Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 гъбички по обектива
Автор: mfilev   
Дата:   14-03-19 15:26

С какво се почистват гъбичките по лещите на обектив

Отговори на това съобщение
 Re: гъбички по обектива
Автор: kvakioh   
Дата:   14-03-19 16:18

ЗАвиси от коя страна на лещата са. Нещата са до проверка и преценка.
Иначе- с перхидрол над 10% до макс 25% и/или амоняк. Също е важно и времето за третиране, като с амоняка е в пъти по-малко от това с перхидрола.

Отговори на това съобщение
 Re: гъбички по обектива
Автор: mfilev   
Дата:   14-03-19 20:19

Благодаря за информацията. Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: гъбички по обектива
Автор: kvakioh   
Дата:   15-03-19 07:23

Аз лично съм третирал гъби, които са отвътре на леща (с покритие беше) така- вадя, почиствам със спирт 96%, след това подсушавам- чашка стъклена с амоняк от аптеката-до 1 мин, след това подсушавам, после в перхидрол 20% разреден (от аптеката е само 6%)- около час-два. Подсушавам и после пак със спирта.
Преди време един обектив ходих при суперспецове по оптика и ми казаха да го отпиша- пуснах групата лещи (слепени заедно, помежду тях имаше гъби доста, мъгляви образи като картинка) и стоя 2 часа в амоняк, после 2 дни в перхидрол 25% и се махнаха. Това обаче не го препоръчвам, само казвам как съм си спасил обектива. И доесега го ползвам.
Важното е да се разбере откъде са гъбите- отвъншната страна или отвътре. После се третират. Не се чисти с компресиран въздух или флакон със сгъстен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »