Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Samyang XP 10mm F3.5
Автор: SEURET   
Дата:   25-02-19 12:17

Samyang са традиционно силни при широкоъгълните обективи, като имат 2, дори 3 класа на качество там.
Ето, че вече пускат и 10-ка в най-високия си клас.
https://dynaphos.com/product/42/343/8516_samyang_xp_premium_10mm_f35_canon

Кои са подобни на този?
Voigtlander 10/5.6, който е по-тъмен, може би и по-крив, ще видим след реални тестове на Samyang-а
Laowa 12/2.8, която пък не е толкова широка. Също като Самянга е обявена като Zero-distortion
Irix 11/4 - По-тъмна и "по-тясна"


Отговори на това съобщение
 Re: Samyang XP 10mm F3.5
Автор: kvakioh   
Дата:   25-02-19 12:27

LAowa 10-18 Като зуум има също.
Отлично е да има широки, по-малко от 20мм и твърди.

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang XP 10mm F3.5
Автор: marves   
Дата:   25-02-19 13:17

laowa 10-18 е мекичка.

за качествено широко без компромиси си взимате 17мм тилт-шифт и редите панорамка.

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang XP 10mm F3.5
Автор: lamerko   
Дата:   25-02-19 13:43

Хм - 10мм за ФФ са си сериозни, особно ако са сравнтелно добре корегирани (водят го "Zero Distortion" все пак). Интересно дали безогледалните системи ще го получат, че май с по-късата отсечка нещата не са по-сложни...

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang XP 10mm F3.5
Автор: SEURET   
Дата:   25-02-19 15:10

Да, за безогледалните го няма все още, но ще видим. От обявените 8 обектива, остават още 7 анонса. Все ще има нещо за Sony, Canon и Nikon.

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang XP 10mm F3.5
Автор: Джъмбо   
Дата:   25-02-19 16:56

свръх широката оптика е малко бесмилсено да е варио... хем е тъмна хем е некачествена
праймовете са за предпочитане с наистина доброто качество... да цената не е ниска сравнено с китайското варио, но като гледам МТФ-те....
на фотокината го гледах и като дизайн бе много добре, за съжаление не го даваха за пробване още...

ще го пробвам и ще видя дали ще наклони везните към него или айрикса все пак 4 градуса за маниАк като мен са си 4 градуса

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang XP 10mm F3.5
Автор: hotsnail   
Дата:   26-02-19 00:13

За зумовете при безогледалните сигурно ще има някакво състезание. За сега имаме Сони 12-24/4 който е доста качествен и лек и по-евтин от конкурентите на дслр байонет. Предвид размера му вероятно 10мм не са толкова трудни и някой от многото конкуренти несъмнено ще изригне. За сега при конкуренцията в широките безогледални Никона 14-30/4 впечатлява с резбата и размера си.

При войтландер 10мм май няма проблем с кривене. По-скоро има известна загуба на острота спрямо 15-ката. Ама войтландъра е на 1/3 от размера на този Самянг .......

https://phillipreeve.net/blog/review-voigtlander-10mm-5-6-e-hyper-wide-heliar/


Аз в момента съм фен на войтлендър 15/4.5 - малък, лек, качествен, има резба за филтри......


ПП Конкретния дизайн е безсмислен за безогледална камера - ще е огромен. Ползвах 14/2.8 на самянг известно време и си беше тежко ама за толкова имаше пари. Там си трябва съвсем друг нов дизайн.



Публикацията е редактирана (26-02-19 00:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang XP 10mm F3.5
Автор: kvakioh   
Дата:   26-02-19 06:24

Sigma 12-24 Art-1300 euro, Sony 12-24-1550 euro... Sigma става и на безогледалка.

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang XP 10mm F3.5
Автор: hotsnail   
Дата:   26-02-19 08:01

Да Сигма е по-евтино, но пак е кило 1.15 кг срещу по-малко от 600 грама. Има някаква разлика.....а канона е доста над 5000 лева....

ПП а дори в момента за Сони има промоция 12% т.е. почти същата цена като сигма... едното е 3400 другото 3800-12% (3374 лева) ако си вземеш камера заедно с обектива. Тия ниски цени дето си ги дал сигурно са без гаранция за ЕС и не благодаря. Няма как да дам 3000 лева за скъпо преспапие



Публикацията е редактирана (26-02-19 08:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang XP 10mm F3.5
Автор: kvakioh   
Дата:   26-02-19 08:12

Mного добри са ми източниците, като казвам цени за нова техника, тя е поне с 1 година гаранция и не е сив пазар. Иначе мога и за 1000евро да намеря Сигмата, нова , а Сони нямат цени под 1400 евро за нов и от доста далеч от Европа!!!
Не ги давай за преспапието, но и не сравнявай ябълки с банани. Едното е за голям черен апарат и евентуално безогледалка с адаптор, другото е само за безогледалка,и само за Сонита. Освен това, все по-често и все по-малко хората гледат лекотата на техниката, въпреки на наличието на такава на пазара. Макар че има и достатъчен брой хора, които пък сменят техниката, за да им е по-леко. Добрите си имат носачи или хеликоптери. [smilie19]
Широкото 10мм на мен лично ми е в повече, но 13-17мм-идеално.



Публикацията е редактирана (26-02-19 08:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang XP 10mm F3.5
Автор: hotsnail   
Дата:   26-02-19 09:30

Квако тотално отклони темата. Това дето писах е, че предвид конкуренцията с безогледалните ще видим нови интересни обективи. Това е защото някой по нагоре пита дали го има за безогледален.

А както и ти отбелязваш дизайните за ДСЛР са безсмислени на безогледалните защото са по-големи и по-некачествени. Малката работна отсечка помага за широките обективи.

Дори на Самянг да се върнем за безогледалните имат страхотни кроп обективи малки и леки. А и за фул фрейм 14/2.8 с АФ е доста добър пример.

ПП щеше да е хубаво да има Самянг фиш за фул фрейм. Самянг 8/2.8 за кроп е невероятен



Публикацията е редактирана (26-02-19 10:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang XP 10mm F3.5
Автор: kvakioh   
Дата:   26-02-19 10:18

Не, ти почна да отклоняваш и то в грешната посока както винаги!
С това: "За сега имаме Сони 12-24/4" Ти имаш ли го-НЕ!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang XP 10mm F3.5
Автор: SEURET   
Дата:   26-02-19 15:49

10mm си е съвсем на място, при това за доста ситуации. Определено си струва, човек да има подобно фокусно разстояние в чантата си :)

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang XP 10mm F3.5
Автор: TPECHAT   
Дата:   03-03-19 12:05

Аз па имам сигма 12-24, не ш зема Войтлендъра... Този Гнянгмянг ще е пълен боклук на същата цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang XP 10mm F3.5
Автор: Джъмбо   
Дата:   03-03-19 16:54

войтландера е по-компактен ие нейтив за безогледалка... ок
обаче като чета ревюта 1 во диафрагма и 1/3 е сериозна разлика особено за хора като мен снимащи в често в тъмни помещение или както от време на време снимам астро - това значи по-високо исо...

после гледам винетира видими на всяка диафрагма
липса на острота в краищата.

самянг 14 показа добра острота в краищата и си мисля че и 10 ката ще е така с оглед, че е доста по-голям от войтландера...

цената честно казано ме хвърля в сериозно триумене дали да е самянга, айрикс 11 или доста компактния никкор 14-30 за зет серия, който ще ми дойде нейтив...

айрикса е със сериозен процент надолу и с 4 градуса по-малка визия...
14-30 е много комкатен и по мтф го дават брутално рязък по целия кадър но... е най-скъп и най тесен...

самянга за съжаление идва първо в каноснка версия и ще тябва да го кична на 1Дх-а, а ми се щеше да го пробвам на зетката...

май месец ще видим

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang XP 10mm F3.5
Автор: Simbon4o   
Дата:   03-03-19 20:29

Войта няма никакви недостатъци поради факта, че е колкото капачка за минерална вода голям :). Ясно е че такова нещо ще има компромиси с оптичните качества, но се налага да му ги прощаваме заради размера и теглото. Самянга 10 3.5 колкото и да е олекотен пак ще тежи и заема много място в сравнение... Можеби, ако е оптика за къса работна отсечка може да е по-малък и лек, но...

Аз лично намирам толкова широко за много малко приложимо и трудно за кадриране. Дори 12мм понякога е прекалено особено без шифт функция. Ириксите всичките не блестят с нещо особено, по-скоро са дизайнерско решение на корейски обективи. Заради единия дизайн да давам допълнително пари не виждам смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang XP 10mm F3.5
Автор: TPECHAT   
Дата:   04-03-19 09:55

Мен ми е странно що решиха да правят нещо ново на вече мъртъв байонет???

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang XP 10mm F3.5
Автор: Джъмбо   
Дата:   04-03-19 12:48

щото може да го закачиш на един куп други байонети [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang XP 10mm F3.5
Автор: TPECHAT   
Дата:   05-03-19 21:36

Можеше на М42 да го направят... така можеше и на още повече да се сложи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang XP 10mm F3.5
Автор: Simbon4o   
Дата:   05-03-19 21:51

Абе имали са го почти готово...

Отговори на това съобщение
 Re: Samyang XP 10mm F3.5
Автор: io_bs   
Дата:   06-03-19 11:28

Мъртъв байонет... с най-многото ползватели в света [smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »