Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на фотоапарат
Автор: Nirola   
Дата:   10-03-19 17:04

Здравейте!
Направих регистрация в този форум, за да се допитам до Вашите професионални мнения относно покупката на фотоапарат.
Никога не съм снимала и не съм имала какъвто и да е по-висок клас фптоапарат. От известно време имам интерес и започнах да чета форуми, да се допитвам до фотографи и т.н., за да ми дадат съвет за покупка на фотоапарат.
Целта ми е да правя обикновени любителски снимки, както казах не съм професионалист, а любител. Бюджетът ми е до 600лв.
Знам, че паричките са крайно недостатъчни за наистина хубав апарат, но мисля, че ще стигнат за нещо за любител.
Четох за DSRL и разбрах, че това е важна част от апарата и е хубаво да го има.
Та молбата ми е да ми дадете Вашето мнение и евентуално примерни модели на апарати.
Ако съм допуснала фактическа грешка относно темата, моля да ме извините.
Наистина сега започвам да се уча.
Това са моите условия- цена 600лв, DSRL апрат и възможност за смяна на обектива.
Очаквам Вашите предложения :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: nsirakov   
Дата:   10-03-19 19:10

Ето нещо в бюджета, с което чудесно можеш да почнеш, да се научиш и да разбереш от какъв апарат имаш нужда

... по-важна част от апарата е не ДСЛР-а а ЗАУ=то

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ivanovod   
Дата:   11-03-19 07:47

[cool] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: roburt48   
Дата:   11-03-19 10:55

Това също не е никак зле за начало: https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=120537


Снимай си смело няколко месеца [shtrak] ... след това ще разбереш дали имаш нужда от нещо друго :))

Успех с избора !

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-03-19 11:02

Парите са достатъчни за хубава камера и едно обективче. Времената в които това беше скъпо хоби отминават.

Горните оферти не са лоши.

За твое сведение ДСЛР означава камера с огледало и оптичен визьор. Вече има камери, които елиминират това огледало и добавят дигитален визьор, което ги прави по-лесни за употреба от начинаещи фотографи като възможностите на камерата са практически идентични.

Ориентирай се към Сони, като например модел който може да се вмести в този бюджет е Сони а6000. В момента няма наличен такъв в базара но ще изкочи.

В допълнение парите ще стигнат за един (китов, базов) обектив 18-55мм. Той ще ти даде възможност да се ориентираш какво как се ползва. След това ще мислиш за други.

Поздрави! ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Crocodile   
Дата:   11-03-19 12:47

Според мен начинанаещ фотолюбител задължително трябва да мине през суперзум апарат ....да се научи що е то експозиция , скорост на затвора , iso , бленда , фокусно растояние и тн . После го продава на същата или почти същата цена ако е втора ръка и си взима каквото прецени но поне година снимане с суперзума ще е от ползва , желателно по нов модел . Така ще мине през почти всички фокусни дължини ....ще усети що е то стабилизация и може би ще си остане да снима на него а не да се впуска в безкрайна гонка за тела и обективи .....

Имам система Olympus с хубави твърди обективи но снимам фото и видео предимно на Panasonic FZ2000 ...защо ? защото не мъкна обективи , имам всички фокусни разтояния и то с прилично качество !

Имам и Sony R1 модел от 2005 г ! Любимия ми фотоапарат ! Знаеш ли недостатъците му лесно ги компенсираш , уникален и до ден днешен !



Публикацията е редактирана (11-03-19 12:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: kvakioh   
Дата:   11-03-19 14:03

Може сам човек, може и да купи техника с помощ и с помощ да изкара време да се научи.



Публикацията е редактирана (11-03-19 17:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: serjy   
Дата:   11-03-19 14:17

всики съвременни фотоапарати са добри. заделяш една сума, отиваш с нея в магазина и взимаш това, което ти хареса на вид.

иначе можеш да данеш на някой от нас същата сума да иде до магазина да ти купи фотоапарат и да ти го даде. то е същото с това питане, дето си направил...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   11-03-19 16:27

Nirola: нека аз да съм лошият...

Ако действително нямате никаква представа от техниката, много лесно можете да се подведете от "хвърчащи" съвети. В много от случаите хората просто предлагат това, което имат, без да са пипали и виждали нещо друго (масово се дават такива съвети във Фейсбук), а сред останалите - има нещо, наречено "професионално изкривяване". Но истината е, че най-добрия избор за техника може да направите вие самата и никой друг - просто няма как да се знае какво точно ви (ще) влече, при какви условия и т.н. Така става, че един ви предлага входящо ниво ДСЛР, друг - висок клас техника, но отдавна влязла в учебниците по история. А трети се мъчат да пробутат разни сапунерки с големината на ДСЛР и тежащи по кило...

Ако наистина ви влече фотографията - запишете някой начален курс - там ще ви стане ясно за техниката, ще можете да видите различните видове такава и най-накрая да решите какво най-добре ще ви пасне.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Crocodile   
Дата:   11-03-19 17:37

Пълна каша ! Тук става въпрос за обучение , желателно то да мине с минимум загуба на средства и точно за това препоръчвам съвременен суперзум а още по добре на половин цена втора ръка .
Нов ДСЛР нисък клас с китов обектив е най лошия вариант който може да се купи за обучение ! Загуба на много пари и разочерование !

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: Beijing   
Дата:   11-03-19 17:57

Подкрепям Lamerko!
Първо виж, дали те кефи, и после тръшкай кинти!
Аз например, от Коледа не съм си зареждал батерията, и не съм снимал!
Да, наистина!
Явно не ставам!
Разбери, ставаш ли, или не ставаш! Искаш ли, или не искаш!
Джунджурии колкото искаш, и за по-малко стотинки от бюджета ти!
Това сериозно
Дано съм ти бил полезен
Поздрави
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: ivanovod   
Дата:   11-03-19 19:18

Сега сериозно. Защо мислиш че да правиш "обикновенни снимки"ти трябва апарат от този вид? Защо искаш да ползваш различни обективи? Какво разбираш под "Обикновени" снимки. Снимките за паспопт са вид "професионални" снимки. Отговори на тези въпроси и ще видим какво и как. Иначе има апарати и апарати.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: youstolemyheart   
Дата:   12-03-19 11:22

Бях като теб, през 2015г. стартирах със 700лв камера, но втора ръка (600D канон + 18-55ii).

3г. по-късно имам апарат за 7000лв и обективи за 7000лв + 2000лв светлини и още т.н...
Сега вече ми плащат, за да снимам. Но още възстановявам 'инвестицията'.

Ако имаш възможност, според мен, разтегни леко бюджета и погледни SL2/200D канон, както и 3500 Nikon, според мен 2 прекрасни варианта за старт. Ако ги намериш на изплащане без оскъпяване, или с намалена цена, още по-добре. Това са така наречените APS-C камери или такива с леко по-малък сензор от Full Frame камерите. Google it.

За канон погледни 24 2.8 и 40 2.8 и 50 1.8 (евтини и много малки), ще те поизпотят в началото, но ще те научат фреймираш, да мислиш за снимката. Или една sigma 18-35 1.8 (около 1000лв и тежък), но е прекрасен.

После, ако решиш да ъпгрейдваш, самият апарат може да го ползваш за втора камера, или да дадеш на жена ти/приятелката ти, за да имате заедно 1 хоби.

И споделен последен съвет - най-прекрасните снимки стават с камерата, която е с теб, както и критичността и автентичността, която изградиш като фотограф. Не техниката. Но тя помага ако наак*ш нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: CDman   
Дата:   12-03-19 11:33

Целта ми е да правя обикновени любителски снимки, както казах не съм професионалист, а любител. Бюджетът ми е до 600лв.

За любителски снимки си купи нещо безогледално с несменяема оптика в границите на бюджета или нещо с китов /означава базов/ обектив.

Както са ти казали по-важно е ЗАУ- то /задапаратното устройство т.е. фотографа/ [smile], а докато се научиш най-вероятно ще снимаш на фулл-ауто. После вече като /и ако/ се увлечеш вече ще знаеш какво точно ти трябва и откъде да си го купиш.

Успех ![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: D.S   
Дата:   12-03-19 11:55

Panasonic LX-100 втора употреба търси. Това е твоят фотоапарат [shtrak] За DSLR трябват обективи. Китаците колкото и хората да си ги харесват, за мен са колкото от производителя да сложат нещо на първо време - разбирай пластмаса. Говорим за кроп. При ФФ е друго, но то не ти трябва

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: abnorm   
Дата:   14-03-19 19:20

Първо:
Фотоапаратът трябва да е ЛЕК, да е по възможност НЕ МНОГО голям, да има обектив с ГОЛЯМ ЗУУМ, да не е много скъп, да издържи поне 100 000 кадъра!
Второ: Вече има софтуер, който подобрява всякакви "некачествени" снимки откъм яркост, острота, цветност, шум
Трето: апаратът трябва да е скъп, когато ще се заработва с него, за да се възвърнат парите му!
И накрая, задайте си въпросите:
-Ще печеля ли пари с него?
-Ще нося ли раница на гърба с 10 кг обективи?
-Когато бързо сменям обективи, няма ли да изтърва някой, няма ли да влезе прах в апарата, ако се повреди нещо след гаранцията, колко пари ще е?
-Колко още пари за допълнителни обективи ще мога да дам?

Идеални варианти за що годе поносим апарат са ултразум турбо-сапунерките от типа FujiFilm, Nikon, Olympus, Canon....
Вземи си SONY DSC-HX350B, доволна ще останеш!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   14-03-19 20:09

От 4 дни питащата не се е вяствала тъдява. Дали пък това не е най-новия майтап от страна на Боби Турбото/Лъвчето[smilie18][smilie18][smilie18][smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фотоапарат
Автор: miroshi   
Дата:   15-03-19 16:12

Нямам представа какво може да земеш за тези пари, но както каза някои по-горе си вземи нещо на което не се сменя оптиката и минимум да има PSAM врътка.
Първо - да свикнеш с чувството, и второ да свикнеш с контрола. Ако не искаш контрол си снимай с телефона.
Ако ти хареса след година - две - мини нагоре - микро 4/3 (Олимпус и Панасоник имат добри нискобюджетни машинки), или директно кроп.
Ако отидеш на кроп трябва вече да се замислиш искаш ли огледален (може да стигне до към 1-1.5 кг с по-универсален обкетив), за да изглеждаш по-про или искаш нещо по-леко, без огледало.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »