Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 D810 не включва
Автор: Dragobat   
Дата:   12-03-19 17:33

Здравейте,искам да попитам дали някой е имал същия проблем.
След поставяне на неоригинален грип,използван за видео и малко снимки и след това апарата изобщо не влючва.Дали е поправимо или не.

Отговори на това съобщение
 Re: D810 не включва
Автор: exobexo   
Дата:   12-03-19 17:52

С грипа или без него не включва?

Отговори на това съобщение
 Re: D810 не включва
Автор: Божидар58   
Дата:   12-03-19 18:08

На мен се е случвало при D300S с неоригинален ГРИП да залепне огледалото. След залепване трябваше да извадя батерията и да я сложа отново и така се оправяше. Няколко пъти го направи това, преди да се усетя, че е от грипа. Изхвърлих този ГРИП и повече не съм имал ядове.



Публикацията е редактирана (12-03-19 18:29)

Отговори на това съобщение
 Re: D810 не включва
Автор: Svsvet   
Дата:   13-03-19 08:26

Проблемът с неоригиналните грипове при Никон е, че понякога изгаря бушон на захранващата платка или направо на основната платка. Това налага смяната на цялата платка. Причината не е ясна, но горещо се препоръчва тези скъпи камери да ги карате с оригинални грипове.

Отговори на това съобщение
 Re: D810 не включва
Автор: Dragobat   
Дата:   13-03-19 12:54

Някой има ли идея колко може да ми струва тази платка.

Отговори на това съобщение
 Re: D810 не включва
Автор: uri64   
Дата:   13-03-19 13:07

Ако наистина така е направено, че ако изгори БУШОН да трябва да се сменя ЦЯЛА патка - съжалявам но това е мега тъп дизайн. Нали идеята на бушона е да може да изгори той и да бъде заменен пак само той?
А авторът най добе да занесе или изпрати апарата в сервиза на Никон - пробвано е, не хапят. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: D810 не включва
Автор: da.fo   
Дата:   13-03-19 13:23

Беше ми изгоряла захранваща платка на едно D 200 преди години(не бях сложил грип). Просто една сутрин апарата си беше умрял. Струваше ми 200 лева на него време 2010година някъде.


Отговори на това съобщение
 Re: D810 не включва
Автор: Svsvet   
Дата:   13-03-19 14:39

uri64, това е идиотщината на съвременните електроники. Нищо да не се поправя лесно и евтино, а винаги да ходи в сервиз. И на мен не ми е ясно за какво ги слагат тези бушони, след като няма официален сервиз, който да ти запоява нов бушон върху иначе работещата платка. Просто ще сменят платката и ще те оръсят колкото за половин апарат. Не казвам, че случаят на колегата е такъв. Просто стъпвам върху жив опит.
По принцип няма такова чудо като „изгоряла платка“, стига да не се е стопила от излагане на огън. Винаги изгарят КОМПОНЕНТИ, и в 90% от случаите те са заменими. Само че е бавен и неблагодарен процес. Какво, вие да не би да си оправяте счупените телефони със запояване? В коша и в магазина за нов, нали така?

В почти всички случаи големите проблеми могат да се оправят с подмяна на много по-дребни елементи. Дефектирал затвор може да „възкръсне“ с подмяна на соленоид, който струва 3-4 евро, стига да намерите откъде да си го купите (а това е малко вероятно). Нищо, че на Никон соленоидите са поне три, сметнете колко е разликата спрямо подмяната с чисто нов затвор. Пердетата също могат да се сменят отделно. Жалко, че вече го няма Зентекс да сподели колко такива случаи е имал. От официален сервиз информация няма да получите.

https://youtu.be/axYKPbr9_MA

Ето този филм може да е отрезвяващ за мнозина.



Публикацията е редактирана (13-03-19 14:45)

Отговори на това съобщение
 Re: D810 не включва
Автор: asahi   
Дата:   13-03-19 21:13

Гледам - разбираш ги нещата. Що не почнеш да запояваш бушони?

Отговори на това съобщение
 Re: D810 не включва
Автор: Svsvet   
Дата:   13-03-19 23:07

asahi, мисля че казах ясно, че стъпвам върху жив опит.

Отговори на това съобщение
 Re: D810 не включва
Автор: marves   
Дата:   13-03-19 23:28

Ей това е процедурата... разбира се + знания кое как какво защо.

БУШОН риплейсмънт

Отговори на това съобщение
 Re: D810 не включва
Автор: asahi   
Дата:   14-03-19 00:16

"Автор: Svsvet
Дата: 13-03-19 23:07

asahi, мисля че казах ясно, че стъпвам върху жив опит."

Живият ти опит казва ли какво означава фактът, че са прекъснали тези предпазители? Смяната на чаркове все още не е ремонт.

Отговори на това съобщение
 Re: D810 не включва
Автор: tvk75   
Дата:   14-03-19 00:44

живия опит не казва много, но може да се гледа на кафе или да се хвърли боб в една тава,,,после се сменя въпросния предпазител и [smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »