Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Портретна фотография - тяло + обектив + аксесоари ?
Автор: Berk004   
Дата:   01-05-19 17:32

Здравейте,

Понеже от доста време се чудя как да избера възможно най-добрата комбинация от тяло и обектив за портретни снимки, реших да пусна темата и тук. Надявам се поне тези които имат опит в тази сфера да ми помогнат със съвети.

За повече яснота по темата ще споделя следното:

1.Обмислям да купувам тялото и обектива от магазин (тоест нови),
понеже няма как да знам през какво е минала техниката която се продава втора ръка(падане, ремонти, дефекти и т.н).

2.Има някаква вероятност да купя обектив "твърд" 50мм или 35мм втора ръка ако имам възможността да ги пробвам лично.
(мисля че твърдите обективи имат по малко проблеми в сравнение с варио обективите)

3.Като бюджет нямам кой знае колко тоест мисля да купувам на лизинг. Да кажем че на този етап искам нещо за около 2 500лв (body + lens)в следващите месеци мисля да ъпгрейдна това което имам стъпка по стъпка.

Аз лично имам някакви комбинации в главата си, и те са :
D7200 + Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC HSM OS Macro
D7200 + Nikon AF-S Nikkor 50mm f/1.8G и Nikon DX 35mm f/1.8G

Очаквам съвети и коментари от ваша страна.
Благодаря ви предварително :)
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография - тяло + обектив + аксесоари ?
Автор: nokoniko   
Дата:   01-05-19 17:48

За портрети D7200 + nikon af-s nikkor 85mm f/1.8g [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография - тяло + обектив + аксесоари ?
Автор: ombre   
Дата:   01-05-19 17:52

Изтри ми се поста...[smilie2] Накратко-7200 страхотна камера,нищо,че е дслр..:)За втората ръка не съм съгласен ,но това е мое мнение.За обективите ,бих взел 35 и 85.%0-ката си е супер,но просто бих взел другите два,ако мога да си го позволя.Много важно е къде ще снимаш,много е различно от затворено помещение и навън,понеже в стаята,някои джамци могат да дойдат и дълги. Лично мнение,успех с избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография - тяло + обектив + аксесоари ?
Автор: hotsnail   
Дата:   01-05-19 17:55

Вземи си безогледален за портрети. Ако искаш да е кроп Фуджи или Сони. А6000 на Сони с 50/1.8 ще е най-евтин. Ако до дадеш до към 900 лева за обектив Сигма 56/1.4 е супер готина. За още малко пари отгоре Фуджи тяло Фуджи 56/1.2 е най-доброто на пазара за кроп с АФ.

Ако цената от 500 лева е относително твърда а6000 със ръчен обектив като канон 50/1.4 ФД е единствено смислено. Двете неща ще са втора ръка.

Нови под 1000 лева са много малко модели и има компромиси.

Д7200 беше към 2000 лева преди 10-Тина хиляди години, когато беше актуален модел



Публикацията е редактирана (01-05-19 17:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография - тяло + обектив + аксесоари ?
Автор: Berk004   
Дата:   01-05-19 18:07

Благодаря за съветите, ще обмислям и този вариант;
Знам че бъдещето на фотографията е Mirror-less.Аз имах възможността да снимам преди време за около 2 години със Д7000 но не беше моя собственост и от тогава самото щракане на DSLR`ката ми действа като терапия и незнайно защо все оше искам да остана в DSLR системите.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография - тяло + обектив + аксесоари ?
Автор: Berk004   
Дата:   01-05-19 18:12

Благодаря за съветите и за хубавите пожелания;

Аз лично мисля да снимам "Outdoor" навън, предпочитам естествена светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография - тяло + обектив + аксесоари ?
Автор: MarinY   
Дата:   01-05-19 18:13

Стига с тези безогледални!

Професионалноното снимане не е само камерата, а цяла система от аксесоари и електроника, които струват повече и се ползват по-дълго от едно тяло. Ще минат още няколко години, докато се изгради пълна и без компромиси такава, за безогледалните.(а и на по-поносими цени).

За туризъм и за репортаж - ОК. Всичко останало си е, все още ДСЛР.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография - тяло + обектив + аксесоари ?
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   01-05-19 18:15

Berk004 написа:

> Аз лично мисля да снимам "Outdoor"
> навън, предпочитам естествена
> светлина.

Щом ще е навън - Nikkor 85mm f/1.8g.[cool]



Публикацията е редактирана (01-05-19 18:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография - тяло + обектив + аксесоари ?
Автор: Berk004   
Дата:   01-05-19 18:31

"Ще минат още няколко години, докато се изгради пълна и без компромиси такава, за безогледалните.(а и на по-поносими цени). "

И аз съм на същото мнение относно горе споменатото.
Сони беше брандът който дръпна фотографията към безогледалната фотография но Никон и Канон тепърва навлизат към този сегмент и в момента всичко е доста скъпо (поне за мен).
[shtrak]
А това което искам аз е "остри снимки със боке ефект."
И ми се иска да купувам обективи за FX отсега че после да не ми се налага да купувам отначало всичко като мина към FF. Но няма евтино и хубаво :D

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография - тяло + обектив + аксесоари ?
Автор: hotsnail   
Дата:   01-05-19 19:44

Изпускам Ви логиката. Казвате ето и Никон и Канон тръгнах към безогледалните. После я си вземи един ДСЛР нищо че след 5 години ще се чудиш какво да го правиш. А да не говорим, че именно за портрети е най-голямото предимство на тия пусти безогледални.

Пардон стана дума за фул фрейм и А7-ца в момента е под 1500 лева нова и сигурно под 1000 лева втора ръка. Със едина 85/1.8 на Сони нов за 1050 лева имаш перфектен фул фрейм комплект. Е няма да има фокус на очите следящ ама за 2000 лева картинките ти ще са на нивото на най-добрите неща в индустрията с малко старание.....

Защо безогледалния е най-добре за портрет. Ами аз смених Никон Д700 със 85/1.8 за А7 със 55/1.8 преди 5 години. Бях супер доволен. Бях доволен, защото фокус не греши. А при снимане на тия бленди 1.4, 1.8 на теле обективи като 85, 105, 135 е важна точността преди всичко друго. Никон за мен бяха най-добрите ДСЛР-и и вярвам много ще се съгласят. Още с Д3 и Д300 изкараха интегрирана система за мерене и АФ с мнгоо интелигентна електроника, която коригира един куп оптични явления, които водеха до загуба на точен фокус. Канон постигнаха същата перфектност чак във 5д мк4 май....Сони може би в А99м2 и А77м2 докараха на същото ниво фазовия фокус. Обаче въпреки невероятния инженерен гении на Никон, със 85/1.8 при промяна на светлинните условия се наблюдава един шифт на фокус изискващ различна стойност на компенсацията. Прост пример настройвам си АФ в парка с една позната и снимките стават чук. По-късно отиваме зад ЦУМ да направим малко "градски снимки" - вече се стъмня и светват оранжевите лампи. Ооо изненада настройките на фокуса заминаха - фокуса избяга и аз набръжки на тъмно правя фокус настройки.....Е станах и резултата е в профила ми


https://photo-forum.net/static/site_pics/2013-11/1384040159_DSC_1726-2i2ff.jpg



Обаче е трудно....трябва да проверяваш пустия фокус след кадрите. Трябва да го добутваш като се отплесне и т.н.

С А7 подобни ядове нямам и сега ако ми видите някой от профилите в които качвам снимки 85 на бленда 1.4 не ми е предизвикателство независимо от светлината.

Забележете, че на тоя кадър тя всъщност се движи (върти се, мести си косата...) и апарата следи зениците ѝ на бленда 1.4, като уцелва фокуса в повечето кадри....


https://live.staticflickr.com/7895/33694366488_2c1d0359e0_c.jpg


Untitled by Kiril Karaatanasov, on Flickr

Другия голям пиниз за портрети специално с безогледален е ръчния фокус. Там безогледално като А7м2 или по-нов (може и никон или панасоник) имат стабилиазация и това в комбинация с електронния визьор позволява много точен фокус на слаба светлина. С Д700 и Д600 с които съм снимал подобен ръчен фокус на слаба светлина не ставаше - оптичния визьор има един момент в който става тотално безполезен на слаба светлина.

Ето това например стана с никор 105/2.5 АИС на обикновен А7 без стбаилиазация и доста трудно фокусиране (все пак възможно заради електронния визьор и увеличението)



https://live.staticflickr.com/2943/15379526341_c914395200_c.jpg


DSC09828-Edit-Edit.jpg by Kiril Karaatanasov, on Flickr

Та от съвсем практична гледна точка безогледланите за любителско портретно снимане са много напред ама много. Напълно безсмислена е инвестицията в ДСЛР!!!


Сега понеже казвате ама то сега се развиват нещата и не е ясно. Добре не е ясно.

Моя съвет за идеален комплект на най-ниска цена би бил

1. А7м2 тяло
2. Преходник Сигма мц-11
3. Канон 85/1.8 или 100/2 ЕОС обектив

Със МЦ-11 може да си купувате СЛР обектив за ЕОС системата за Канон. Тия обективи са използваеми на 100% с тела на Сони, Панасоник и естествено Канон. Така че ето Ви опция да смените тялото в бъдеще без да се закачате твърдо към дадена марка.....



Публикацията е редактирана (01-05-19 19:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография - тяло + обектив + аксесоари ?
Автор: io_bs   
Дата:   01-05-19 19:46

Като минеш към FF тези обективи ще имат доста различен ъгъл на видимост на по-големия сензор. Дали все още ще ти харесват тогава?
Фуджи системата е доста безкомпромисна - има пълен набор от обективи (за разлика от другите APS-C системи на канон, никон, сони), третите страни допълват нуждите за светкавици, аксесоари... не виждам какво друго е нужно.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография - тяло + обектив + аксесоари ?
Автор: Mogila   
Дата:   01-05-19 19:52

За 2500 можеш да си вземеш страхотен апарат и обектив за портретна фотография. Фулфрейм разбира се.

Ако качиш няколко твои снимки в профила си ще те взимат хората малко по на сериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография - тяло + обектив + аксесоари ?
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   02-05-19 17:23

Berk004 написа:

> И ми се иска да купувам обективи
> за FX отсега че после да не ми се
> налага да купувам отначало всичко
> като мина към FF. Но няма евтино и
> хубаво :D

Щом в бъдеще със сигурност ще минаваш на Фул фрейм, покупката на D7200 ми се вижда безсмислено упражнение.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография - тяло + обектив + аксесоари ?
Автор: marrio31   
Дата:   03-05-19 08:56

За около 2500-д800 от базара и 85/1.8г,може да останат пари и за 50/1.8г[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография - тяло + обектив + аксесоари ?
Автор: PhotoBo   
Дата:   03-05-19 15:35

Начииии ако ще е ДСЛР - вземи фул фрейм, този който може да си позволиш - д610, д800 - втората употреба не е бракувана техника!!! Залепяш един Никкор 85/1.8 и си ти!

Ако ще е безогледалка що си мисля, че Сони а7/м2 + Сони 85/1.8 ще влязат в бюджета, ако се утърсиш от предрасъдаците си за ползвана техника.

Това са моите 5стинки по темата. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Портретна фотография - тяло + обектив + аксесоари ?
Автор: Stefan.S   
Дата:   03-05-19 16:26

hotsnail

По нагоре в темата казваш
''... настройвам си АФ в парка с една позната и снимките стават чук. По-късно отиваме зад ЦУМ да направим малко "градски снимки" - вече се стъмня и светват оранжевите лампи. Ооо изненада настройките на фокуса заминаха... ''

Би ли казал какво толкова настройваш на фокуса и какво ти е избягало след това ?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »