Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Зарядното ми май спря да работи
Автор: SaS   
Дата:   08-05-19 17:23

Здравейте,

ето такова зарядно имам за апарата си, и от онзи ден като го включа, никаква индикация, че работи.

Отдавна не е в гаранция и реших да го отворя, за да погледна вътре, но то се оказа голяма сага отварянето. Някой отварял ли е и знае ли да има трик? Някакви съвети какво да направя или с какво да го заменя?


https://photo-forum.net/static/razni/2019/IMG_20190507_104437.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Зарядното ми май спря да работи
Автор: uri64   
Дата:   08-05-19 18:05

В Синтезиса в момента има такова


Иначе някакъв заместител като това


Или някой бивш потребител на Никон Д600/610 ако има останало непотребно. Трябва да погледна довечера дали не ми се търкаляше някъде точно такова.



Публикацията е редактирана (08-05-19 18:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядното ми май спря да работи
Автор: asahi   
Дата:   08-05-19 18:22

Отварянето му е една неприятна операция с разочароващ край. След като го отвориш ще разбереш, че нямаш много полезни ходове. Вземи си ново - и без това е консуматив. Даже гаранцията не го покрива в някои случаи.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядното ми май спря да работи
Автор: philip   
Дата:   08-05-19 18:28

https://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=mh-25+charger&ul_noapp=true



Отговори на това съобщение
 Re: Зарядното ми май спря да работи
Автор: quazimodo   
Дата:   08-05-19 18:30

А направи ли най-елементарната проба с друг кабел за захранване? Или на това зарядно кабела не се маха? А като второто посочено от uri64, имам 3-4 бройки, но за различни марки и всички се справят успешно.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядното ми май спря да работи
Автор: uri64   
Дата:   09-05-19 00:43

Оказа се, че ми е останало едно зарядно МН-25А (като това от Синтезиса) от времето, когато имах Никон Д610. От тогава не съм го ползвал, но сигурно си работи. Та ако има интерес - л.с.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядното ми май спря да работи
Автор: marves   
Дата:   09-05-19 08:11

How To Repair A Nikon MH-25 Battery Charger

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядното ми май спря да работи
Автор: SaS   
Дата:   09-05-19 12:06

Благодаря на всички за предложенията,
много интересни варианти се събраха.

Първо ще опитам да разглобя моето си.
Опита ми показва, че при отваряне на електрически уред повечето пъти повредата е банална. В случая предполагах, че има клик при затваряне, но е много здраво затворено и исках да не го надера цялото с борба, а ако има някакъв трик да го използвам.

Иначе да, сменях кабели. Не знам да е падало, просто на поредното включване вече нямаше индикации. Всъщност сещам се, че малко преди това жена ми питаше, защо се мести позицията на жака за включване и го премести няколко пъти, та е възможно това да е разместило някой контакт.

И друго, което е сигурно е, че не искам да дам 100 лв за оригинално ново зарядно, защото е надценено. Със сигурност трябва да се внимава и със заместващи варианти, защото има значение как се управлява процеса на зареждане, за да не се скапе батерията.

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядното ми май спря да работи
Автор: imitev   
Дата:   09-05-19 19:23

Най-вероятно е залепено.

Еднодневка като китайските... А - мчи то си е китайско :)

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядното ми май спря да работи
Автор: SaS   
Дата:   10-05-19 01:43

Зарядното заработи,

благодаря на @AsenRangelov за технологичната идея да сложа здрав нож в цепката и да го ударя с чук, изпратена на лично. Метода работи хирургически точно.

Оказа се, че крачетата на този транзистор (мисля, че е) са се отлепили заедно с пътечката и са се прекъснали. Направих мостове с жичка с поялника и нещата тръгнаха.

Най-вероятно това прекъсване се е случило от падане, за което не знам.


https://photo-forum.net/static/razni/2019/IMG_20190510_000247-small.jpg





https://photo-forum.net/static/razni/2019/IMG_20190510_000316-small.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Зарядното ми май спря да работи
Автор: mihalo   
Дата:   10-05-19 02:16

Схванах идеята на @AsenRangelov.. или поне си мисля, че съм я схванал :).. ще стане ясно когато ми се наложи подобна операция отново [smilie22]

[cool] всички знаем за разликата между размяната на ябълки и на идеи!

Редакция: Пропуснах да благодаря.. [smile][smilie24]



Публикацията е редактирана (10-05-19 02:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядното ми май спря да работи
Автор: mravunko   
Дата:   16-05-19 21:36

Като споменахте зарядни, моето Maha C9000 се побърка, като сложа батериите не зарежда, свети дисплея, показва, че зарежда, но батериите не събират почти никакъв заряд, примерно 100ма/ч и казва, че са готови. Някой да има опит с подобно зарядно? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Зарядното ми май спря да работи
Автор: asahi   
Дата:   16-05-19 22:35

Пробвай с други акумулатори.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »