Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с шум на Olympus OM-D E-M10 Mark II
Автор: seymour_sz   
Дата:   09-04-19 11:10

Здравейте, за първи път ползвам Олимпус система, вчера закупих кит от Фотосинтезис с два обектива 14-42 и 40-150. При тестовете обаче установих, че се чува сравнително силен шум при фокусирането (може би от автофокуса), който при снимане на видео на практика проваля клиповете. Яко някой е ползвал подобно тяло, моля да ми каже дали това е нормален шум за тези тела, или е някакъв дефект.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с шум на Olympus OM-D E-M10 Mark II
Автор: marves   
Дата:   09-04-19 11:18

Предполагам чуваш IBIS модула на матрицата (матричната стабилизация). Спри я от менюто и провери дали ще изчезне "шума", за да сме сигурни, че става въпрос едно и също нещо. IBIS издава леко пискливи звуци при вкл./изкл. (тоест при натискане на спусък-бутона за фокусиране и 1-2 секунди след пускане на бутона).
Друга възможност е да са активирани софтуерни звуци при потвърждение на фокус (но не знам дали са "чуваеми" по време на видео, едва ли).

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с шум на Olympus OM-D E-M10 Mark II
Автор: serjy   
Дата:   09-04-19 11:21

ако има опция за автоматично ниво на звука по време на видеото, пробвай на ръчен режим на нивото, щото на ауто ще усилва звука максимално когато е тихо и може да се чува звука от фокусирането.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с шум на Olympus OM-D E-M10 Mark II
Автор: seymour_sz   
Дата:   09-04-19 11:58

Благодаря ви, ще тествам съветите следобяд.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с шум на Olympus OM-D E-M10 Mark II
Автор: quazimodo   
Дата:   09-04-19 12:19

Ако апаратчето ще се ползва често за видео, най-кардиналното решение е външен микрофон от световния битак.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с шум на Olympus OM-D E-M10 Mark II
Автор: Джъмбо   
Дата:   09-04-19 12:20

видео се снима с външен микрофон, вътрешният винаги уславя шума на мотора

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с шум на Olympus OM-D E-M10 Mark II
Автор: Crocodile   
Дата:   10-04-19 23:59

Тоя модел няма изход за външен микрофон.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с шум на Olympus OM-D E-M10 Mark II
Автор: chrisnoch   
Дата:   11-04-19 00:53

За външен микрофон си трябва вход.
Изходът е за слушалки. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с шум на Olympus OM-D E-M10 Mark II
Автор: seymour_sz   
Дата:   11-04-19 17:16

И аз не видях да има вход за микрофон, така че явно видеото му ще си остане само безполезна екстра.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с шум на Olympus OM-D E-M10 Mark II
Автор: quazimodo   
Дата:   11-04-19 20:54

Не бих се обзаложил на каса бира[smilie5], но когато аз ползвах такова апаратче, то беше в комплект с EZ палачинката-китак, и ми се струва, че не ми е правило впечатление, появата на дразнещи шумове. Ако имаш познати с тази палачинка, може да тестваш и с нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с шум на Olympus OM-D E-M10 Mark II
Автор: chrisnoch   
Дата:   11-04-19 23:54

seymour_sz,
M10 II наистина няма вход за микрофон и единствената опция за по-добър звук е външен аудио рекордер.
От друга страна вградените микрофони изобщо не са толкова трагични, че да обявяваш видеото за "безполезна екстра". Направих се труда да "прослушам" една дузина клипове из нета, заснети с тази камера, и никъде не чух някакъв отчетлив проблем.
Шумът няма как да идва от тялото - независимо че може да е един и същ с 14-42 и с 40-150. Пробвал ли си с друг обектив? Какво става, ако превключиш на ръчен фокус?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с шум на Olympus OM-D E-M10 Mark II
Автор: mmjm   
Дата:   12-04-19 00:05

Изключването на стабилизацията и минаването на ръчен фокус ще подобрят положението.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с шум на Olympus OM-D E-M10 Mark II
Автор: serjy   
Дата:   12-04-19 11:44

Не вярвам да се чува стабилизацията! Няй-вероятно е от хънтването на китака при следящ фокус. Поне аз винаги снимам видео на S-AF-MF

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »