
Моят съвет е да намериш някой циганин от столипиново вече има доста интегрирани млади хора и да отидеш със него.

Отговори на това съобщение
 Re: За снимането в циганските махали
Автор: aidend   
Дата:   07-06-19 08:25

Мога да ти предложа и нещо друго. Циганската махала в Ихтиман е огромно и имам приятели там. Ако желаеш мога да те свържа с тях и да снимаш там.

Отговори на това съобщение
 Re: За снимането в циганските махали
Автор: MAX-1   
Дата:   07-06-19 09:20


Столипиново ;

https://www.facebook.com/Milan-Hristev-StolipinovoPlovdiv-509493625920562/

Отговори на това съобщение
 Re: За снимането в циганските махали
Автор: farushko   
Дата:   07-06-19 11:09

Аз пък не разбирам какво толкова има да снимате в циганията.

Отговори на това съобщение
 Re: За снимането в циганските махали
Автор: asenvelikov   
Дата:   07-06-19 15:54

Намери си местен бабаит от който имат респект другите. Сам не влизай. От усмихнати за секунди стават агресивни. И дори с местен, пак внимавай и ако някой не иска да го снимаш, по добре не го снимай. Иначе си заслужава да влезеш там и да снимаш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »