Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 d7200 - избор на светкавица?
Автор: Berk004   
Дата:   14-05-19 12:01

Здравейте,

Преди време писах за избор на DSLR и получих много добри съвети.
Купих си D7200 и съм доста доволен като цяло, поне на мен ми стига.

Причината да пиша тук е относно избор светкавица към това тяло;
За да съм по конкретен имам лимит около 500лв за нова, но никога няма да е лошо и да се спести малко, че да мога да upgrade`на с нещо друго комплекта си.

(Светкавицата искам да я ползвам за портретна фотография предимно.)[shtrak]

Ако някой който има d7200 и си е купил Battery Grip оригинален или реплика също ще се радвам да сподели мнението си.[beer]

Благодаря предварително,

Отговори на това съобщение
 Re: d7200 - избор на светкавица?
Автор: lord_kik   
Дата:   14-05-19 12:18

Ако ти се занимава с батерии Nikon SB-700,ако не,то тогава Godox V860II.
За грип незнам,аз лично бих си взел още една батерия,но грип НЕ.
Препоръчвам светкавицата да е нова,че кой знае колко е работила.



Публикацията е редактирана (14-05-19 14:24)

Отговори на това съобщение
 Re: d7200 - избор на светкавица?
Автор: StraightEse   
Дата:   14-05-19 12:39

С менте гриповете внимавай, защото някои не работят с D7200.
Аз си взех един от Амазон и работи абсолютно безпроблемно:
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B071CY4258/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s01?ie=UTF8&psc=1

За светкавица, последно си взех YONGNUO YN685. Ползвам и две YN-568EX. За три години не са ми дали никакъв проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: d7200 - избор на светкавица?
Автор: ararat   
Дата:   14-05-19 12:40

Сигурно си видял този комплект SB-700 със Eneloop, според мен е много добра оферта.


Отговори на това съобщение
 Re: d7200 - избор на светкавица?
Автор: milenskiat   
Дата:   14-05-19 13:22

Купих преди 6мес от колега от форума SB-800 за 300лв. втора ръка пълен комплект с калъфче, краче дифузери, филтри. Много съм доволен и работи перфектно с D7200. Хубавото е, че модела има радиоуправляващ модул и може да командва допълнителни светкавици.
Даже се замислих да си купувам комплекта r1 kit за макро фотография https://photocamera.bg/flashes-nikon-nikon_speedlight-nikon_sbr200_speedlight_remote_kit_r1
, който може да се управлява от командния модул на SB800. Но все още ми е скъпичко. SB800 в базара може да се намери за около 250-300 лв.
Успех с избора и покупката.

Отговори на това съобщение
 Re: d7200 - избор на светкавица?
Автор: starswriter   
Дата:   16-05-19 19:29

Аз ползвам Yongnuo 685 от около 2 години и съм доволен от качеството. Успях само веднъж да я прегрея, но светна индикаторът и като я оставих за малко се оправи. Но това беше след около 700 снимки и 2 комплекта батерии, почти заснети в серия. Понякога дава отклонения в светването на един и същи кадър, но не е нещо непоправимо. Харесва ми и скоростта, с която успява да презареди за нов импулс. Често снимам събития, в серия от по 3-5 кадъра и поне 2 са много добре осветени. За мен съотношението цена - полезна употреба е оправдан разход и си заслужава. В момента си поръчах още една такава за резерва. Но все пак разгледайте и проучете и другите варианти.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »