Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Калибриране на обектив
Автор: ViliDobreva   
Дата:   30-04-19 21:56

Привет! От няколко години ползвам обжектив на Канон EF 50mm f/1.8 II. Знаех, че имат проблем с фокусирането, но вече сериозно започва да ме дразни. Попаднах на статия, в която се казва, че много би помогнало, ако обективът (или пък апаратът беше[smilie11]) се калибрира. На теория зная как, обаче се оказва, че моят Канон няма такава функция (Canon EOS 550D). Питането ми е дали мога да занеса обектива в сервиз, където да го калибрират, или трябва калибрирането да стане на апарата ми?

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на обектив
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   30-04-19 22:02

Няма надежда за тоя обектив с това тяло ...

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на обектив
Автор: kiromn   
Дата:   30-04-19 23:00

В сервиз обективът заедно с апарата и би трябвало да станат нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на обектив
Автор: Mogila   
Дата:   30-04-19 23:15

Тази камера си има кофти фокус. Ако винаги по един и същ начин греши фокуса, могат да лти го оправят. Но сигурно е всеки път различно...

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на обектив
Автор: iasen2   
Дата:   01-05-19 08:13

Мяташ тялото през балкона или в базара и си вземаш 7Д за без пари. Може и 50Д, само не и 60Д, че той няма финна настройка. Може и 5Д, той няма финна настройка, но е железен ФФ

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на обектив
Автор: asahi   
Дата:   01-05-19 08:39

Какво точно сериозно те дразни в комбинацията обектив-фотоапарат?

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на обектив
Автор: ViliDobreva   
Дата:   01-05-19 16:19

Няма начин да хвърля каквото и да е през балкона. Снимам любителски, имам някакви основни познания, достатъчни да снимам с ръчни настройки и да правя прилични снимки на семейството и каквото друго ми харесва да снимам. Знам, че тялото е стар модел, след време може да се замисля за ново. На този етап обаче разполагам с това и три обектива, снимам най-вече с 50-ката.

Нито липсата на кой знае какви екстри по тялото ме дразни, нито самият обектив. Дразни ме това, че фокусът почти винаги е изместен пред точката, която се опитвам да фокусирам. Надявах се, че с калибрирането ще се коригират поне малко нещата. Ако казвате, че е възможно в сервиз да ми помогнат, което всъщност си беше питането ми, ще отида. Във фотосинтезис или фотопавилион ли да отида, или има и други сервизи на Канон, конкретно във Варна?


Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на обектив
Автор: iavorianev   
Дата:   01-05-19 16:25

За Варна имаше техник на уличката "Направи си сам", но нека по запознатите съфорумници от града се изкажат

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на обектив
Автор: Mogila   
Дата:   01-05-19 16:37

Щом почти винаги е пред, значи най-вероятно ще може да се калибрира. Трябва в сервиз на Канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   01-05-19 18:35

Сервиз или някой да се занимае с такова тяло и обектив в България няма. 1100, 550, 650, 60, 70Д са си проблемните тела с фокус на Канон.
В чужбина може, но на все по-малко места.
Единствено виждам варианти два-или смяна на тялото с 600Д/50Д, с проба и тестове, защото е втора ръка, или тестове и намиране на друг обектив за 550Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на обектив
Автор: Бармалей   
Дата:   01-05-19 18:44

След като тялото фокусира с другите два обектива нормално, явно вината не е в него.

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на обектив
Автор: victory13   
Дата:   01-05-19 18:54

Това не е задължително... Зависи какви са другите 2 обектива. Ако са тип "китов", е възможно проблеми с фокуса да не се откриват.

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на обектив
Автор: ViliDobreva   
Дата:   01-05-19 19:08

Другите два са китовият 18-55мм и един Sigma 70-300mm f4-5.6, който е без стабилизация, много е тежък и дори и да фокусирам, трудно удържам без да мръдна, та не съм обръщала внимание дали фокусът е проблемен там...

Втора ръка бих купила, ако имаше някой, с който да отида за пробата. Не разбирам чак толкова, че да хвана проблеми с тялото. Ще се обадя на сервизите, които намеря тук, за да ги попитам дали ще ми свършат работа. Ако не, здраве да е.
Благодаря на всички включили се!

Отговори на това съобщение
 Re: Калибриране на обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   01-05-19 19:44

Никой няма да може да го направи в Бг, и ако се направи в чужбина ще струва колкото тялото, 50/1.8 обектива и 18-55 взети заедно...
Вариант най-евтин е да се вземе един Youngnuo 50/1.8 обектив, версия 2.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »