Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за обектив
Автор: rossen76   
Дата:   28-04-19 22:42

Здравейте колеги ,искам да ви попитам ако имате познания за тази марка Тамрон -28-75 2,8 .Закупих чисто нов обектива , мина калибровка , и беше перфектен фокуса.Един ден имах проблем с тялото предполагам , и малко с обектива- тоест получи се нещо като изпотяване на обектива което премина след около минута две .Фотоапарата се разцентрова , започна сам на ръчен режим да сменя настройки да си снима на каквито иска скорости на затвора .Рестартирах настройките на тялото и всичко се оправи .Но от тогава обектива не снима както преди , някак не тази острота на кадъра , какво би могло да се промени .Настройката за микро аджустмент си седеше непокътната .Тяло НИКОН 750 Д

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: colorphoto   
Дата:   28-04-19 23:33

Какво се е случило с тялото и обектива че са били изпотени?

И защо не разберете накрая че с огледални тела и търд парти варио-стъкла винаги ще има такива ядове.

Първата генерация светли вариота на Тамрон от която е това стъкло са си капризни.



Публикацията е редактирана (28-04-19 23:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: rossen76   
Дата:   28-04-19 23:52

БЯХ В ЗАТОПЛЕН АВТОМОБИЛ ИЗЛЯЗОХ НА СТУДЕНО ЗА ТОВА СЕ ЗАПОТИ ОБЕКТИВА

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: victory13   
Дата:   29-04-19 00:02

Пълни глупости [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: colorphoto   
Дата:   29-04-19 01:45

Как ще е станало това като конденз се появява когато от студено се влезе на топло?!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: victory13   
Дата:   29-04-19 13:30

Ми да ти кажа как е станало... Със сигурност не е конденз, както е ясно вече [smilie5]

Апарата е намокрен... малко или много, по-скоро второто, защото малко съм го мокрил /дъжд/, и нямаше проблеми. И много му се случи, тогава реагира както е описано... общо взето бутоните реагират както решат... В случая не се рестартира нищо, а се изключва, вади се батерията, подсушава се външно колкото е възможно, отварят се всички капаци и капачета, и се оставя на сухо и проветриво място да изсъхне. След това апарата няма проблеми.
Не така стоят нещата с долнопробното творение на тамрон в случая... След такова преживяване може да му се наложи да иде в коша... или в базара, зависи от собственика...

И така... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: asahi   
Дата:   29-04-19 13:51

"Автор: victory13
Дата: 29-04-19 00:02

Пълни глупости [smilie23]
...
Автор: colorphoto
Дата: 29-04-19 01:45

Как ще е станало това като конденз се появява когато от студено се влезе на топло?!"

Не сте в час, момчета. Конденз се получава не само при смяна на температурата, а и при смяна на влажността. При близки температури тяло, преместено от сухо на влажно ще събере конденз. Четете за точка на оросяване.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: petervassilev   
Дата:   29-04-19 16:08

Независимо как е попаднала влагата във фотоапарата, понякога е необходимо да се изчака доста дълго (естествено с извадена батерия), преди да се възстанови функционалността. Един стар мой телефон се оправи след морска баня чак след седмица, след като вече си бях купил нов.

При всяка електроника е много опасно топло подсушаване, напр. с помощта на сешоари. При обективите дори би трябвало да е още по-опасно, заради електрическите утечки след разтичане на затоплените смазки. Дано не е станало точно това с този обектив.



Публикацията е редактирана (29-04-19 16:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив
Автор: Konstantinov   
Дата:   29-04-19 16:34

Може да оставиш д750 без обектив в плик със силикагел един ден.Аз бих се свързал с търговеца или някой фотомагазин и бих пробвал обектива с друг нов д750 и моя д750 със нов обектив.Може да се почистят контактите със сух тампон.Възможно е да е механична повреда в обектива или автофокусната система на д750 да се почисти ,но това е за сервиз.Пробвай как работи на лайф вю ,дали фокусира коректно. Аз описвам какво съм пробвал и питам за гаранцията,където съм купил.Прилагам снимки ,клипове,понякога признават , понякога -не.



Публикацията е редактирана (29-04-19 16:35)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »