Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнение за цените (обективи/тела/аксесоари)
Автор: Berk004   
Дата:   04-06-19 15:58

Здравейте,

Пиша за да разбера и вашето мнение по темата за цените на продаваните в базара продукти сиреч обективи,тела и т.н

Ще дам пример без да посоча конкретно някого, защото не искам да нападам конкретна личност, не съм тук затова.

Пример:

Търся обектив Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G на изгодна цена за да не дам много пари за нов.
Но цените в базара са 350лв или около 350лв (+/- 20лв.

Обектив Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G нов струва 399,00 лв с 2 г. гаранция.

Не желая коментари от сорта на ако не ти харесва си купи нови т.н.

Просто се интересувам дали мислите че за ползван и без гаранция обектив да искаш цена с 50 /60лв по ниска от нов такъв е нормално.

Не мислите ли че цените не са никак цени за техника втора ръка.

ПП:Аз лично си купих нов, понеже това ме устройваше повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за цените (обективи/тела/аксесоари)
Автор: guciguci   
Дата:   04-06-19 16:17

Не е нормално разбира се

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за цените (обективи/тела/аксесоари)
Автор: kvakioh   
Дата:   04-06-19 16:19

За 350 би трябвало да има още гаранция и да е в отлично състояние...
Иначе пазари има, базари много, преди месец ми предложиха наживо за снимане аксесоар, който струва 300лв за 1200.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за цените (обективи/тела/аксесоари)
Автор: guciguci   
Дата:   04-06-19 16:22

Трябва да е чисто нов,не използван и за един кадър и с 24 месеца валдна гаранция,за да дам 50 лева по-ниска цена,като трябва да имаш предвид,че тогава пък може да има някаква уловка. Скрит дефект или нещо друго. Ама за суркан две-три години обектив,който "почти не е ползван" [smilie5] повече от 50% от цената в магазина не е нормално.



Публикацията е редактирана (04-06-19 16:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за цените (обективи/тела/аксесоари)
Автор: Rusinov   
Дата:   04-06-19 16:24

guciguci написа:

> Трябва да е чисто нов,не използван
> и за един кадър и с 24 месеца валдна
> гаранция,за да дам 50 лева по-ниска
> цена,като трябва да имаш
> предвид,че тогава пък може да има
> някаква уловка. Скрит дефект или
> нео друго. Ама за сурнан две-три
> години обектив,който "почти не е
> ползван" [smilie5] повече от 50% от
> цената в магазина не е нормално.

Т.е. ако е да речем Никонски прайм, който нов е 5400, на година и половина, в състояние неразличимо от ново, цената трябва да му е 2700 макс, това ли казваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за цените (обективи/тела/аксесоари)
Автор: guciguci   
Дата:   04-06-19 16:31

Еми то е така горе долу. Пример
Canon 50 1,2 L в магазина 2700. Втора употреба има един на 1500 без пазарлъка :). Още повече,че тези обективи са професионални и макар да изглеждат като нови,за година и половина може да са минали милиончето кадри.

Иначе аз много харесвам обяви и цени като тази [smilie18]

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=126384




Публикацията е редактирана (04-06-19 16:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за цените (обективи/тела/аксесоари)
Автор: Berk004   
Дата:   04-06-19 16:46

Чета мненията и коментарите, като цяло всеки има право да иска нещо но самата покупка от физическо лице си има недостатъци като негарантиран произход и състояние на апаратурата.
За много скъпите техники които струват много пари донякъде разбирам да няма 50% намаление защото там говорим за съвсем различен ценови клас.
Аз говоря за среден клас неща между 500 - 2500 долу горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за цените (обективи/тела/аксесоари)
Автор: ombre   
Дата:   04-06-19 16:59

Моите 5 стинки,така посочения пример,наистина не си заслужава и е по добре нов,НО цената се определя от собственика.Приказката за баницата е валидна в случая.Като цяло безполезна тема.Примера за канонската 50-ка показва,че не всички са такива,както и обратното с посочения линк.та както казах,не виждам смисъл от подобна тема,просто с нищо не помага.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за цените (обективи/тела/аксесоари)
Автор: guciguci   
Дата:   04-06-19 17:02

Темата е във форум. Не е нужно задължително да помага. Всеки да я ползва,както му е удобно. Ние си говорим тук

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за цените (обективи/тела/аксесоари)
Автор: imitev   
Дата:   04-06-19 17:13

Берк004, братче, аз, когато не намеря нещо на старо изгодно имам 2 варианта: чакам да се появи или тичам към магазина за ново.

Коментари, дали е нормално или не е нормално, не водят до нищо градивно. Всеки сам си преценява колко пари да иска за стоката.

Мненията са като задниците - всеки си има.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за цените (обективи/тела/аксесоари)
Автор: asahi   
Дата:   04-06-19 17:20

И по-скъп да е от нов пак е нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за цените (обективи/тела/аксесоари)
Автор: Berk004   
Дата:   04-06-19 17:20

Всеки си има собствена преценка за полезност.
Целта на темата е да се обсъди това което се случва в базара.
Ако на някого не му допада съдържанието на темата може просто да спре да чете коментарите, няма нужда от излишен спор.
Все някой трябва да каже,че това с цените не е нормално за да може прочелият темата ако мисли да продава нещо да си помисли дали това което иска като цена е нормална цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за цените (обективи/тела/аксесоари)
Автор: victory13   
Дата:   04-06-19 17:51

И как определяте "нормална" цена [smilie8]

Кажете ми нормалната цена в следния конкретен случай... Преди години тръгнах да търся дълъг зуум на бленда 2.8... пробвах 3 обектива от базара, като в калибрацията на тялото съм абсолютно сигурен, и нямаше фокус никакъв и при трите... цената беше около 1000лв... пробвах 4-ти, и всичко заспа на секундата с първата снимка, обектива малко по-стар, и съоветно 800лв...

Та пак да ви питам, колко е "нормалната" цена в случая [smilie5]

/на първите 3 и 100лв са им много... собствениците нямаха вина според мен, просто по веригата непотребните вече обективи просто бяха стигнали до тях.../

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за цените (обективи/тела/аксесоари)
Автор: yakumo   
Дата:   04-06-19 17:52

Всяко нещо струва точно толкова, за колкото някой го купи.
А пък всеки може да иска каквато му е на душа цена и да се надява да го огрее - и продавач, и купувач [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за цените (обективи/тела/аксесоари)
Автор: gore   
Дата:   04-06-19 18:44

Преди 3 месеца закупих отличен Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G + филтър за 220лв.
А миналата година си взех също много запазен Nikkor 50mm f/1.4D за 250 лв.
Купих ги от www.ricardo.ch обаче.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за цените (обективи/тела/аксесоари)
Автор: Berk004   
Дата:   04-06-19 19:40

gore - Tози сайт www.ricardo.ch доколкото виждам е нещо като нашия OLX.
А тези поръчки ги направи от БГ и как получи нещата от друга държава? Как се случва цялата тази схема в случая.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за цените (обективи/тела/аксесоари)
Автор: S.Nikolov   
Дата:   04-06-19 19:58

Тъкмо и аз щях да пускам тема
Според вас заслужава ли си Canon 85 1.4 IS
или по-добрият вариант е SIGMA ART 85 1.4

разликата е голяма в цените, а гледам като качество са подобни нещата...
Ориентирам се към чийп варианта... НО да попитам какво мислите по въпроса. Ако има някой от вас тествал 2та обектива в действие.На 5дмк3 ще го закачам
Сигмата 35 1.4 ART е бомба... не съжалявам , че я купих. Сега 85цата да оправя

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за цените (обективи/тела/аксесоари)
Автор: RUMM   
Дата:   04-06-19 22:12

Ами как се "определя" цената на обектив , който не се предлага(продава) вече нов!?
По тези методи май не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за цените (обективи/тела/аксесоари)
Автор: D.S   
Дата:   04-06-19 22:40

Ми то затова е базар. Нищо против автора на темата, но малко абсурдно се оплаква. Не ти харесва - взел си го нова, точка. Аз наскоро продадох два обектива с доволна отстъпка, парите ми трябваха за друг, а те си седяха в шкафа. Можех да им взема 100-200 лв. повече, но като е по-оферта, съответно и по-лесно се намират купувачи [shtrak] Даже ако огледате пазара по европейските магазини втора употреба, ебай и т.н. тук доста от нещата са по-евтини :) А сега се замисли и ако си го взел нов. Тръгнеш да продаваш и си 50% надолу. Не всичко от базара е на милион снимки, падало, чупено и прашясало. Все пак повечето си пазим техниката нали ?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за цените (обективи/тела/аксесоари)
Автор: imitev   
Дата:   04-06-19 22:44


И в ибея има употребявани неща, дето са по-скъпи от нови в амазон.

Всеки има глава на раменете си и трябва да се опитва да мисли с нея...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за цените (обективи/тела/аксесоари)
Автор: gore   
Дата:   05-06-19 09:50

Berk004 написа:

> gore - Tози сайт www.ricardo.ch доколкото
> виждам е нещо като нашия OLX.
> А тези поръчки ги направи от БГ и
> как получи нещата от друга
> държава? Как се случва цялата тази
> схема в случая.

Не е като ОЛХ, по-скоро като ибей.
Поръчките не съм ги правил от БГ, въпреки че някой продавач може и да се излъже да прати до България.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за цените (обективи/тела/аксесоари)
Автор: ivjordan   
Дата:   05-06-19 14:16

Всъщност, в базара се въртят едни и същи обяви с месеци и години, което ясно показва, че цените са неадекватни. Но явно на собствениците всъщност не им се продава, а се оправдават пред жените си, че "са го пуснали за продан, но никой не го иска".
Редките добри оферти заминават за минути, най-много за часове.
Два пъти ми се е случвало да се обаждам по обява около 15 минути след като е пусната и обективът вече да е продаден.
Отделно, пазаруването от чужбина вече не е особен проблем и с известно търпение и следене на няколко магазина, човек може да намери почти всичко ново и на по-ниска цена от употребяваното тук.
Аз лично съм купувал от чужбина Tamron 17-50/2.8, нов за около 480 лева, при положение че тук употребяваните вървят над 500, а по онова време вървяха още по-скъпо.
Положителна тенденция е все пак, че напоследък се забелязва едно леко намаляване на цените, което според мен се дължи на безпочвената истерия по безогледалните.
Наводняването на пазара с А7-ци доведе до лек спад в цените и на другите фул-фрейм машини, което може само да ни радва.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за цените (обективи/тела/аксесоари)
Автор: vasilmitev   
Дата:   05-06-19 14:34

В случая за милата ни държава важи правилото 'малък пазар - високи цени' - това е истината! Аз лично за да успея да продам каквато и да е техника, винаги пускам на по-ниска или близка до най-ниската цена в сравнение с подобни обяви. И то не защото не си пазя техниката, а защото не ми се занимава да чакам...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »