Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 От кои аналози на батерията Canon LP-E6 сте доволни?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   02-06-19 14:47

От кои аналози на най-разпространената канонска батерия LP-E6 сте доволни?
Аз ползвам Hahnel (2000mAh) за 90лв, но след няма и година имам чувството, че капацитетът ѝ рязко падна и апарата не и чете правилно процентите на заряд. Купих си и CONST (1800 mAh) за момента държи почти колкото оригиналната канонска, но и там отчитането на процентите не е като хората.
"оригиналните канонски" от базара, с "кутия и холограма", въобще няма смисъл да ги коментираме, там нещата са много зле...
Трябват ми 2-3 бройки за захранване на едни монитори и се чудя какво да взема.

Отговори на това съобщение
 Re: От кои аналози на батерията Canon LP-E6 сте доволни?
Автор: Мандевски   
Дата:   02-06-19 15:57

Имах две на Хенел, но от екстрийм версията(оранжеви със силиконово покритие). Работеха по-добре от оригиналните(истински оригинални. Горещо препоръчвам! Иначе продавам от черния Хенел, който също по мое мнение работи близко до оригиналните за 40 лв. Ако искате такава мога да ви я пратя.

Отговори на това съобщение
 Re: От кои аналози на батерията Canon LP-E6 сте доволни?
Автор: quazimodo   
Дата:   02-06-19 16:00

А ако си сътвориш пакет за няколко елемента, да речем 18 650 и си купиш съответните зарядни? Евентуално ще се наложи малко умуване за свързването на наличните платки, но предполагам, че може да се измисли нещо.


Отговори на това съобщение
 Re: От кои аналози на батерията Canon LP-E6 сте доволни?
Автор: cavick   
Дата:   02-06-19 17:22

Аз ползвам от доста време BLUMAX 1700mA и държи а рано с оригиналната. А и се зарежда за същото време.

Ето това е:
https://batterymarket.bg/product/2139/blumax-bateria-za-canon-lp-e6-black-1700mah.html

Отговори на това съобщение
 Re: От кои аналози на батерията Canon LP-E6 сте доволни?
Автор: phono5   
Дата:   25-07-19 08:36

Ето от тук си взех с 2 години гаранция:

https://enexter.com/lp-e6?search=lp-e6&category_id=0


има и друг вариант, де

https://enexter.com/lp-e6n?search=lp-e6&category_id=0

Отговори на това съобщение
 Re: От кои аналози на батерията Canon LP-E6 сте доволни?
Автор: Hsathv   
Дата:   25-07-19 08:57

Те батериите на Канон нямат аналози. Има си оригинални батерии и ментета.

Отговори на това съобщение
 Re: От кои аналози на батерията Canon LP-E6 сте доволни?
Автор: Synthy   
Дата:   25-07-19 09:05

DSTE [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: От кои аналози на батерията Canon LP-E6 сте доволни?
Автор: lamerko   
Дата:   25-07-19 14:09

Преди години бях вземал някакви от немския амазон - бяха по-добри (с чиста съвест) от оригиналната. Имаха си сериен номер, а камерите си правеха "персонална" статистика. Не мога да видя обявата, понеже Ибей пази само до 3 години, но транзакцията в транзакциите си видам следното - EUR 47.80 (за две батерии с доставка), което не е никак малко :)

Отговори на това съобщение
 Re: От кои аналози на батерията Canon LP-E6 сте доволни?
Автор: espergaro   
Дата:   25-07-19 16:47

Аз използвам китайци, идват два броя за 19-20 долара със зарядно от Ибей. Взех ги преди година, държат си доволно. Сега поръчах още две от Китай. Мога да потърся линк към търговеца, ако те интересуват.



Публикацията е редактирана (25-07-19 16:48)

Отговори на това съобщение
 Re: От кои аналози на батерията Canon LP-E6 сте доволни?
Автор: langel   
Дата:   26-07-19 09:08

Hahnel HLX-E6N, HLX-E6, HL-E6
В този ред, като първата е най-добрата.

Отговори на това съобщение
 Re: От кои аналози на батерията Canon LP-E6 сте доволни?
Автор: tarantulaxxx   
Дата:   26-07-19 10:12

Watson B-1544 LP-E6N Lithium-Ion Battery Pack (7.4V, 2000mAh)
Пристигна ми от Щатите като подарък към фотоапарата. Оказа се, че е много по-издръжлива от оригиналната, заради повечето ампер часа. И наистина е изключително добра батерия.

Отговори на това съобщение
 Re: От кои аналози на батерията Canon LP-E6 сте доволни?
Автор: SEURET   
Дата:   31-07-19 22:58

В Динафос - Hedbox! Капацитета им е повече от задоволителен!

Отговори на това съобщение
 Re: От кои аналози на батерията Canon LP-E6 сте доволни?
Автор: PIXEL5   
Дата:   12-08-19 19:04

Моето мнение е, че въпреки цената и нашия "всеобщ" манталитет да търсим евтиното, най добрия вариант е да се придържаме към оригиналните батерии. Втория вариант е ако ползваме неоригинални такива - наистина да гледаме на тях като на консуматив и да не ги задържаме повече от година. За мое съжаление тоя опит го придобих по трудния начин. Второто което ще споделя, че не е правилно да се смесват - заменят батериите на два фотоапарата, дори и да са идентични - особено по време на отговорни снимки. И последно никой по никакъв начин вече не може да ме склони да използвам друго зарядно освен оригиналното. Давам си сметка че с изключително удобните зарядни за 2 батерии - вероятно си повредих четири комплекта по две батерии. За да съм откровен, ще кажа, че и в момента голяма част от батериите ми не са оригинални, но вече водя много точна сметка за броя заряди и главно колко време са използвани и всички неоригинални, ще изхвърчат на мига щом навършат 1 година. подобно правило съм си въвел и за оригиналните - в мига в който видя че имат нарушен капацитет - хвърчат без значение на колко заряда или време са. Вече 4 месеца за 2 отделни фотоапарата ползвам 2 комплекта по 2 бр и съм доволен: https://www.photovideo.biz/%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-canon-lp-e6
В кратце: Не мога да поддържам всички оригинални, но гледам поне по 1 комплект да са такива и залагам първо на тях за отговорните мероприятия.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »