Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 EOS R Firmware Version 1.2.0
Автор: performar   
Дата:   24-04-19 17:55

С новия Firmware имаме следящ фокус по очите.
Пробвах го работи доста добре . Честито !!!!!


Отговори на това съобщение
 Re: EOS R Firmware Version 1.2.0
Автор: marves   
Дата:   24-04-19 18:10

Половин декада след пионерите SONY, "бръже" догонват.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS R Firmware Version 1.2.0
Автор: hotsnail   
Дата:   24-04-19 18:24

А какво става с проблемите на Канон като цяло? Ще оправят ли цветовете най-сетне? Кропа в 4к? Динамичния обхват? Ергономията? Някоя от другите 50-тина причини хората да не купуват Канонски камери?

Вчера обявиха поредна излагация 126мп сензор с бавно четене, липса на BSI отново, липса на възможност да снима 4к без кроп, само 14 бита роу, липса на многослойна технология.........въпроса е защо дигат 15% резолюцията на 5DsR вместо да си оправят глупостите...то 5Дср и така не се продава.....

Отговори на това съобщение
 Re: EOS R Firmware Version 1.2.0
Автор: Dragobat   
Дата:   24-04-19 20:38

Ей тоз професор много знае,все кусури намира туй онуй спокойно явно си има пазар и ние изобщо не сме фактор за това.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS R Firmware Version 1.2.0
Автор: hotsnail   
Дата:   24-04-19 21:27

Ако само аз ги намирам щеше да е ок. Канон обаче вече са на на 4-то или 5-то място във фотографията след фирми като Самсунг, Хуавей, DJI и Сони. С темповете на загуба на пазар изпреварват дори Кодак.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS R Firmware Version 1.2.0
Автор: Dragobat   
Дата:   24-04-19 22:32

Джеф Безус си търси консултанти,можеш да пробваш!

Отговори на това съобщение
 Re: EOS R Firmware Version 1.2.0
Автор: hotsnail   
Дата:   24-04-19 22:37

Работната култура на Амазон не ми допада. А компанията за която работя не е по-малко успешна. Благодаря за офертата все пак

ПП да не мислиш че съм негативен. Канон правят много хубави обективи. Купих си два тази година. Би било добре да има фирма, която стои зад гаранцията им



Публикацията е редактирана (24-04-19 22:41)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS R Firmware Version 1.2.0
Автор: performar   
Дата:   24-04-19 23:01

Здравейте пичове,
темата е за Eos R не за sony trinitron , и стига сте писали глупости , нека обсъдим новия firmware 1.2.0

Отговори на това съобщение
 Re: EOS R Firmware Version 1.2.0
Автор: Eye_Contact   
Дата:   25-04-19 01:26

Сони докато не си оправят смотаното греене при видео не ми ги хвали .Заради греенето трябваше да си купя и един канон като бак ъп да знам ,че нямам да имам ядове със А7III ако реши да става фурна .За кво ти е чиста картина при 875983427983657 исо или фокус по око ако просто ти спре апарата от прегряване :) .

Отговори на това съобщение
 Re: EOS R Firmware Version 1.2.0
Автор: Vector   
Дата:   25-04-19 18:46

Що бе!? Зимъска, когато си без ръкавици тва ще е голям плюс! [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: EOS R Firmware Version 1.2.0
Автор: hotsnail   
Дата:   25-04-19 19:08

Демек поради липса на каквито и да е дискутируеми неща за мъртвата система на Канон се майтапим с пазарния лидер. Не е лоша идея

А всички дето някога са снимали видео със Сони и нямат остра форма на дислексия, знаят поне 5-6 трика още от времето на а7р2 преди 5 години как да се справят с топлината.

Ама поне има 4к без кроп и с някакви смислени профили

Щото напоследък Канон и видео в едно изречение предизвикват предимно спонтанен смях



Публикацията е редактирана (25-04-19 22:01)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS R Firmware Version 1.2.0
Автор: Eye_Contact   
Дата:   25-04-19 19:21

hotsnail справят се с топлината ютубърските ботове на сони .Всички tips & Trick съм пробвал външни батерии грипове вентилатори и тн .просто толкова си може .Инъче е супер грешка няма просто не може да се разчита на 100% на него .Даже в сервиза на сони казаха"ами така е " .Канона е прекрасна машина за видео на много хора не им дреме за 4К и продължават да си снимат в 1080 със 70Д 80 Д или С100 .

Отговори на това съобщение
 Re: EOS R Firmware Version 1.2.0
Автор: hotsnail   
Дата:   25-04-19 22:05

Да така е. Преди година на една сватба видях възрастен фотограф и жена му на сходна възраст с VHS камера. Защо е това напрежение да скачаме на технологии налични в цял свят от само 10-15 години, когато можем да доставяме услуги от 60-те години......

Ами просто хората като чуят за някой талант с ХД камера и не си викат оператори и фотографи. Просто си вадят от джоба новия самсунг или хуавей и се снимат в 4К, гордо обяснявайки как са спестили 1000 лева от некадърник, който им предлага ХД видео 2019-а година.

Не се чудете, що Ви намалява пазара за сватби. Продъжлавайте да предлагате VHS и HD видео.....

ПП Лошото е, че с подобни оферти и обяснения убивате пазара и за кадърни хора, които освен всичко друго са си купили техника различна от Канон и измислена след 1900-та година....Нали осъзнавате, че освен Сони и всички други марки също са с няколко обиколки пред Канон?

ППП Нали скоро сте минавали през технополис? Да Ви кажа 2019-а година рекламират 8К. Изтупали са един телевизор, 65" мисля, и показват разни неща. Та аз по-скоро бих се кахърил, защо няма 8К видео камери, а не как ще снимам ХД със 70Д. Може би е добре да видите как се снима VR, 360, дронове (а Канон и дрон нямат) и т.н. продукти, които не са достъпни и лесни за консуматорите, но им дават кеф и ще се радват да показват пред познатите си години напред......ХД видеото не е от нещата, които ще ги радват ....



Публикацията е редактирана (25-04-19 22:55)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS R Firmware Version 1.2.0
Автор: uri64   
Дата:   25-04-19 22:54

Човек, в момента тролиш яко. Темата доколкото виждам е "EOS R Firmware Version 1.2.0" а не "Колко смотани са всъщност Канон и дали могат още да изпаднат, при положение че отдавна копаят под дъното, вече почти са достигнали земното ядро, и ако продължават така ще излязат на земната повърхност от срещуположната страна". Виждал съм, че не си особено ларж, ако някой друг се разбеснее така в твои теми. Само казвам :)


Отговори на това съобщение
 Re: EOS R Firmware Version 1.2.0
Автор: hotsnail   
Дата:   25-04-19 22:56

Прав си Юри ....от 48 часа чакам да прочета за новостите на ЕОС Р ама нещо ....четем само как някой му загрява сонито...



Публикацията е редактирана (25-04-19 22:56)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS R Firmware Version 1.2.0
Автор: uri64   
Дата:   25-04-19 22:56

А в Технополис преди време дълго рекламираха 3D телевизори. И какво? Не се наложиха. Та ако това ще ни е мерилото.... Пак само казвам :)



Публикацията е редактирана (25-04-19 22:57)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS R Firmware Version 1.2.0
Автор: hotsnail   
Дата:   25-04-19 22:57

Аз си купих 3д. Много си го харесвам. Ама дори за новия плейстейшън (вече на 5-6 години) няма 3д игри....греда.

Хубавото е, че от некс-5 и некс-7 имам някои 3д снимки и им се радвам, ако случайно се натъкна на тях, докато претакам архива на нови дискове.....

ПП Все пак ми се струва, че дори да са временни тия неща ако можеш да ги предложиш, ще си едни гърди напред от телефонната фотография. Много хора не наемат вече фотографи и оператори за събитията си. За да продаваш трябва да създадеш търсене. Няма как да създадеш търсене с неща, дето хората могат да си направят по-добре с телефона....факта е, че за една компания ак има вътре един двама креативни хора, дори с по-примитивни средства е по-лесно да организират запомнящи се неща....профитата могат май само с качество, рутина и визия да се отличат и/или съвсем различни продукти

Наскоро във фейса станаха модерни 3д снимките....



Публикацията е редактирана (25-04-19 23:03)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS R Firmware Version 1.2.0
Автор: performar   
Дата:   26-04-19 09:09

Здравейте , изчетох постовете на sony boys и доста се посмях. Да Ви кажа от личен опит EosR е една страхотна камера , не съм го чел в нета а в момента я държа в ръце.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS R Firmware Version 1.2.0
Автор: Mogila   
Дата:   26-04-19 09:57

Както винаги най-активния в темите за Канон. На админите явно не им пука ама грам за този форум, след като позволяват подобен спам всеки ден с години.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS R Firmware Version 1.2.0
Автор: Simbon4o   
Дата:   26-04-19 10:26

Айде пускайте малко кадри с това ерче де :). Темата така заби в безсмислени алабализми, че няма накъде повече.

От всички безогледалки на еос-р захвата ми допада най-много. Сони биха могли да вдигнат малко нагоре шътъра и къстъм бутоните да увеличат височината на грипа и ще са доста по-близо до еос-а. Разцъках го закратко канончето, ергономията е микс от пауършот и еос ама като цяло приятна камера. Дисплея е много добър, по-хубав от сонския, тъч функцията е много пъти по-добра... нямаше изненади тук. Визьора е ок... камерката си става, сега като си има и читаво следене на око, ако работи добре си е ок.

Само това ли добавиха с новия фърм?



Публикацията е редактирана (26-04-19 11:53)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS R Firmware Version 1.2.0
Автор: performar   
Дата:   26-04-19 11:33

Премахнаха някои дребни бъгчета ,например показване на неправилна експонация във визьора .

Отговори на това съобщение
 Re: EOS R Firmware Version 1.2.0
Автор: performar   
Дата:   26-04-19 11:37

https://www.canon.com.au/support/support-news/firmware-updates/eos-r-firmware-version-1-2-0



Отговори на това съобщение
 Re: EOS R Firmware Version 1.2.0
Автор: kireto_a   
Дата:   26-04-19 16:51

язък, не добавя втори слот... следващата версия.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS R Firmware Version 1.2.0
Автор: uri64   
Дата:   26-04-19 20:23

добре сте си разпределили смените...пълно покритие 24х7х365 [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: EOS R Firmware Version 1.2.0
Автор: Admin   
Дата:   27-04-19 14:52

Молим ви да се придържате към темата и да не се разводнява прекалено.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »