Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Съвет за избор на фото раница
Автор: silvesar   
Дата:   27-05-19 13:50

Здравейте! Трябва ми нова раница която да събира две тела A7rII и A6500, четири обектива, светкавица, две зарядни и няколко батерии.
Бюджет до 200 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фото раница
Автор: avo   
Дата:   27-05-19 13:59

Ако отидеш на място в павилиона например има поне 5-6 модела, които ще ти свършат работа, може би и 10-15. Аз като вземах моята гледах коя изглежда по-стабилно направена и е удобна за преразпределяне вътре на пространството с малките преградки. По-хубавите ги водят водоустойчиви, и моята е такава уж, но пък си има в комплекта найлонов калъф да я покриеш, ако е мокро, така че колко точно е водоустойчива не ми се иска да проверявам ако е нещо различно от ръмящ дъжд, на което с всяка раница ще си ок, защото няма да се нагизне чак до вътре.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фото раница
Автор: compur   
Дата:   27-05-19 14:56

За да успокоя колегата AVO, ще кажа, че раниците купени от магазин са пригодени да издържат на дъжд. Пробвал съм моята Lowepro Flipside 400AW на сериозен планински дъжд и всичко вътре си беше сухо, с изключение на презрамките и колана. А, колега беше със същата, купена онлайн (по-евтина с 80 лв), която си беше пълна с вода.
Друг вариант е каквато и да е раница, но с хубав дъждобран отгоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фото раница
Автор: LeniS   
Дата:   27-05-19 15:45

Аз съм доволна много от моделите на Тенба Купър - комбинация естествена кожа с водонепромокаема тъкан - нямат вид на фотографски раници..
Аз съм си взела малкия модел за безогледалки и го позлвам много и за лаптоп в движение.

Манфрото и Лоупро също имат добри модели с дъждобрани
Наистина - вътре слагаме техника за хиляди и трябва да я защитим - по-добре заложете на изпитани марки и модели с гаранция.

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фото раница
Автор: metodiev_martin   
Дата:   27-05-19 16:16

По мои наблюдения Lowepro Flipside 400AW е раницата с най-много копия и ментета на пазара. Разликата между истинска - от магазина и такава от базара за 120лв е от земята до небето.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фото раница
Автор: Джъмбо   
Дата:   27-05-19 17:44

чанта и раница се пробват на място, а избора в момента е огромен особено ако си софиянче :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фото раница
Автор: silvesar   
Дата:   27-05-19 17:49

Там е проблемът, че сън само на 300 км. от София, но често съм в Пловдив и най-вероятно от там ще взема.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фото раница
Автор: Konstantinov   
Дата:   27-05-19 17:52

Аз нося голям найлонов плик в който да сложа раницата при силен дъжд,все пак е тъкан, моята е от и бей вместо 320 лева е 60 евро ,има вид на истинско менте и е със зелени акценти и вграден дъждобран.
Все пак ще пробвам , като завали силно ще излезна с празната раница или ще я пробвам на душа в банята,не съм се сетил,100 процента е от пропускащите.



Публикацията е редактирана (27-05-19 17:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фото раница
Автор: Джъмбо   
Дата:   27-05-19 17:59

пловдив павилиона... ама все пак спретни си една разходка до софето за ден... тук са синтезиса динафос и павилиона няма начин да не намериш точното... е да... вместо 200 ще ти излезе 230 с двата билета :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фото раница
Автор: silvesar   
Дата:   27-05-19 18:00

Сега ако ми кажеш и коя фирма вози от Свиленград до София за 30 в двете посоки ще черпя бира :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фото раница
Автор: Джъмбо   
Дата:   27-05-19 18:16

идея си нямам...... например споделено пътуване [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фото раница
Автор: Nikoneff   
Дата:   27-05-19 19:33

Погледнете този модел. Според мен е добър.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фото раница
Автор: Lokosf   
Дата:   28-05-19 00:10

В таз тема за ранници, някои ще сподели ли модел раница за видеокамера sony z1 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фото раница
Автор: abozhilov   
Дата:   28-05-19 09:58

Lowepro Fastpack BP 250 AWII би събрала необходмото. Не я рекалмирам щото я имам, а защото на мен поне ми е много удобна, а плюс това има доста стабилен кръстен колан, който може и да се сваля. В момента в amazon е на много добра цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фото раница
Автор: borko-Gb   
Дата:   28-05-19 11:50

Аз използвам това :https://dynaphos.com/product/15/215/7273_gitzo_adventury_30l_camera_backpack_for_dslr , здрава и удобна за носене, с много джобове и възможност за побиране на допълнителен багаж.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фото раница
Автор: lord_kik   
Дата:   28-05-19 11:52

Lowepro ProTactic 350 или 450,a иначе на Била торбичките са най-здрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фото раница
Автор: D.S   
Дата:   28-05-19 11:57

Въййй ... вече ментета и на раници ли се взеха ? Тез китайци нямат умора [shtrak]

А иначе по темата - най-добре на място. На картинка всичко изглежда ок. Може да ти е неудобна раницата и после какво правим ? То предполагам ще я носиш бая насам,натам. Кръста е по-важен от 50-60 лв да идеш до София, Пловдив



Публикацията е редактирана (28-05-19 12:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фото раница
Автор: serjy   
Дата:   28-05-19 12:47

важно е ранизата за какво ще се ползва, ако е само за пренасяне е едно(да е здрава и защитена от джебчии), ако е за работа е важно, да има удобен и бърз достъп до техниката, без да има нужда от сваляне, за такава раница е много важно да са добри циповете, щото менташките бързо се развалят.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фото раница
Автор: StraightEse   
Дата:   28-05-19 13:00

Lowepro fastpack 250aw ii е много добра раница.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фото раница
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   28-05-19 15:29

Аз съм доволен от Manfrotto MB MA-BP-TRV, има място за лаптоп, отваря се странично и не е нужно да се сваля от гърба. Качеството при тази марка е без компромиси.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фото раница
Автор: chukov   
Дата:   29-05-19 09:31

В тази раница побирам две тела А7iii, три обектива +2, завити на телата (тоест общо 5 обектива) и светкавица

Lowepro Photo Classic BP 300 AW Black

Има я в Павилиона за 209 лева



Публикацията е редактирана (29-05-19 09:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фото раница
Автор: asahi   
Дата:   29-05-19 11:01

"Автор: D.S
Дата: 28-05-19 11:57

Въййй ... вече ментета и на раници ли се взеха ? Тез китайци нямат умора [shtrak]"

Оригиналните и ментетата се правят от едни и същи китайци. В оригиналната се влагат материали с контролирано качество, а в ментето - което е най-евтино.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фото раница
Автор: kvakioh   
Дата:   29-05-19 15:25

Ментета точно на Lowepro има от доста време. С лоши ципове, никаква защита от дъжд, понякога без дъждобрани и лошо зашити. И естествено- по евтини.
Ако има възможност, Tamrac от чужбина.
Kata ги купиха Manfrotto, сега и Lowepro макар че не сменят марката да бъде претопена като Kata пак са под един похлупак.
Tenba, Thule са доста добри марки, има в България.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фото раница
Автор: silvesar   
Дата:   29-05-19 16:08

Явно ще се ходи до Пловдив :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за избор на фото раница
Автор: chukov   
Дата:   30-05-19 09:46

Проблемът на китайските, които се продават евтино е и друг и не е за пренебрегване. Обръщам внимание на онези от вас, които са си харесали такива

Във вътрешната част има едни т.нар. "организатори", които реално разделят площта на раницата на различни сектори. Те се закрепят странично с велкро към стените на раницата.

НО

за да държат здраво преградите това, което сте сложили в тях - тяло, обективи - трабва да имат велкро, с което се закрепят и към дъното на раницата. В китайските изпълнения такова велкро няма и когато изпратвите раницата (както би седяла на гърба ви) тези отделения поддават под тежеста на техниката, защото не са фиксирани за дъното на раницата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »