Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 ЕП въведе нови права за творците в интернет платформите
Автор: asahi   
Дата:   14-02-19 21:00

Някой няма ли да се оплаче, че са му нарушени правата или че толерастите са му отнели илюзиите? Питам предварително, докато не са пуснали опорните точки.

Отговори на това съобщение
 Re: ЕП въведе нови права за творците в интернет платформите
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-19 21:13

Е дай нещо да прочетем?

Отговори на това съобщение
 Re: ЕП въведе нови права за творците в интернет платформите
Автор: asahi   
Дата:   14-02-19 21:14

Да бе, не думай! Чете се само в краен случай. Даже по-рядко.

Отговори на това съобщение
 Re: ЕП въведе нови права за творците в интернет платформите
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-19 21:28

Е как д анаправим псевдо грамотна лакърдия без поне малко материал за дъвка?

Отговори на това съобщение
 Re: ЕП въведе нови права за творците в интернет платформите
Автор: Gecata   
Дата:   21-02-19 11:07

Импровизирайте бре[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕП въведе нови права за творците в интернет платформите
Автор: nyamago   
Дата:   21-02-19 11:33

Още не. Засега само политически ПР, медийни съобщения без подробности. И още не е нито закон нито дори Директива, само споразумение да се изготви такава (в близко, неопределено, бъдеще). Еврократите ще поработят известно време над порменено законодателство, това са се съгласили сега. Като поработят - пак ще обсъждат и гласуват, може да приемат, а може и не. Ще видим.

И да не забравяме за неразрешения конфликт на интересите между твореца и потребителя: единият иска всичко да му е платено, а другият - всичко да му е безплатно. Ако (дай Боже) по-добре се защитят правата на създателите, на потребителите ще им стане по-скъпичко да консумират изкуство (и наука, и новини)*. Още не е измислен закон, който да разреши това противоречие...

[beer]

* Това, разбира се, не засяга чукчите[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕП въведе нови права за творците в интернет платформите
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-02-19 14:09

Всяко използване на авторско съдържание трябва да се заплаща.
Някой съгласен ли е да работи без пари?

Отговори на това съобщение
 Re: ЕП въведе нови права за творците в интернет платформите
Автор: agop4o   
Дата:   21-02-19 14:56

От както свят светува винаги е имало използване на чужд труд за собствени облаги.Нищо няма да спре краденето на чуждия труд под една или друга форма.Особено в съвремения интернет свят.

Отговори на това съобщение
 Re: ЕП въведе нови права за творците в интернет платформите
Автор: batsali   
Дата:   21-02-19 14:58

Не е толкова прост тоя казус.

Отговори на това съобщение
 Re: ЕП въведе нови права за творците в интернет платформите
Автор: asahi   
Дата:   21-02-19 16:05

Разочаровате ме. Дотук нито един скъсан потник.

Отговори на това съобщение
 Re: ЕП въведе нови права за творците в интернет платформите
Автор: serjy   
Дата:   21-02-19 16:13

май само на теб са ти спуснали опорните точки и гледаш да хванеш надницата с форумна активност [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ЕП въведе нови права за творците в интернет платформите
Автор: koev   
Дата:   21-02-19 18:20

Вие майтап си правите, но да споделя моят скромен опит.
Както всеки от нас и аз си направих фейсбук страничка, в която си слагам снимки от града в които живея вече 25 години. Направих си я не за цел облага, а ей така - за кеф. Та живее си страничката собствен си живот и това, че името и съвпада с населеното място - взе, че натрупа 1500 лайка (органични) за една година. Уха - викам си - берекет. Егото ще е почесано [smile]
Обаче и мен ме повали грипът един ден и докато си лежах цял ден на легло и поради липса на работа, реших да видя другите съграждани какви снимки са направили. Бях сащисан от наглите кражби на мои снимки от разни знайни и незнайни страници, доста от които даже си бяха сложили и техни си лога върху моите снимки. УжасТ един вид.
Та за какво го писах всичко това - най вероятно ще го изтрия утре [smile]
ХОРА ТЪРСЕТЕ СИ ПРАВАТА!
Докладвах ги на фейса. До няколко часа снимките бяха свалени. Всичко е много лесно - имат си форма в която даваш линк към твоята и откраднатата снимка/ки. В началото прикачах и оригиналния джипег, но накрая само давах линкове. Даже фейса блокира една страничка с 3000 лайка, но пича над 20 снимки ми беше окрал. После ми рева по телефона, та пусках писмо на фейса да го отблокират, но май още не са. Предполагам на другите страници с по 80-100 000 лайка са им пратили писма, че много коректни станаха в цитирането и линковете към оригиналните снимки както и авторите им скоро след това.

ПП Там, където ме бяха цитирали като автор не подавах сигнал. Вече има съобщение у фейса ми, че снимките са си мои и са обект на авторско право.
Туй то [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: ЕП въведе нови права за творците в интернет платформите
Автор: next_time   
Дата:   21-02-19 23:51

А като си снимал в родния си град, ей така за кеф дали се сети да споменеш архитектите на забележителностите и да дадеш линк към ... тях. Или това че те са създали нещо хубаво е безплатно за теб, а ако ти създадеш нещо хубаво трябва да е платено за другите.

Ако някой се чувства засегнат от кражбата на великото си творчество - има съд, доста хора в този форум са отъпкали пътя и могат да ви дадат съвет.
Повечето теми за кражби са някакъв извратен вид фукня - ама вижте ме колко съм гоУем - от магнум крадът по малко отколкото от мен.
Интересно ми е ако някой ви издебне в тъмното и ви "уважи" тук ли ще го пишете или ще се обърнете към компетентните органи.


Отговори на това съобщение
 Re: ЕП въведе нови права за творците в интернет платформите
Автор: BXMarkov   
Дата:   22-02-19 00:04



Няма безплатно щастие [smilie5]

Един равин се хвали на приятел:

- Днес ожених три двойки и сега седем сърца са изпълнени с радост!

- Искаш да кажеш "шест сърца"!?

- Ти да не мислиш, че съм го направил безплатно?


Отговори на това съобщение
 Re: ЕП въведе нови права за творците в интернет платформите
Автор: asahi   
Дата:   22-02-19 00:12

"Автор: koev
Дата: 21-02-19 18:20

Вие майтап си правите, но да споделя моят скромен опит."

Преди три години нямаше да е толкова лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: ЕП въведе нови права за творците в интернет платформите
Автор: koev   
Дата:   22-02-19 06:46

Колега next_time, другият път хайде моля без лични нападки. Функционална неграмотност виждам доста често напоследък - четат, но не разбират написаното.
Аз съм описал колко лесно се свалят крадени снимки от фейса (буквално за часове), че даже страници блокират - той ме праща да ги съдя [smile] Някъде да виждате оплакване или рев?
Може да съм най-големият некадърник и профан, но съм разбрал разликата между фотограф и регистратор. Ако вие не сте - проблемът си е ваш. Аз не съм се опитвал да се представя за архитект - усещате ли алюзията, или да ви обясня по-подробно.
Колкото до безплатният обяд - ами за ваше съжаление няма. Комунизмът не се състоя. Аз и моите родители, както и вашите предполагам, сме платили и ще продължаваме да плащаме за всички обществени сгради, пътища,
паркове и т.н. - за поддръжката им дори. Чрез нашите данъци, ако не разбирате. Дори и архитекта е получил пари, както и строителите, а и другите хора участвали в създаването на нещото си там.
Трябва да се разбере разликата от комерсиално и некомерсиялно ползване на авторско съдържание. Леля Пенка може да споделя и пуска снимки без да ми пука, освен ако не претендира за авторство, съвсем друг е обаче случаят с някой доставчик на медийно съдържание, който печели от това - било чрез реклами, евро проекти или влияние дори.
Хайде със здраве, че много дълго пак стана, а и трябва да ходя да изкарвам пари :)


Отговори на това съобщение
 Re: ЕП въведе нови права за творците в интернет платформите
Автор: batsali   
Дата:   22-02-19 09:29

[smilie5]

Крадците плащат данъци, ти се ползваш от тези данъци като член на обществото, демек получил си заплащане за снимките.

Виждате ли колко са прости нещата?

Отговори на това съобщение
 Re: ЕП въведе нови права за творците в интернет платформите
Автор: asahi   
Дата:   22-02-19 09:53

Имунологията е още по-проста. Всеки втори е специалист по ваксините.

Отговори на това съобщение
 Re: ЕП въведе нови права за творците в интернет платформите
Автор: asahi   
Дата:   25-03-19 22:09

Който ревал - ревал. Утре гласуват директивата.

Отговори на това съобщение
 Re: ЕП въведе нови права за творците в интернет платформите
Автор: tonal   
Дата:   26-03-19 09:04

и потник няма откъде човек да си купи

Отговори на това съобщение
 Re: ЕП въведе нови права за творците в интернет платформите
Автор: asahi   
Дата:   26-03-19 17:59

Затвърди ми се прозрението, че ако няма кой да възпали интернет аудиторията никакъв революционен процес не може да възникне.

Ето ги промените . Не призовавам към четене по обясними причини.

Отговори на това съобщение
 Re: ЕП въведе нови права за творците в интернет платформите
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   26-03-19 18:06

И какво, не виждам нищо страшно за обикновените потребители. Дори напротив, на тези съфорумци, дето все им крадат снимките, ще могат да си вземат парите директно от платформата, където е споделена. Като цяло гредата е за бизнеса на тези социални платформи, ще трябва да плащат. Държавният рекет не бил рекет. :)

Отговори на това съобщение
 Re: ЕП въведе нови права за творците в интернет платформите
Автор: lamerko   
Дата:   26-03-19 18:50

Нищо страшно за потребителите... "Интернет платформите са отговорни за качваното съдържание от потребители" - това значи, че потребителите вече няма да могат да правят нищо. Поне на моите сайтове... И ако съм на мястото на сосиалните мрежи и големите форуми - бих баннал целия трафик от Европа...

Отговори на това съобщение
 Re: ЕП въведе нови права за творците в интернет платформите
Автор: b0bb0   
Дата:   26-03-19 20:00

"...бих баннал целия трафик от Европа..." - това би бил поучителен експеримент, макар и скъп. Но, може би, не толкова скъп, колкото разходите, които трябва да се правят заради новите щуротии.

Отговори на това съобщение
 Re: ЕП въведе нови права за творците в интернет платформите
Автор: X_C   
Дата:   26-03-19 21:10

next_time написа:

> А като си снимал в родния си град,
> ей така за кеф дали се сети да
> споменеш архитектите на
> забележителностите и да дадеш
> линк към ... тях. Или това че те са
> създали нещо хубаво е безплатно за
> теб, а ако ти създадеш нещо хубаво
> трябва да е платено за другите.
>
> Ако някой се чувства засегнат от
> кражбата на великото си
> творчество - има съд, доста хора в
> този форум са отъпкали пътя и
> могат да ви дадат съвет.
> Повечето теми за кражби са някакъв
> извратен вид фукня - ама вижте ме
> колко съм гоУем - от магнум крадът
> по малко отколкото от мен.
> Интересно ми е ако някой ви
> издебне в тъмното и ви "уважи" тук
> ли ще го пишете или ще се обърнете
> към компетентните органи.
>

Сашо, кви глупости говориш само!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »