Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Батерия за Canon 1Ds Mark II
Автор: martin40   
Дата:   27-04-19 15:59

Здравейте,

Някой има ли опит с неоригинални батерии за Canon 1Ds Mark II и желае ли да го сподели? Гледам в ибей продават пакет от по 2 батерии между 80-90лв., но се чудя дали заслужават доверие - https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.fr%2Fulk%2Fitm%2F282092848091.

Поздрави,
Мартин

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Canon 1Ds Mark II
Автор: quazimodo   
Дата:   27-04-19 16:25

Според братушките, трябва да търсиш производство на DSTE, естествено китайско[smilie5].

П.П.За да няма недоразумения - имам 1Дмк2, но е с оригинална батерия, която за сега напълно ме устройва. Това не ми пречи да си събирам мнения по различни казуси и да си правя съответните сметки[smilie5][beer]



Публикацията е редактирана (27-04-19 16:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Canon 1Ds Mark II
Автор: kvakioh   
Дата:   28-04-19 08:09

Да, DSTE имат все още само. Нови и оригинални няма. Имаше преди страница, където бяха преработили батерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Canon 1Ds Mark II
Автор: quazimodo   
Дата:   28-04-19 10:42

Един симпатяга е преработил пакет с Ли-По батерии от авиомодели, но се споменава само като информация. Иначе, по-масово се "пълнят" пакетите с Енелуп 2000мАч.


Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Canon 1Ds Mark II
Автор: martin40   
Дата:   28-04-19 13:35

Христос воскресе,

Благодаря, quazimodo, за споделения опит, па било той и не от първо лице. Поръчах току що една DSTE.

Оригиналната ми батерия издържа 70-100 кадъра, та съм любопитен и относно рециклирането за което kvakioh говори(ако съм разбрал правилно).

Поздрави,
Мартин

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Canon 1Ds Mark II
Автор: ivo   
Дата:   28-04-19 21:30

Щайнбергер сменят изцяло старите клетки с нови. Никел-метал хидридни или никел-кадмиеви - според необходимото. Не само за фотографки нужди, но и на акумулаторни инструменти. Наскоро възкресих два гайковърта срещу 90 лв. общо. Цената е по 2.80 на клетка (батерия, елемент) + работа. За 12 V батерия трябват 10 елемента, така че с работата ще е около 50-60 лв. с ДДС
Елементите се заваряват, доколкото разбрах на специален стенд и затова "работата" не е безплатна. Имам две батерии за 1 Ds MkII за възстановяване и ще ги пускам след празниците за ремонт.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Canon 1Ds Mark II
Автор: Hsathv   
Дата:   28-04-19 22:53

Абе къде го пращаш при ментаците на Конрад и сие?

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Canon 1Ds Mark II
Автор: quazimodo   
Дата:   29-04-19 06:40

Ето я извънземната технология, представена с просто клипче[smilie5]: https://youtu.be/m2UsJsPCmuE



Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Canon 1Ds Mark II
Автор: ivo   
Дата:   29-04-19 09:17

Не зная колко са ментаци, батериите работят като оригиналните, че и по-добре. Нямам забележки. Продават онлайн готови заместителни пакети/батерии на подобна цена с неясен произход. Когато активно снимах с единицата имах наивността да купя от B&H китайски заместител, дори с по-голям капацитет - 2200 mAh срещу 1650 mAh. Сдаде багажа след три месеца.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Canon 1Ds Mark II
Автор: ivo   
Дата:   29-04-19 09:18

Извънземната технология, показана тук, е за батерии, подлежащи на запояване. Никел-кадмиевите (които са в основата на всички по-стари акумулаторни устройства)се заваряват.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Canon 1Ds Mark II
Автор: metodiev_martin   
Дата:   29-04-19 22:10

ползвам една VHWB на 1Dx, мога да кажа, че издържа повече от оригиналната, която си купих нова от магазина преди няколко месеца.
На оригиналната, която е с апарата ми изгоря едната "клетка" (вътре са 3 литиево-йонни батерии, едната се издъни) и си купих нова, оригинална от Канон България. Взех си и една VHWB за бекъп, която досега не съм успявал да я изтощя докрай. Изкарвал съм по над 2400 кадъра и все още имаше ток. Единственият недостатък е, че ѝ липсва "чипа" за да отчита % на заряд.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Canon 1Ds Mark II
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   30-04-19 08:37

На 1дм4-ката оригинала ми качва само до 42% за туй взех преди няколко месеца 2 китаеца .. карат бая повече от самия оригинал дори когато беше на 100% ...

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Canon 1Ds Mark II
Автор: kvakioh   
Дата:   30-04-19 09:16

Никаква драма с китайските, само че не бих залагал на влагоусточивостта с техните уплътнения на батериите. Само това като недостатък.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Canon 1Ds Mark II
Автор: quazimodo   
Дата:   30-04-19 09:50

LorDDemoniC написа:

> На 1дм4-ката оригинала ми качва
> само до 42% за туй взех преди
> няколко месеца 2 китаеца .. карат
> бая повече от самия оригинал дори
> когато беше на 100% ...

И кои са китайците?


Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Canon 1Ds Mark II
Автор: kvakioh   
Дата:   30-04-19 09:58

DSTE или PATONA, които са по-добри, но май вече не се правят и/или продават.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Canon 1Ds Mark II
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   30-04-19 17:45

DSTE са моите , вече на 20-на заряда , перфектни са.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Canon 1Ds Mark II
Автор: Shri   
Дата:   30-04-19 17:46

Хей хора,
Канонската батерия за 1D Mk IV ми се скапа-LP-E4. Дайте линк от къде да си купя заместител. Иначе Canon искат 354 лв. за тяхна, но няма гаранционен срок. Моля ви, бъдете конкретни. И още нещо: Заместителя ще може ли да се зарежда от канонското зарядно?

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Canon 1Ds Mark II
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   30-04-19 18:05

Това е с 6 месеца гаранция .. https://www.photovideo.biz/%D0%B1%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-canon-lp-e4

Моите ги взимах от тях, но явно както каза по горе kvakioh не се произвеждат вече моя модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Canon 1Ds Mark II
Автор: Shri   
Дата:   30-04-19 18:29

Благодаря, за моя Canon 1D Mk IV имат. кажи ми само, издържат ли достатъчно време? Мисля да си поръчам една.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Canon 1Ds Mark II
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   30-04-19 19:26

Без проблем 3-4к кадри , аз не разглеждам много на апарата де ...

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Canon 1Ds Mark II
Автор: Shri   
Дата:   30-04-19 19:30

Благодаря за информацията.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Canon 1Ds Mark II
Автор: Shri   
Дата:   30-04-19 22:14

LorDDemoniC
Забравих да попитам - тези батерии, от DSTE, зареждат ли се с оригиналното зарядно на Канон и показват ли % на зареденост, когато са поставени в апарата.


Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Canon 1Ds Mark II
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   01-05-19 00:03

Да

Отговори на това съобщение
 Re: Батерия за Canon 1Ds Mark II
Автор: Shri   
Дата:   01-05-19 12:04

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »