Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Дефектна фоточанта LOWEPRO
Автор: Божидар58   
Дата:   31-05-19 19:34

Имам въпросната чанта от около година. Доста пари съм дал за нея. Днес повдигайки чантата от земята, за да я сложа на рамо се откачи от едната страна. Добре, че успях да я хвана в последния момент,, защото в нея имеше техника за над 5000в. Като разгледах след това начина на захващане бех потресен. Как може на такава голяма скъпа чанта на такъв реномиран производител да сложат една пластмасова конструкция, която не би издържала и половин килограм. Става въпрос да един пластмасов щифт, който влиза в една пластмасова плочка с кръгъл отвор. Това предполагам е направено така, за да може ако се усуче ремъка да се оправи. Усилието да се извади този пластмасов щифт е нищожно. Просто се чудя как до сега не е станала голяма беля. Пиша това, защото никога не съм предположил, че такава скъпа чанта може да бъде направена по този начин. Проверете си чантите да не останете неприятно изненадани.

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектна фоточанта LOWEPRO
Автор: TPECHAT   
Дата:   31-05-19 19:45

Тъжно...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектна фоточанта LOWEPRO
Автор: compur   
Дата:   31-05-19 20:41

Скъпа, скъпа, колко да е скъпа?

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектна фоточанта LOWEPRO
Автор: emo99   
Дата:   31-05-19 20:47

Някой беше казал, че имат доживотна гаранция на циповете. Така ли е ?

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектна фоточанта LOWEPRO
Автор: dekov   
Дата:   31-05-19 21:19

Ще ми се да го видя на снимка, имам една NOVA 5W на доста години, поизтъркана е тук там, но слабо място не виждам.


Отговори на това съобщение
 Re: Дефектна фоточанта LOWEPRO
Автор: StraightEse   
Дата:   31-05-19 21:40

Откъде е купена? Има доста ментета на Lowepro. Аз имах една fastpack 350, на която след година и нещо започнаха да й се разпадат циповете. Ама си знаех, че е менте и си се сърдех на себе си :)

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектна фоточанта LOWEPRO
Автор: ce_christov   
Дата:   31-05-19 22:32

Абе и аз миналата година си взех един нов Мерцедес, ама вчера като си отварях вратата, пантата се счупи и вратата падна на земята. Май и там се навъдиха ментета....

Та горе-долу така звучи и първия пост на жалващия се.

След като отправяш обвинения към фирмата, поне посочи кой е модела и дай снимка на счупената част.
Имам няколко чанти Lowepro, но не съм имал никакви проблеми с тях (купувани са от Павилиона).
Сега си ги прегледах - всички са с карабинки на ремъка. Единствената ми чанта с щифт е една на Никон, която получих безплатно при покупка на фотоапарат.

За да бъдеш наистина полезен на четящите тези редове - моля посочи модела на чантата и дай снимка на дефекта!

Иначе можем да си чешем езиците до безкрайност как вече всичко е боклук ...


Отговори на това съобщение
 Re: Дефектна фоточанта LOWEPRO
Автор: Konstantinov   
Дата:   01-06-19 00:23

За фоточантите проверявам и сменям пластмасовите части, режа и хвърлям, със стоманени на две чанти сони ,а точно на ловепро съм вързал през двете уши на ремъка и чантата осигурителни въженца дебели 2 мм, които издаржат 100 килограма ,ако се счупи пастмасата ще увисне на въженцата.Циповете дублирам с 2-3 безопасни,ако се разтворят.

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектна фоточанта LOWEPRO
Автор: Божидар58   
Дата:   01-06-19 07:49

Чантата е LOWEPRO NOVA 200 AW. Може и менте да е, но съм я купил като оригинална тук от базара. Другата ми чанта е LOWEPRO 4 AW и при нея няма пластмасови елементи на важните места.

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектна фоточанта LOWEPRO
Автор: hotsnail   
Дата:   01-06-19 08:49

Малко е странно това дето Ви се случва. Ако е оригинален модел и имате касова бележка може да се обърнете към вносителите. Чантитие на lowepro имат доста голяма гаранция.

От моя опит с марката платовете се износват след няколко години ежедневна употреба т.е. От търкане в дрехи и т.н. се износват на места.....

Ама никога не е късно да станеш за резил.

Дайте една снимка на счупения детайл. На снимките в мрежата ми изглежда че на нова 200 закачалките за ремъка са метални. Дори в ревютата на чантата казват, че са метални.

Какъв е тоя пластмасов щифт?



Публикацията е редактирана (01-06-19 08:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектна фоточанта LOWEPRO
Автор: StraightEse   
Дата:   01-06-19 10:53

hotsnail, малко вероятно да има касова бележка, щом е купена от тук. По вероятно някой си е внесъл от Китай и я е пуснал тук като оригинална с малко по-ниска цена отколкото в магазините.

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектна фоточанта LOWEPRO
Автор: dragoart   
Дата:   01-06-19 11:34

Ментаци много на тази марка.Ама много.

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектна фоточанта LOWEPRO
Автор: bam-bam   
Дата:   01-06-19 12:07

Коя друга марка може човек да ползва и да няма много ментета ?

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектна фоточанта LOWEPRO
Автор: imitev   
Дата:   01-06-19 12:12


Всички марки имат ментета.

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектна фоточанта LOWEPRO
Автор: asahi   
Дата:   01-06-19 12:34

Чантите!

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектна фоточанта LOWEPRO
Автор: victory13   
Дата:   01-06-19 15:01

И аз си бях купил чанта от базара от една колежка преди 11-12 години.
Преди 3 години ми я подмениха от вносителя поради повреден цип без никакви бележки, и нямаше хън-мън... [cool]

Единствено взех друг модел защото стария беше спрян от производство...

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектна фоточанта LOWEPRO
Автор: bokaco   
Дата:   01-06-19 16:56



https://www.peakdesign.com/collections/everyday-bags

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектна фоточанта LOWEPRO
Автор: hotsnail   
Дата:   01-06-19 17:28

Хахах ако менте ловепро му се вижда скъпо на автора, как ще даде 300 евро за раница на пийк дизайн

Личното ми мнение е, че пийк дизайн са доста по-лошо изпълнение от ловепро. 4 ли 5 пъти сменяха ония дефектни пластмасови хапчета на които да ти виси камерата.....

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектна фоточанта LOWEPRO
Автор: bokaco   
Дата:   01-06-19 17:52

Ясен си ми!!!Тия "хапчета" издържат до 90кг.???И не са 300 € ,а около 250$!



Публикацията е редактирана (01-06-19 18:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектна фоточанта LOWEPRO
Автор: hotsnail   
Дата:   01-06-19 18:10

30 литровата раничка е баш 300 евро в Европа. Вие ако живеете на Марс си пазарувайте там в местна валута

Това колко издържат на теория и колко камери са се строшили на практика, са две доста различни неща. Факта е, че на няколко пъти бяха принудени да ги подменят, защото не са надеждни.....



Публикацията е редактирана (01-06-19 18:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектна фоточанта LOWEPRO
Автор: bokaco   
Дата:   01-06-19 18:19

Аз живея в България и си купувам неща от където си поискам,включително от САЩ,а вие си купувайте от бакалии,гараж бутик и др. Lowepro-та , колкото душа ви иска!

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектна фоточанта LOWEPRO
Автор: hotsnail   
Дата:   01-06-19 18:52

И като поръчаш от САЩ колко 20% ДДС Ви слагат? И колко 100 долара доставка плащате......

Да ако има път човек нейде може. Ама в общия случай не е особено практично

Още повече е, че качествата на тая марка са силно под въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектна фоточанта LOWEPRO
Автор: bokaco   
Дата:   01-06-19 19:09

Относно качествата на Peak Design едва ли има някакво съмнение,с изключение на такива "разбирачи",като вас и други подобни в този сайт.Или трябва да си спомним баснята на Езоп за "Лисицата и киселото грозде"?
Относно доставките от САЩ със сигурност не плащам нито ДДС,нито доставка , за ваше (не)успокоение!
Просто си губя времето и приключвам!Бях се зарекъл да не участвам в такива "професорски"(с каквито е пълно тук) дебати , но се подлъгах.Бъдете щастливи с lowepro!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектна фоточанта LOWEPRO
Автор: hotsnail   
Дата:   01-06-19 19:37

Ами не знам как го постигате. Аз още на сайта на БХ виждам какви ще са таксите и разходите за доставка и нещо сметките не излизат.

И не знам как решихте, че само тук хората не са до доволни от прехвалените Пийк дизайни. След като мина рекламната кампания и се появиха реални впечатления се оказва, че повечето са доста негативни.

Между другото има доста марки други освен тия двете.

Просто в България си има представител на Lowepro и гаранцията има от кой да се получи. Сигурно и други марки имат представителства - манфрото ми идва на ум веднага, Сони, канон и т.н. Пийк дизайн - ПАвилиона предлагаха някои от продуктите им ......май нещо изчезнаха от листата. Вероятно заради абсурдните цени - 600 лева за раничка .....

ПП да няма съмнения ето от сайта им 4 серии anchors с дефекти и оправдания

ПП още едно сравнение Пийк дизайн месинджъра е 235 евро без доставка т.е. чантичката дето наподобява нова 200 на лоу про. Има още много варианти(аз си избрах Thule) и повечето са 100 до 250 лева. Пийк дизайна е 500 и отзивите са средна работа - 7/10 .....



Публикацията е редактирана (02-06-19 10:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Дефектна фоточанта LOWEPRO
Автор: StraightEse   
Дата:   01-06-19 19:37

На Peak не съм им ползвал раниците, но capture-a е жестока джаджа. Много си го обичам.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »