Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Fuji за видео
Автор: nice2mitiu   
Дата:   23-02-19 12:13

Откакто излезе XT-2 много се изкушавам да инвестирам във Фуджи система за видео. Следващите модели - XH-1 и XT-3 ме изкушават още повече, като съм се насочил към последния.
Харесва ми картинката, поне по семплите, които съм свалил. Харесват ми опциите за обективи, дизайна на тялото - с всички изнесени врътки.
Ще се ползва за снимане на различни неща, включително и някоя друга сватба. Имам обаче някои въпроси, на които никой не отговаря по ревютата, не съм ги срещал и тук:
1. Най-важното - Колко е надеждна системата? При снимане на видео (предимно FullHD) прегрява ли? Забива ли софтуера периодично и без особена причина? Мога ли да имам спокойствието, че ще изляза в 9 сутринта, ще снимам до 2 през нощта и няма да имам проблеми? В момента това спокойствие ми го дава само Панасоник.
2. Ергономия - реално удобно ли е да се работи за видео с "врътките" по тялото? Колко лесно и безшумно става смяна на бял баланс, скорост на затвора, бленда и ISO? Може ли исо-то лесно да се променя през 1/3 стъпка, без да влизам в 5 менюта? Тъч скрийна колко помага?
3. Менюто - удобно ли е за употреба. Харесвам менютата на Канон и Панасоник, а под "неудобно" имам предвид ниво Сони.

Благодаря предварително на отзовалите се.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji за видео
Автор: nice2mitiu   
Дата:   23-02-19 12:15

Забравих да добавя:
4. Аудио. Колко е добър преампа за външни микрофони? Ползвам активен микрофон (с негов си преамп), но входа на камерата също е много важен. Има ли шум, трябва ли да се усилва прекалено много нивото? Лимитера колко е ужасен?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »