Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Памет карта за 4К
Автор: AlexSky   
Дата:   25-04-19 09:29

Имам въпрос към запознатите. Имам нова екшън камера с възможност за запис на видео 4к 30fps каква карта да си купя. Сещам се че трябва да е поне клас 10 ,но има и други параметри които трябва да се гледат.
Насочил съм се към марката Сандиск:
https://www.technomarket.bg/karti-pameti/sandisk-extreme-micro-sd-32gb-90mb-s-09141493

https://www.technomarket.bg/karti-pameti/sandisk-micro-sd-ultra-32gb-class-10-09132796

Това екстрем и ултра какво значи. СКОРОСТ НА ЧЕТЕНЕ: ДО 80 MB/S достатъчно ли ще е.

Отговори на това съобщение
 Re: Памет карта за 4К
Автор: _koko_   
Дата:   25-04-19 10:35

Това ще ти свърши работа

Отговори на това съобщение
 Re: Памет карта за 4К
Автор: yakumo   
Дата:   25-04-19 10:44

Баси цената!
По-бърза откъм четене и два пъти по-голяма за долу-горе същите пари [smilie8]
текст


Отговори на това съобщение
 Re: Памет карта за 4К
Автор: marves   
Дата:   25-04-19 10:48

зависи от екшън камерата, firmware версията, какво е позволено на софтуерно ниво... някои марки/модели софтуерно ги заключват да не записват най-висока резолюция/битрейт, с чисто маркетингови приумици.

освен това, доста трудно ще намериш карта памет - оригинал, повечето са китайски ментета, някои от които и по капацитет не си отговарят, други просто са много по-бавни.

карта памет ВИНАГИ се тества със специализиран софтуер за капацитет (отнема по-малко от час при бърз кард рийдър), независимо от кой магазин си я пазарувал. Ментетата са навсякъде, дори в дистрибуционната мрежа на Amazon.

Отговори на това съобщение
 Re: Памет карта за 4К
Автор: AlexSky   
Дата:   25-04-19 11:05

[smilie10] не ми хареса цената...
а с тези посочени от мен няма да мога да ползвам на пълен капацитет камерата си ли?
Или ще записва бавно. Ще изпише ''моля изчакайте'' докато се запише клипа.
Или по скоро като прехвърлям на компютъра ще е по бавно.

Отговори на това съобщение
 Re: Памет карта за 4К
Автор: asahi   
Дата:   25-04-19 11:29

В менюала на камерата какво пише по твоя въпрос?

Отговори на това съобщение
 Re: Памет карта за 4К
Автор: AlexSky   
Дата:   25-04-19 11:36

то като гледам 4к и не мога до го гледам никъде. ТВ то ми full HD .Компютърът ми не е достатъчно мощен и видео картата ми няма 4к.(монитора също не е 4к)
Май е най добре за сега да си снимам на 1980/1080 120fps [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Памет карта за 4К
Автор: lamerko   
Дата:   25-04-19 12:04

Първо: "СКОРОСТ НА ЧЕТЕНЕ: ДО 80 MB/S достатъчно ли ще е" - всъщност никой не го интересува скоростта на четене - така или иначе, тя е по-висока от скоростта на запис. При някои карти широко се рекламира именно скоростта на четене, а важното е каква е постоянната поддържана скорост на запис. Не знам с какъв максимален битрейт записва екшън камерката ти, но дори да е 100Mbps (което сериозно ме съмнява), това са под 13MB/s трансфер. Всяка карта, която поддържа МИНИМАЛНА скорост на запис над тази, ще свърши работа... За съжаление, производителите не дават информация за минимално гарантираните скорости, а за (теоритично) постижимите - да се има едно наум и да се вземе карта с достатъчно резервираност, например поне 40MB/s на запис.

Отностно това, дали ти трябва 4к или не - може би трябва да помислиш и за варианта, в който записваш на 4к, а после сваляш на fhd - има си някои благинки в това упражнение :)

Отговори на това съобщение
 Re: Памет карта за 4К
Автор: hotsnail   
Дата:   25-04-19 13:37

Кажете каква е камерата. Според зависи са и най-подходящите карти. Примерно Сони А6300 не може да използва по-новите карти ефективно и няма смисъл да давате пари. От друга има разни малоумни ограничения за 4К записа. Та картата за 4К е сравнително специфична за да е на добра цена.

Със покупка на Сандиск мнгоо внимавайте. Аз бих я закупил само от amazon.de или друг амазон за Европа и то само от самия амазон. Ментетата ан тия карти са много повече от оригиналите и шнса да си вземете меннтак дори в технополис или друг реномиран магазин е над 50%.

Отговори на това съобщение
 Re: Памет карта за 4К
Автор: sirkhann   
Дата:   25-04-19 13:44

Можеш да направиш даунсемплинг от 4К на FullHD и да имаш много по-добро изображение от това да снимаш в 1080p нативно. Поне в много голяма част от случаите. Утре можеш да си купиш 4к телевизор или да качваш в тубата, ще ти остане някакъв запис.

Samsung Evo Plus 128GB пише с 90мб/сек. Трябва да е достатъчно дори при 400mbps 4K запис.

Отговори на това съобщение
 Re: Памет карта за 4К
Автор: bam-bam   
Дата:   25-04-19 13:44

Като не ти харесва цената, поръчай си я отвън.
линк

Отговори на това съобщение
 Re: Памет карта за 4К
Автор: Lokosf   
Дата:   25-04-19 16:12

50лв я има в бг и е А2 стандарт [smilie25]

https://plesio.bg/karti-pamet-c-69977581/sandisk-extreme-pro-microsdxc-64gb-a2-p-333310.html

Отговори на това съобщение
 Re: Памет карта за 4К
Автор: AlexSky   
Дата:   26-04-19 09:41

UHD 4K & 2.5K Video at 30 fps - 60mbps
1080p up to 120 fps / 720p up to 240 fps

Ако има значение.Още не съм решил.Камерата е YI 4k

Отговори на това съобщение
 Re: Памет карта за 4К
Автор: tvk75   
Дата:   29-04-19 15:03

колегата правилно се е насочил към марката

всяка карта от клас 10 нагоре е достатъчна за целта

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »