Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Нови цени на ленти Fuji, хартии
Автор: kvakioh   
Дата:   26-02-19 08:23

https://petapixel.com/2019/02/25/fujifilm-to-hike-film-prices-by-30-on-april-fools-day-really/

Повишение към 30% на лентите и към 10% на хартиите, тъжна работа, запасявайте се.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови цени на ленти Fuji, хартии
Автор: virosh   
Дата:   26-02-19 09:45

Колкото и да харесвам Fuji с това са на път да ме откажат да ползвам техните филми. И без това рядко снимам слайдове, а те вече убиха Acros.
Май ще заредя малко Provia и Velvia и ще чакам Kodak да пуснат Ektachrome за среден формат на поносима цена...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови цени на ленти Fuji, хартии
Автор: asahi   
Дата:   26-02-19 09:59

На това мижаво търсене няма как да не се вдигнат цените. Сигурно пускат машините веднъж годишно. Запасяването не е решение.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови цени на ленти Fuji, хартии
Автор: kvakioh   
Дата:   26-02-19 10:14

Oбяснението е не в ниското търсене, а във повишени разходи за производство, логистики и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови цени на ленти Fuji, хартии
Автор: D.S   
Дата:   26-02-19 11:11

Абе баш в търсенето си е :) Като няма кой да го купи трябва някак да си избиеш парите от малкото продадено. Едва ли разходите са се повишили чак толкова. Имам познати в логистиката - там разходите намаляват, защото конкуренцията е многоооо голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови цени на ленти Fuji, хартии
Автор: virosh   
Дата:   26-02-19 18:12

@asahi, това със запасяването ми е ясно, но на мен и в момента цените на Fuji филмите са ми високи и това е една от причините да не ги ползвам толкова често.
Същото е и с Kodak. Купувам но рядко.
Така или иначе снимам предимно в черно-бяло и филмите на Ilford са ми перфектни в съотношение цена - качество.

А иначе не смятам че търсенето е мижаво. Тук в България може би, но навън със сигурност не е. Светът никак не е малък и все още има много фотографи които продължават да снимат на филм, особенно Fuji Velvia.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови цени на ленти Fuji, хартии
Автор: D.S   
Дата:   26-02-19 18:48

То че има, има, но не чак толкова и не толкова масово. Все пак, по-рано искаш не искаш това е бил начина- разбирай дори за снимки за спомен. Сега на филм снимат хора дето им харесва, ентусиасти, "хипстери" и хора дето искат да снимат среден формат, щото дигитално там цените още са ... Другото е че главно се снима черно-бяло, защото сам можеш да го проявиш. Цверно дори в далеч по-големи държави от нашите също трудно става. То затова Илфорд са хитри и си поддържат само него.



Публикацията е редактирана (26-02-19 18:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови цени на ленти Fuji, хартии
Автор: furiouskudoka   
Дата:   03-03-19 01:17

Вероятно ще доведе до свръхзапасяване което допълнително ще вдигне цените Впрочем цената на C200(5лв) в България е повече от приемлива сравнено с други държави.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови цени на ленти Fuji, хартии
Автор: kvakioh   
Дата:   05-04-19 07:00


portra 800 спира също така...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови цени на ленти Fuji, хартии
Автор: kalynsky   
Дата:   05-04-19 12:47

kvakioh...... За портата 800 ще видим. Че публикациите от 1 април, малко им нямам доверие.



Публикацията е редактирана (05-04-19 17:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Нови цени на ленти Fuji, хартии
Автор: sirkhann   
Дата:   05-04-19 22:22

Трябва много да мразиш фотографията като цяло, за да наречеш някого, който снима на филм "хипстер".

Фуджи обичат да доят потребителите си. Там проблемът последно беше оправданието, че не можели да намират суровините толкова лесно и затова трябвало да вдигат цените. През последните години цените им и без това бяха супер неадекватни, сега не съм сигурен какви обеми ще правят.

Да са живи и здрави от Ilford. Delta-та е прекрасен филм, не е Acros и има много различна тоналност, но като се научиш да виждаш в нейния "цвят", няма как да не я обикнеш при 12 лева на ролка. За 135 формат новата цена се преглъща по-трудно, особено от феновете на T-Max. Acros e 10 евро в Мако директ...

Отговори на това съобщение
 Re: Нови цени на ленти Fuji, хартии
Автор: pstoev   
Дата:   06-04-19 01:02

Инвестицията в Ленти(главна буква за поправящите) ще е по-добра от злато. След 20-30 години никой няма да ги произвежда, но ще има милиони камери чакащи зареждане!

Отговори на това съобщение
 Re: Нови цени на ленти Fuji, хартии
Автор: batsali   
Дата:   06-04-19 01:03

От таьа хватка с акроса направо ме забольа. Тва е наь-джиджаниьа ЧБ фиԓм. Прегԓътнах на сухо ньакоԓко пъти и се запасих със 120-ки на надутата цена докато го имаше в макото.


Отговори на това съобщение
 Re: Нови цени на ленти Fuji, хартии
Автор: burningice   
Дата:   06-04-19 12:15

Фото-хартия и Ленти се търсят и сега, дори и използвани. Често в нета се срещат заглавия като: "Кушувам стари снимки".

Отговори на това съобщение
 Re: Нови цени на ленти Fuji, хартии
Автор: chrisnoch   
Дата:   06-04-19 13:00

Автор: pstoev
Дата: 06-04-19 01:02
Инвестицията в Ленти(главна буква за поправящите) ще е по-добра от злато. След 20-30 години никой няма да ги произвежда, но ще има милиони камери чакащи зареждане!


Ти май нямаш никаква представа как работи Пазарът! [smilie5]
Ако ще има търсене, ще има и предлагане.

Отговори на това съобщение
 Re: Нови цени на ленти Fuji, хартии
Автор: sirkhann   
Дата:   06-04-19 14:25

Филми се продават повече от преди няколко години. Непрекъснато се бълват "нови" шарени опаковки под разни марки като Lomo. Ilford са казали, че ще продължат да осигуряват филми и химия.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »