Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Фотограф в онлайн магазин.Питане за заплатите в София.
Автор: s_gaitandjiev   
Дата:   03-05-19 22:44

Здравейте колеги. Работя като фотограф за онлайн магазин в София. Та имам чувството че заплащането и условията не са много адекватни. Водих разговор с приятели и ми казаха че взимам доста под средната заплата за такъв тип фотографска работа в столицата. От личен опит някой знае ли как вървят заплатите в други фирми. При мен нещата седят така. 8ч работен ден- 800лв, 4ч работен ден докато следвам- 500лв като има одръжки ако не сколасам с часовете.Работи се с лична техника без заплащане на бонус пари за амортизацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в онлайн магазин.Питане за заплатите в София.
Автор: imitev   
Дата:   03-05-19 22:49

Удръжки/удържам.

Поискай увеличение или да ти купят техника, за да не трошиш своята.

Възможно е да не искат да направят нито едно от двете - тогава трябва да си готов да се разделите. В противен случай не виждам причина да повдигаш темата пред тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в онлайн магазин.Питане за заплатите в София.
Автор: asahi   
Дата:   03-05-19 23:22

Заплатата ти е 4.76 лв/час за 8 часа и 5.95 за 4 часов ден. Работата ти не е тежка и не изисква висока квалификация. Не носиш материална или друга отговорност. Можеш да си недоволен само от условията за работа.

Ако търсиш по-високо заплащане се насочи към работа, в която трябва да работиш с клиенти, да взимаш решения, да носиш отговорност, да ползваш ума си и да проявяваш творчество, инициативността ти да се възнаграждава.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в онлайн магазин.Питане за заплатите в София.
Автор: marrio31   
Дата:   03-05-19 23:59

А какво правиш за тия осем часа? колко кадри снимаш,обработваш ли после..цената би трябвало да е на кадър,не на час,ако имат високи изисквания за качество тези пари са малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в онлайн магазин.Питане за заплатите в София.
Автор: s_gaitandjiev   
Дата:   04-05-19 00:08

Като има доставка снимам нон стоп. Примерно 200 кадъра на ден поне. Като изснимам доставката търся из сайта за липсващи снимки и пак снимам по 100тина броя. Всичко обработвам сам с моя личен лаптоп. Поради минималното пространство и оборудване което ми е осигурено се налага да селектирам всеки продукт на ръка и да го copy paste на бял фон. Освен да снимам са ме набутали да правя графичен дизайн на банери за социалните мрежи и за физическите магазини на фирмата(5 магазина в центъра). Също така последното нещо което изискват от мен е заснемане на 360 градусови панорами на продуктите (24кадъра на продукт)



Публикацията е редактирана (04-05-19 00:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в онлайн магазин.Питане за заплатите в София.
Автор: marrio31   
Дата:   04-05-19 00:16

Аз бих ги зарязал веднага,да си снимат сами,но ти си знаеш,ако не можеш да си намериш по-добра работа..

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в онлайн магазин.Питане за заплатите в София.
Автор: s_gaitandjiev   
Дата:   04-05-19 00:27

Точно заради това питам. За сега е леко трудно да намеря по-добра оферта на 4ч защото повечето работодатели искат пълен работен ден а аз съм студент и няма как да стане следващите няколко месеца. Просто ми е интересно как седят нещата на пазара и тн.marrio31 написа:

> Аз бих ги зарязал веднага,да си
> снимат сами,но ти си знаеш,ако не
> можеш да си намериш по-добра
> работа..

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в онлайн магазин.Питане за заплатите в София.
Автор: hotsnail   
Дата:   04-05-19 00:47

Предполагам че за пълен работен ден с доста сериозна норма няма да е над 1000 лева месечно. Това да снимаш и обработваш с твоята техника е малко мародерство. Та за това може да говорите. Ама ще е тегаво.

За съжаление като нямаш опит и други опции работодателите са мародери.


Ама оглеждай се. В София уж казват има работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в онлайн магазин.Питане за заплатите в София.
Автор: s_gaitandjiev   
Дата:   04-05-19 01:26

hotsnail написа:

> Предполагам че за пълен работен
> ден с доста сериозна норма няма да
> е над 1000 лева месечно. Това да
> снимаш и обработваш с твоята
> техника е малко мародерство. Та за
> това може да говорите. Ама ще е
> тегаво.
>
> За съжаление като нямаш опит и
> други опции работодателите са
> мародери.
>
>
> Ама оглеждай се. В София уж казват
> има работа.

Като цяло имам 8г опит в сферата, също така съм завършил фотография в НАТФИЗ. Но работодателя си знае своето.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в онлайн магазин.Питане за заплатите в София.
Автор: diana2017   
Дата:   04-05-19 03:04

Имам усещането, че снимаш разни неща втора употреба, я дрехи , я други неща, това е най-прецаканата и долнопробна работа в този бранш, не си губи времето човек, за това ли си учил толкова години, жалка работа е това :(

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в онлайн магазин.Питане за заплатите в София.
Автор: s_gaitandjiev   
Дата:   04-05-19 03:07

diana2017 написа:

> Имам усещането, че снимаш разни
> неща втора употреба, я дрехи , я
> други неща, това е най-прецаканата
> и долнопробна работа в този бранш,
> не си губи времето човек, за това
> ли си учил толкова години, жалка
> работа е това :(

Амии всъщност са телефонни аксесоари и части за телефони. Да наистина е долнопробно. Made in China до дупка

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в онлайн магазин.Питане за заплатите в София.
Автор: lamerko   
Дата:   04-05-19 03:36

За увеличение на заплатата не знам, но аз бих поискал наем за използваната лична техника, и то на ПАЗАРНИ цени. Което автоматично би ме оставило на пазара на труда де... но лично аз не бих предъвкал такива условия.

Държа да отбележа, че НЕ ДАВАМ съвет, просто личното ми мнение...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в онлайн магазин.Питане за заплатите в София.
Автор: localhost   
Дата:   04-05-19 04:00

Просто кажи - шефе, компютъра ми се прецака (то и това ще стане рано или късно). Ако те карат да си купиш нов - пари няма [smilie5]

После апарата и т.н.

НО! - винаги бъди готов да напуснеш, в тая работа си прецакан отвсякъде. Помисли имаш ли договор, осигуровки плащат ли ти и т.н.

Нищо не пречи да отидеш и огледаш други обяви и да си намериш друго място за работа. Тогава и ще преговаряш от друга позиция.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в онлайн магазин.Питане за заплатите в София.
Автор: MarinY   
Дата:   04-05-19 08:34

Сигурно е лесно да се дават съвети, но така, както си го написал е изнудване.
Върху сумата, която си обявил, плащат ли всички отчисления по закон? Те са грубо, още 30%. Ако да, е приемливо, но да не си със собствена техника.
Работодателите може и да са задници (и аз съм такъв [smilie3]), но и вие клякате много лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в онлайн магазин.Питане за заплатите в София.
Автор: exobexo   
Дата:   04-05-19 09:29

За автора не темата. Заплатата е ниска. Седнете и поговорете като нормални хора. Ако няма разбиране, разделете се. Успех!



Публикацията е редактирана (04-05-19 09:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в онлайн магазин.Питане за заплатите в София.
Автор: iasen2   
Дата:   04-05-19 10:43

asahi [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в онлайн магазин.Питане за заплатите в София.
Автор: ombre   
Дата:   04-05-19 10:57

Асахи е много прав,но автора,казва,че е студент и ще му е трудно да си намери друга работа за 4 часа докато се дипломира.В този ред на мисли,ако времето коеот остава е малко 2-3 месеца,стисни зъби и си звърши,след което или си потърси друга работа или тоя да ти вдигне парите.Тук всеки казва,че се ползва лична техника,така е,тя се амортизира,а и си я купил с лични средства,обаче се пренебрегва факта,че освен техника ти си инвестирал и в знания.Според мен точно по точка втора,ти трябва да търсиш адекватно заплащане.Всеки може да купи камера,ама не всеки завършва НАТФИЗ.след звършването,вече няма какво да те държи за 4 часа работа и ще имаш своите аргументи да седнеш на масата за преговори.
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в онлайн магазин.Питане за заплатите в София.
Автор: s_gaitandjiev   
Дата:   04-05-19 12:47

MarinY написа:

> Сигурно е лесно да се дават съвети,
> но така, както си го написал е
> изнудване.
> Върху сумата, която си обявил,
> плащат ли всички отчисления по
> закон? Те са грубо, още 30%. Ако да, е
> приемливо, но да не си със
> собствена техника.
> Работодателите може и да са
> задници (и аз съм такъв [smilie3]), но и
> вие клякате много лесно.
За жалост дори не ме осигуряват на пълната сума. 8ч- 566лв/ 4ч-286лв. По-неприятното и демотивиращо нещо е че квалифицираните кадри взима по-ниски пари от складовите работници бе опит. Склададжията взима 900лв и работи 2 съботи и стават 1000лв. За мен няма тази опция пък и не бих приел да си загубя уикенда за някой къс лев.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в онлайн магазин.Питане за заплатите в София.
Автор: GenaDP   
Дата:   04-05-19 15:22

По-неприятното и демотивиращо нещо е че квалифицираните кадри взима по-ниски пари от складовите работници бе опит. Склададжията взима 900лв и работи 2 съботи и стават 1000лв. За мен няма тази опция пък и не бих приел да си загубя уикенда за някой къс лев.

Като не щеш да си разваляш хатъра с бачкане през почивните дни, кво се жалваш, че други го правят и им плащат за това? Щом не си доволен от условията - напусни и си намери друга работа. Ако не можеш - налягай си парцалите и трай.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в онлайн магазин.Питане за заплатите в София.
Автор: deerstalker   
Дата:   04-05-19 16:25

Живеещите в София е много интересно защо се оплакват от липса на добро заплащане или, че няма работа. Не зная каква ще бъде темата, ако живеете в някое забутано градче от селски тип в някоя крайна точка на републиката. Заплата минимална, работиш за трима, жалваш се за четирима. Държавата ни е такава.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в онлайн магазин.Питане за заплатите в София.
Автор: D.S   
Дата:   04-05-19 18:46

Колега доста си в грешка. За жалост живота в СТолицата не отговаря на заплащанаето. Нормално 30-40 кв. панелка дори и на най-забутаните места вече е 350-400 лв. - БЕЗ сметки. А сметни какъв е тоя живот с 800 лв ? Прав си и ти иначе за забутаните места, но там поне ще водиш що-годе спокоен живот, без финни прахови частици и цялата селания на едно място. Но заплатата ще ти я вдигнат на 32, точно щото всичко се бута в София и работодателите знаят че конкуренцията е жестока. Човека ще напусне и утре ще дойде друг да снима за същите пари :) А към автора - като не те острройва - търси друго, прост съвет :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в онлайн магазин.Питане за заплатите в София.
Автор: deerstalker   
Дата:   04-05-19 20:54

Ром живее до кварталния казан, получава 120 лева и с тях изкарва месеца - толкова му дават социалните. Легло от меко, екологично велпапе, храна, дрехи, обувки, цигари, а по някога и алкохол намира в и до казана. Той интересно не се оплаква от нищо, преди месец намери цял работещ таблет, интернет хваща от местното заведение, телефон си има - изхвърлен от близкия офис на теленор, само дето си плаща sim картата. [smilie5]



Публикацията е редактирана (05-05-19 10:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в онлайн магазин.Питане за заплатите в София.
Автор: burningice   
Дата:   04-05-19 20:59

Нормалното съвременно робство. 90% от парите са в 5% от населението.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в онлайн магазин.Питане за заплатите в София.
Автор: uri64   
Дата:   04-05-19 22:19

На крак о, парии презрени
на крак о, роби на труда
потиснати и унижени
ставайте срещу врага!

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотограф в онлайн магазин.Питане за заплатите в София.
Автор: hotsnail   
Дата:   04-05-19 23:08

Юри това беше за срядата, в която не работеха хората, а не е за събота.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »