Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Завъртях пръстена на фокуса докато бях на автофокус
Автор: toshev13   
Дата:   01-05-19 21:21

Здравейте колеги,

От няколко дни имам фотоапарат - Nikon D750 и без да искам забравих, че съм на АF и ползвах ръчно фокуса на обектива. Повредил ли съм по този начин мотора във фотоапарата и има ли апарата някаква защита от такива действия? За обектива не се притеснявам толкова, защото е евтин (Nikon 50mm F1.8D - има само MF, AF няма обектива). Иначе си фокусира наблизо и надалеч без проблем, нито се чуват странни шумове. Ще съм ви благодарен за отговор.
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Завъртях пръстена на фокуса докато бях на автофокус
Автор: viara123   
Дата:   01-05-19 21:38

Според мен е нужно да запалите свещичка, както и да принесете в жертва една бяла кокошка [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Завъртях пръстена на фокуса докато бях на автофокус
Автор: toshev13   
Дата:   01-05-19 21:48

сигурен съм, че звучи забавно, но все пак ако може по-сериозен отговор



Публикацията е редактирана (01-05-19 21:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Завъртях пръстена на фокуса докато бях на автофокус
Автор: juslen   
Дата:   01-05-19 22:14

Спокойно няма му абсолютно нищо

Отговори на това съобщение
 Re: Завъртях пръстена на фокуса докато бях на автофокус
Автор: Gecata   
Дата:   01-05-19 23:02

Кокошката принесена в жертва трябва да е черна! Никой сериозен Никонаджия не пренася бели кокошки в жертва, защото телата им се превръщат в сонита![cool]



Публикацията е редактирана (01-05-19 23:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Завъртях пръстена на фокуса докато бях на автофокус
Автор: kiromn   
Дата:   01-05-19 23:25

Геца ти внимавай да не духнеш от онзи червен пипер към Сонито, че ще стане на Лайка [beer]

А иначе колега не се притеснявай, нищо му няма на автофокусния мотор. Железни машинки са никоните :)



Публикацията е редактирана (02-05-19 00:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Завъртях пръстена на фокуса докато бях на автофокус
Автор: guciguci   
Дата:   02-05-19 00:06

Нищо му няма

Отговори на това съобщение
 Re: Завъртях пръстена на фокуса докато бях на автофокус
Автор: asahi   
Дата:   02-05-19 00:38

Без кокошка до два дена ще се скапе. Не отлагай!

Отговори на това съобщение
 Re: Завъртях пръстена на фокуса докато бях на автофокус
Автор: hotsnail   
Дата:   02-05-19 02:11

Трябва си поп да му направи опело, докато го копаш. Да не земе, да вампиряса, че тегло ще теглиш. Слагаш го в метална кутия от поне 3мм стомана марка 440b и го затваряш поне с болтове 8-ци. Набии му няколко титаневи клина преди да го захлюпиш и го полей със солна киселина. Свършила е работата, дето се вика. Един апарат и добре да снима, все някой ще му врътне фокуса....а после ако се окаже със зъл дух и вампиряса целия град тегло тегли. Е го там в едно село Малко Сейлъмсъво един Канон натръшкал добитъка, докато го усети даскала да го зарови.

Курбан да хвърлиш не е зле след като го заровиш. Остави тия кокошки направо коли вол.



Публикацията е редактирана (02-05-19 02:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Завъртях пръстена на фокуса докато бях на автофокус
Автор: lamerko   
Дата:   02-05-19 06:19

Е, пак като не си завъртял пръстена за блендата... че тогава става страшно - RIP Field

Отговори на това съобщение
 Re: Завъртях пръстена на фокуса докато бях на автофокус
Автор: petronix   
Дата:   02-05-19 09:16

Вие за Quick Shift Focus System не сте ли чували? Същността й се състои в ръчна донастройка на фокуса след автофокусния режим. Не всички обективи обаче го поддържат.

Отговори на това съобщение
 Re: Завъртях пръстена на фокуса докато бях на автофокус
Автор: Mogila   
Дата:   02-05-19 09:38

Поредният регистрирал нов акаунт за да се ебава и вие му се връзвате... Хайде стегнете се малко де.

Отговори на това съобщение
 Re: Завъртях пръстена на фокуса докато бях на автофокус
Автор: peter73   
Дата:   05-05-19 10:40

petronix написа:

> Вие за Quick Shift Focus System не сте ли
> чували? Същността й се състои в
> ръчна донастройка на фокуса след
> автофокусния режим. Не всички
> обективи обаче го поддържат.

Чували сме, че е на Pentax. Нещо за конкретния никонски обектив с конкретното никонско тяло имате ли да кажете по въпроса?

В случая не става въпрос за AF-S обектив, а за AF-D, който няма собствен мотор и "Autofocus with Manual Override". Ако някой знае със сигурност дали мотора на тялото D750 има такава функция - нека да каже. Това, което аз знам, е че в упътването на D750) изрично пише, че ако обективът не е AF-S и е на М, а тялото е на AF, това може да доведе до повреда на тялото или на обектива, което може да означава, че моторът на тялото няма clutch, който откача мотора за "Manual Override".

Въпросът е доста интересен и предполага повече информация и по.малко фолк-остроумие.



Публикацията е редактирана (05-05-19 10:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Завъртях пръстена на фокуса докато бях на автофокус
Автор: hotsnail   
Дата:   05-05-19 10:57

хахах колко сложно го казахте. Човек ще реши, че совалка ще изстрелвате.

Аз дето хич не обичам ДСЛР-ите, заради проблемите им с престарялата технология и редовно се заяждам с антикварите, дето ползват ДСЛР, не бих дори споменал за този екзистенциален проблем на никонската ДСЛР система.

Е няма проблем де, щом е толкова важен проблема, ще давам линкове към тази тема, когато някой ми пише за прекрасната ергономия на Никон.....

Купувайте си братя Никони и Канони да четем повечко подобни теми. Колко приказно удобни са и към какви дълбоки философски прозрения Ви водят.

Отговори на това съобщение
 Re: Завъртях пръстена на фокуса докато бях на автофокус
Автор: asahi   
Дата:   05-05-19 11:00

Е какво му е интересното? В менюала пише да не се прави, поради опасност от повреда. Трябва да направим случката интересна като разберем кога и как точно ще се счупи предавката ли? Не го намирам за рационално.

Отговори на това съобщение
 Re: Завъртях пръстена на фокуса докато бях на автофокус
Автор: ombre   
Дата:   05-05-19 11:09

Кире удобни са факт.И най накрая си призна-заяждаш се.Преди да ме оплюеш,ползвам а 5000.....[beer]

По темата,ако нещо се е прецакало то е станало,няма какво да се дъвче,ако бачка,автора да внимава за напред.Като гледам не влиза,та явно не е драма станала.

Отговори на това съобщение
 Re: Завъртях пръстена на фокуса докато бях на автофокус
Автор: petronix   
Дата:   06-05-19 22:58

Автор: peter73
Дата: 05-05-19 10:40

Чували сме, че е на Pentax. Нещо за конкретния никонски обектив с конкретното никонско тяло имате ли да кажете по въпроса?

> Поздрави!

Aвторът на темата споделя конкретни симптоми с конкретен проблем в конкретна ситуация, който е решен с конкретна технология в друга фотографска система. Писал съм коя е технологията. Това, че конкретната фотографска система (Nikon) не я поддържа, говори зле за нея и е съществен недостатък при нея.
P.S. Фолк остроумието си го остави за теб [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Завъртях пръстена на фокуса докато бях на автофокус
Автор: Dr.Strangelove   
Дата:   06-05-19 23:06

Няма проблеми този път си се разминал, но само внимавай никога да не го бършеш с нещо по-различно от специална кърпичка от фото магазин, защото може да се спука стъклото.



Публикацията е редактирана (06-05-19 23:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Завъртях пръстена на фокуса докато бях на автофокус
Автор: avo   
Дата:   06-05-19 23:11

В тоя ред на мисли, ако на AF-S oбектив му се бутне копчето на М, нужно ли е да се променя настройката и в тялото или това ще стане от само себе си? И обратно.

Отговори на това съобщение
 Re: Завъртях пръстена на фокуса докато бях на автофокус
Автор: dekov   
Дата:   06-05-19 23:27

avo,мотора на автофокуса си е в обектива и на тялото му е все едно, фокуса се прави ръчно.


Отговори на това съобщение
 Re: Завъртях пръстена на фокуса докато бях на автофокус
Автор: avo   
Дата:   07-05-19 00:33

Ясно, само при AF-P може само от тялото, поради липса на копче на обектива.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »