Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony rx10 m1 vs Panasonic FZ1000 m1 ?
Автор: Crocodile   
Дата:   26-04-19 15:29

Кой от двата бихте избрали и поради какви причини ?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony rx10 m1 vs Panasonic FZ1000 m1 ?
Автор: Realll   
Дата:   28-04-19 18:30

Преди време имах подобна дилема и понеже нямах възможност да тествам двете камери паралелно изчетох маса ревюта преди за взема решение. Сравнявах и доста файлове, взети от мрежата, както и в Youtube. Да кажа само , че съм фен на Сони и основно ползвам техните мирорлес системи. Последно обаче заложих на Панасоника.
Мотиви:
1 . Качеството JPEG на двата фотоапарата е сравнимо. На моменти на Панасоника е по-добре, в други - Сонито,но като цяло са сравними. Поиграх си с настройките на Панасоника и изключих АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ "интелигентни" настройки (включително интелиджент резолюшън и тям подобни), поиграх си с AWB,а ако Noise reduction e на -5 изчезва (или поне много намалява ) тенденцията на високите ИСО файловете да имат жълтеникави петна- сега съм супер доволен.
2. По всички ревюта Панасоника е с по-добър и надежден автофокус. Нещо, което мога да потвърдя от личен опит вече - светкавичен и не пропуска!
3. Разбира се , по-големият зум. (16Х е абсолютно достатъчно за моите нужди).
4. Панасоника е по-бърз като операции и функции- отново ще кажа - светкавичен! Буквално на втората -третата секунда след вклюване може да снима!
5. Видеото е отлично , стабилизацията - също.

По принцип не снимам в RAW, но ползвам програма за обработване в JPEG и съм доволен от резултатите. Не снимам и 4К - иначе снимам доста видео, но файловете на 4К са огромни (1 мин. запис е около 600 МВ!). Използвам най-високото качество на 1080р, което ми е достатъчно. Разните трикове на Панасоник за пост-фокус само съм ги пробвал, но не съм впечатлен от качеството, така че предпочитам снимки в пълен формат.

Много ми се иска да си поиграя с RX10 и да ги сравня 1:1, но за сега не съм имал тази възможност. Това, което основно ме отказа е, че по много ревюта и форуми пише, че автофокуса не е съвсем надежден. Видях, че се продава четвъртата версия на Сонито тук и много се чудих, но някак си не ми се дават толкова пари за камера, преди да съм я пробвал, а пък и не вярвам да е с много по-добра от Панасоника (поне не с това, което е важно за мен).
Снимането с Панасоника наистина ми носи удоволствие, грипа е удобен и тежестта е балансирана- може да се снима с една ръка.

Това е от мен , ако има още въпроси съм готов да отговарям.



Публикацията е редактирана (29-04-19 08:47)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »