Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Въпрос за Pay Pal
Автор: guciguci   
Дата:   18-02-19 11:23

Здравейте ,колеги.Искам да попитам тези,които са наясно с Пей Пал. Искам да прехвърля една дребна сума от 5 евро от Пей Пал с дебитната ми карта. Има ли вариянт да се направи без такса или не?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pay Pal
Автор: gushev   
Дата:   18-02-19 11:36

Да,без такса е!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pay Pal
Автор: guciguci   
Дата:   18-02-19 11:49

Не е сигурно. Четох,че имало винаги такса от 2,5 евро или 5 евро,ако го искаш спешно. Ако някой наистина е запознат,моля нека каже как точно става.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pay Pal
Автор: lamerko   
Дата:   18-02-19 11:50

Такси има... Но какво разбираш под "прехвърляне"? Ако е плащане на стока от търговец, тогава обкиновено търговеца поема таксата, освен в случаите, в които изрично не е указал, че начислява някаква допълнителна сума при този вид плащане. Но общо взето се приема, че купуваш ли нещо през ПейПал - ти не плащаш таксите. Ако правиш трансфер до друг акаунт на ПейПал - там има избор кой да плати таксата - податела или получатела. Обилкновено податела (ти) плаща таксата, за да може получатела да получи точната сума, която очаква.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pay Pal
Автор: guciguci   
Дата:   18-02-19 11:53

Не. Пратиха ми пари по Пей Пал и искам да си ги прехвърля в картата,за да си ги ползвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pay Pal
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   18-02-19 11:54

Ако вкарваш пари от картата ти в твая Пей Пал, няма такса, или ако има то ще е от банката на картата ти. Ако вадиш от Пей Пал към карта (или лична сметка) има такса. Ако получаваш пари от продадена стока (примерно) имаш такса.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pay Pal
Автор: guciguci   
Дата:   18-02-19 11:55

Да,това ме интересуваше. Значи няма да ги пипам. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pay Pal
Автор: marrio31   
Дата:   18-02-19 11:56

Ако си ги прехвърлиш в картата ще имаш такса 2,5$,няма смисъл..купи си нещо през paypal и това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pay Pal
Автор: martin40   
Дата:   18-02-19 12:03

Здравейте,

Значи прехвърлял съм британски паундове от PayPal към левова сметка в FiBank. Едно че ми вземат такса, второ PayPal ми обръща атоматично парите в евро по някакъв си техен курс(меко казано неизгоден) и после и в банката ми обръщат парите от евро към левове, но курсът на банката е сравнително добре.

Преди време можеше от PayPal каквато и валута да си прехвърляш такава да ти пристига в банката и в последната да става конвертирането ако се наложи. Вече автоматично ти я конвертират.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pay Pal
Автор: lamerko   
Дата:   18-02-19 12:16

ВИНАГИ ПейПал са ми взимали някаква ФИКСИРАНА сума за взимане на пари по карта - за 5 евро половината ще отидат там... отделно банката също ми взимаше някакъв процент. Наскоро познат прехвърля пари, но по банкова сметка (сравнително нова услуга за България) - там май мина без такси...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pay Pal
Автор: BitmapGear   
Дата:   18-02-19 13:44

Здравейте,

При прехвърляне на средства от PayPal сметка към банкова(дебитна) сметка такси наложени от PayPal не се плащат, ако валутата е еднаква.
Както вече бе предложено, най-добре да похарчите петте евро за нещо, плащайки чрез PayPal.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pay Pal
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   18-02-19 14:29

Пей Пал не обичат много да се правят парични преводи без повод [smile] Системата им е за пазаруване и извиват ръцете на продавачите и прекалено много (според мен) защитават купувачите. За парични преводи, не е Ок.



Публикацията е редактирана (18-02-19 14:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pay Pal
Автор: guciguci   
Дата:   18-02-19 16:39

Направих го.Купих си нещо с тях,но вместо тях,пей пал си ги дръпна от картата ми,а онези 5 евро си останаха там. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pay Pal
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   18-02-19 16:50

А не те ли попита дали да използва парите първо от пейпал сметката ти, и ако не стигнат тогава да си дръпнат от картата. Скоро правих нещо подобно и нямаше проблем да "изхарчи" първо парите от пейпал портфейла ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pay Pal
Автор: guciguci   
Дата:   18-02-19 17:03

Не

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pay Pal
Автор: MarinY   
Дата:   18-02-19 17:18

Не си обърнал внимание на съобщенията.
Винаги питат как да платят - Checking account, Credit card or PayPal balance.
Купувай още нещо за 5 евро. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pay Pal
Автор: lamerko   
Дата:   18-02-19 17:32

Ся нещо важно - за да се възползваш директно от парите с сметката, това, което купуваш трябва да е на по-ниска или равна стойност от наличността и да е в СЪЩАТА валута :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pay Pal
Автор: guciguci   
Дата:   18-02-19 17:35

Е как в същата валута? Сигурен ли си за това? Сега да не се окаже,че ще си остана вечно с едни 5 евро в пей пала? [smilie18]
Щото в Ибей ( Китай) всичко е в долари?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pay Pal
Автор: lamerko   
Дата:   18-02-19 17:57

На много места вече има избор за конвертиране. Особено богат избор от валути имат повечето китайски сайтове, откъдето и трафика е най-голям :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pay Pal
Автор: guciguci   
Дата:   18-02-19 17:58

Искаш да кажеш,че някъде в Ибей,като отворя на продукта,който искам да купя,мога да конвертирам в Евро от долар?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pay Pal
Автор: lamerko   
Дата:   18-02-19 18:07

Просто влизаш в Ибей с основна валута "евро" - например .de и намираш същите тези китайци :)

Другия вариант при плащане няма да даваш направо да се плаща, а само се логваш, за да ти покаже опциите, променяш на сметката/картата, от която искаш да се плати, като може и да укажеш кой да конвертира във въпросната валута. С други думи - да, можеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pay Pal
Автор: ang_yan   
Дата:   19-02-19 09:51

Таксата е супер смешна, какви са тия 2.5$ Прехвърлих си 25 евра от пей пал баланса в дебитната и получих 48,73лв. Всеки сам може да си направи сметка.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pay Pal
Автор: lamerko   
Дата:   19-02-19 12:23

При 5 евро трансфер, 2.5 + процент от банката - май идва над 50% такси :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pay Pal
Автор: ang_yan   
Дата:   19-02-19 12:50

lamerko кога за последно си прехвърлял пари? Защото като ти чета коментарите, явно не си.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за Pay Pal
Автор: lamerko   
Дата:   19-02-19 13:19

Това е таксата на ПейПал - ВИНАГИ взима (по карта) $2.50. С други думи - ако сумата (като тази на автора) е 5 евро, таксата пак ше бъде такава. Отделно в ПИБ ми вземаха 0.5% от цялата сума, която пристига по сметката.

Сега един въпрос към теб: ти някога прехвърлял ли си пари по карта?

https://www.shumen.org/upload/pp1.jpg




https://www.shumen.org/upload/pp2.jpg




Публикацията е редактирана (19-02-19 18:15)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »