Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за калиброване
Автор: rossen76   
Дата:   27-02-19 19:52

Здравейте , колеги , имам Тамрон 28- 75 на 2,8.
Смятам е трябва да се калиброва в дългият му край на 75 мм .В тялото на никона виждам възможност за калиброване сякаш само на късият край , не виждам втора скала д а ми излиза и за дългият.На позицията пише по подразбиране за калибровка но мисля това е за всички обективи ???? Може ли съвет за 750 д става въпрос .

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за калиброване
Автор: asahi   
Дата:   28-02-19 10:02

Калиброване означава да го вкараш в калибър. Калибърът е измерителен инструмент с фиксирани размери.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за калиброване
Автор: hotsnail   
Дата:   28-02-19 10:28

28-75/2.8 за Никон май е по-стар модел и не знам дали се поддържа от приставката, която тамрон продават.

https://www.tamron.co.jp/en/lineup/tapin/

Може би е най-добре да издирите официалния сервиз на Тамрон.

От апарата имате една обща корекция и да проблем е за зум обективи. ПРоблем е и при промяна на светлинните условия....ДСЛР-а все пак технология от 70-те години на 20-ти век.....

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за калиброване
Автор: victory13   
Дата:   28-02-19 11:27

Ако обектив ви дава различни отклонения при различни фокусни дължини, то със сигурност този обектив е изживял живота си... време му е за рециклиране!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за калиброване
Автор: Synthy   
Дата:   28-02-19 11:31

victory13 написа:

> Ако обектив ви дава различни
> отклонения при различни фокусни
> дължини, то със сигурност този
> обектив е изживял живота си...
> време му е за рециклиране!

Да да... дори и ако е купен преди 2 дни от магазина, нали [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за калиброване
Автор: victory13   
Дата:   28-02-19 11:40

Виж Synthy , ... наистина не ми се пише за това долнопробно пластмасово творение на Тамрон, неструващо даже цената си от под 500 долара...

Ако е на 2 дни, авторът да тича в магазина, и да го смени за каквото и да е друго [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за калиброване
Автор: Synthy   
Дата:   28-02-19 11:51

Това, че обектива не ти допада е нещо съвсем различно от генералното ти изказване за скапаният фокус. Случва се дори и при Никонски зумове, нови, наистина на 2 дни :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за калиброване
Автор: iasen2   
Дата:   28-02-19 12:27

В една предишна тема писах за мятане на обективи през балкона.

Иначе охлювът ти е препоръчал капачка за калибриране - послушай го, ако обектива я поддържа.

В тялото компенсацията е само една за всички дължини. Ползва наклонена скала за калибриране, като калибрираш по мишена, успоредна на матрицата. В сайта ми има статия за това.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за калиброване
Автор: quazimodo   
Дата:   28-02-19 19:07

А ако питащия kaже кое е тялото, цена няма да има, защото аз пък мисля, че когато имах Д7000, точно дългия край на зумовете се калибрираше. Новите канони дават възможност за калибриране и в двата края.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за калиброване
Автор: colorphoto   
Дата:   28-02-19 19:30

Отиваш в сервиза на вносителя на Тамрон,който е във фотото на Руски паметник.

Говориш с Петър Петрунов - техника,който е услужлив човек и ще ти обясни какво може да се направи за този модел.

По принцип ги калибрират донякъде успешно.

Това е.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »