Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Viltrox AF 85mm F1.8 STM за Fuji-мнения
Автор: abozhilov   
Дата:   21-04-19 12:47

Здравейте! Попаднах на някакво ново нещо, наречено Viltrox AF 85mm F1.8 STM. Има го за Сони и Фуджи мисля, като интереса ми е към фуджи варианта. Доколкото съм запознат с продуктите на тази фирма, знам че правят доста адаптери /преходници/, за които има всякакви мнения. Уж от скоро влизали в "бизнеса" с обективите и това едно от новите им произведения. Някой случайно има ли информация за този обектив, понеже из нета е доста оскъдна и попадам само на две ревюта.
Поздрави!


Отговори на това съобщение
 Re: Viltrox AF 85mm F1.8 STM за Fuji-мнения
Автор: motif   
Дата:   23-04-19 22:14

Вилтрокс работят от доста време основно адаптери за различни байонети както и рзлични аксесоари за апарати...С оптиката са на "ТИ" покрай производството на ленс турбо адаптерите, които са едни от най-хубавите и сполучливи сред китайските...Обектива е тежък, голям, без ринг за бленда ( управлява се от тялото ), малко дълъг като портретен на кроп сензор...Фокуса като цяло е нормално бърз, но за жалост не чак толкова прецизен...За любителско снимане става. Леко мек на отворени бленди...обикновено там стъклата на Фуджи се представят отлично. Абе с две думи става си за тест, особено на тази цена около 300 долара :)....но си предпочитам и доста повече си заслужава или 90мм на Ф/2 или най-вече 56мм Ф/1.2., ако търсим портретен обектив.



Публикацията е редактирана (23-04-19 22:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Viltrox AF 85mm F1.8 STM за Fuji-мнения
Автор: io_bs   
Дата:   24-04-19 08:50

135 mm на фулфрейм (85/90 на кроп) открай време си е класика за портрети. Няма нужда да пренаписваме фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Viltrox AF 85mm F1.8 STM за Fuji-мнения
Автор: motif   
Дата:   24-04-19 10:21

Класиката за портрети при Фул фрейм е 85мм...135 е добра дължина но не винаги е удобна за снимане особено в закрити помещения...Не случайно Фуджифилм са направили основния си портретен обектив 56мм., защото е еквивалент на 85мм при фул фрейм.Не ми се спори излишно!



Публикацията е редактирана (24-04-19 10:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Viltrox AF 85mm F1.8 STM за Fuji-мнения
Автор: io_bs   
Дата:   24-04-19 10:50

А тогава защо са направили 90-ката?
56 на кроп също невинаги е удобен - за хедшот най-добри си остават по-дългите обективи.
Изобщо 85, 100/105 и 135 са трите класики в портретите.

Отговори на това съобщение
 Re: Viltrox AF 85mm F1.8 STM за Fuji-мнения
Автор: motif   
Дата:   24-04-19 11:00

90-ката е направена точно за ситуации , които изискват разстояние до обекта и да - за хедшот също, но определено е най-малко купуваната дължина за портрети.Работя от години във фотографски магазин и мога да го потвърдя особено пък за 90ката, която много и изключително рядко се купува и търси.



Публикацията е редактирана (24-04-19 11:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Viltrox AF 85mm F1.8 STM за Fuji-мнения
Автор: hotsnail   
Дата:   24-04-19 11:15

За мен лично добрия компромис е 105мм. Ама производителите някак я подминават тази дължина освен със 105/1.4, които са колосални.
На кроп това е нещо около 70мм и пак производителите пропускат разумния компромис.

На фул фрейм поне има маккро 100-ци

Отговори на това съобщение
 Re: Viltrox AF 85mm F1.8 STM за Fuji-мнения
Автор: sirkhann   
Дата:   24-04-19 13:26

Аз търся 90/2, ама цената от 1949 лв рязко ме кара да снимам с ръчнофокусен за 100 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Viltrox AF 85mm F1.8 STM за Fuji-мнения
Автор: farushko   
Дата:   24-04-19 13:51

На мен 90мм ми е най-добрата покупка досега от обективите. Ако в момента трябваше да избирам между ниската цена на Viltrox и 90 мм Фуджи, без да се замислям щях да взема 90мм. МНого е добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Viltrox AF 85mm F1.8 STM за Fuji-мнения
Автор: D.S   
Дата:   26-04-19 00:00

Мен fujito ми е леко overpriced. Не се изискват някакви оптически чудеса за подобно нещо. И все пак бих взел Samyang 85. Доказан обектив[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Viltrox AF 85mm F1.8 STM за Fuji-мнения
Автор: hotsnail   
Дата:   26-04-19 00:07

Самянга 85/1.4 май е за Сони и за Канон, наскоро и за Никон пуснаха. За фуджи май не са пускали? или за ръчнофокусния си говорите.

На кропка 85/1.8 седи много готино. Предполагам 90/2 е сходно. Все едно 135мм обектив на около 2.8.



Публикацията е редактирана (26-04-19 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Viltrox AF 85mm F1.8 STM за Fuji-мнения
Автор: sirkhann   
Дата:   26-04-19 08:17

Samyang 85/1.4 има на всички байонети, без Sigma SA. Боке машина, но е строго портретен обектив. Въобще дума не може да става за сравнение с XF 90/2. Да, деветдесетката и аз мисля, че е можеше поне да й оправят краищата и да я пуснат на по-добра цена, обаче тоя Samyang просто няма шанс там. Никакъв. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Viltrox AF 85mm F1.8 STM за Fuji-мнения
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-04-19 12:45

1.8 и 2.0 са доста консервативни бленди за прайм.

По добре Сам 85 1.4.

То ако ще снимаме с ф/2.0-ки на кроп за 2000лв :) По-добре един Фул Фрейм с някво 2.8 варио... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Viltrox AF 85mm F1.8 STM за Fuji-мнения
Автор: dtangelov   
Дата:   26-04-19 16:55

vgramatikov

"То ако ще снимаме с ф/2.0-ки на кроп за 2000лв :) По-добре един Фул Фрейм с някво 2.8 варио... [smilie5]"

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Само дето аналогичния фул фрейм камера е на двойно по висока цена, а и качеството на снимката на прайма, с което и да е варио ще бъде несравнимо.

За фужистите, дето искат мазаници на фона си има среден формат, който не се различава ценово от високия клас фул фрейм камери. Сравняването на качеството също е без коментар.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »