Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: pumabg   
Дата:   03-02-19 17:37

Очаквам скоро цените на техниката да паднат...
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: kvakioh   
Дата:   03-02-19 17:39

Дано да стане да се взимат камери втора ръка без мито и усложнения документално.

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: pumabg   
Дата:   03-02-19 17:42

За съжаление има някакъв преходен период за коли и техника. Но това е изключително важно и позитивно събитие за нас европейците.

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: lamerko   
Дата:   03-02-19 18:08

Дано, ама надали...

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: msld   
Дата:   03-02-19 18:12

Чудесна новина!

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: enizvk   
Дата:   03-02-19 19:16





Публикацията е редактирана (11-02-19 21:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: PhotoBo   
Дата:   03-02-19 19:22

Колкото тъжна новина за Англия, особено след Брекзит [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: pumabg   
Дата:   03-02-19 20:10

Г-н Тръмп е забравил, а може би никога не е учил третият закон на Нютон.
Жалко, защото щеше да знае, че политиките са му безсмислена в дългосрочен план и най много да доведе до някоя световна война.

А може би, американците имат нужда от нея...?

Но нека престанем с гледането зад океана.

Мен ме интересува Европа и България най вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: nyamago   
Дата:   03-02-19 20:25

PhotoBo написа:

> Колкото тъжна новина за Англия, особено след Брекзит ...

Хайде не толкова жално [smilie3]

Първо, условията на Брекзит-а още не се знаят и е много вероятно да се излезе със спогодба, запазваща голяма част от ползите на досегашното членство (вкл. колективно участие в договори с трети страни).

Второ, дори при нежелания вариант на изход без никаква спогодба, винаги е възможно - и много вероятно - двустранно споразумение, еквивалентно на колективното с Европа. Лидерите на двете страни дори официално обещаха такова двустранно споразумение веднага след Брекзит-а (но на обещания на политици вярваме с лека усмивка, де ; )

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: nyamago   
Дата:   03-02-19 20:34

pumabg написа:

> Но нека престанем с гледането зад океана.

И аз така казвам [smilie3] Америка не е Тръмп и много неща в политиките и действията на страната не са нито негово изобретение, нито са точно така, както ни ги описват медиите. Ще поживеем, ще видим...

> Мен ме интересува Европа и България най вече.

България, за да спечели като нация от това (а не отделни индивиди, пазаруващи фотоапарати) - трябва да се напъне да произведе повече и по-конкурентно говеждо месо и сирене (защото именно това искат японците от Европа срещу фините си играчки за нашия форум, колите и по-тежки 'играчки' като булдозери Комацу и нефтени танкери). Ще можем ли?

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: PhotoBo   
Дата:   03-02-19 20:41

nyamago, като гражданин на Света и аз като теб много се надявам нещата да не са печални за икономиката на страната в която живееш и надеждата наистина умира последна! За съжаление аз лично очаквам икономически крах и не особено светло финансово бъдеще и за постоянно живущите и за временно пребиваващите като цяло [smilie2] Пепел ми на езика [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: OIM   
Дата:   03-02-19 20:52

Преходният период май е 10 години


Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: pumabg   
Дата:   03-02-19 21:35

Да поживееш Владо и да видиш, всеки го може ! Да предвидиш и оцелееш е съвсем друго !

А иначе темата е различна от Англия и Брекзит.

Не ми се почва за тия англосаксонци, че ще стане тук пак мътна и кървава...

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: nyamago   
Дата:   03-02-19 22:04

Така, де - за България и аз питах. Къде е кярът на нацията, че ще има по-евтини коли и фотоапарати? Те не са фиксирани бройки (варират според търсенето), а и икономията за индивида е загуба за държавата от неприбрано мито. Държавата - това са всички индивиди заедно (освен когато някои са 'по-равни от другите' и грабят държавата).

Когато митата паднат и колите поевтинеят, много повече хора ще купуват японски коли, отколкото сега. Цената преди обмитяване няма да се промени, но ще нараснат значително бройките. Т.е. много повече ПАРИ ЩЕ ИЗТЕКАТ към изгряващото слънце [smilie2] Това, че държавата няма да прибере едни мита за пътища (да не се трошат новите японски коли), за заплати на учители и помощи на бедни, за джобовете на депутати... да забравим всичко това. Просто от националното портмоне ще ИЗТЕКАТ навън повече пари. Япония добре знае защо играе тая игра.

Не е казано, че ако един печели, друг трябва непременно да губи. Сигурен съм, че някои европейски народи също добре ще спечелят от цялата работа. За България, попитах, откъде ще ДОЙДАТ японски пари, не къде ще отидат нашите? [smilie11] [smilie8]

И припомних, че Япония най-много желае да внася от Европа (и най-силно ще намали тарифите си) за млечни произведения (от прочутите френски, холандски, датски производители, но и други могат да се вместят) - и за месо, най-вече телешко/говеждо месо, което засега най-изгодно купува от американските кравари (извинявай, че ги споменавам пак).

Къде са планините от говеждо и кашкавал, с които да компенсираме (и дай-Боже да излезем на кяр) в размяната срещу японски коли и фотоапарати?
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: alexcubata   
Дата:   04-02-19 01:17

Млечни продукто изнасяме, на всеки 2 седмици :) Легендата за киселото мляко е истина. ЕлБи се занимават с това.

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: lamerko   
Дата:   04-02-19 08:13

nyamago: Ти сега когато купуваш кола, парите си остават в България, така ли? А стига глупости...

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: kvakioh   
Дата:   04-02-19 08:22

Хубаво ще е от някое магазинче да стане като хората някоя сделка. По принцип в Япония излизат доста хубави и редки неща. И интересни.

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: Антивик   
Дата:   04-02-19 09:21

Хубаво се подмята тук за развитие в млякото и млечните произведения, но що така никой не се сеща, какво стана още при настъпването на, така наречения, преход...Не бяха ли изкупени точно млеко преработващите предприятия от някои чужди фирми/Данон примерно/. Не съсипаха ли цели клонове в производството, че да ни премахнат като конкуренти? То ние изтървахме традиционните за нас де бяха за у японско мляко, млечни и вино сега ще вървим да се конкурираме, хеле па с говеждо де е традиционно за Аржентина и изнасят за цял свят. Па и миналото лято някои "специалисти" добре се постараха животновъдството доста да намалее от към бройки, та и с това не става работата...[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: nyamago   
Дата:   04-02-19 09:58

lamerko написа:

> nyamago: Ти сега когато купуваш кола, парите си остават в България, така ли? А стига глупости...

Глупости пише който нищо не е разбрал. Пари остават в България, когато:
(а) НЕ СИ купувам кола, защото ми е твърде скъпо (заради митата, примерно), или
(б) когато си купувам втора ръка кола (защото не мога да си позволя нова). Веднъж внесена вече, моите пари остават вътре; или
(в) когато си купувам и внасям от Европа 20-годишен Голф 'за без пари' - много по-малко пари излизат и голяма част остават. И последно
(г) ако съм от малцинството, купуващо нови японски коли въпреки цените/митата. Моите пари излизат, но ДРУГИ остават (виж а, б и в). Когато станат евтини и народът масово се юрне да ги купува, ще ИЗЛИЗАТ много повече пари от сега.

Елементарна икономика - соц-вождовете навремето не го бяха измислили специално за да ни направят живота лош, практикува се и от други бедни страни с проблеми да вържат баланса. Търсене и предлагане, еластичност на потребление спрямо цени и пр. и пр. букварни работи от 1-ви курс.

Сега става ли малко по-ясно?
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: farushko   
Дата:   04-02-19 09:59

Дано да идват и повече японки.

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: lamerko   
Дата:   04-02-19 10:16

nyamago: пишиш глупости.


Когато митата паднат и колите поевтинеят, много повече хора ще купуват японски коли, отколкото сега. Цената преди обмитяване няма да се промени, но ще нараснат значително бройките. Т.е. много повече ПАРИ ЩЕ ИЗТЕКАТ към изгряващото слънце [smilie2] Това, че държавата няма да прибере едни мита за пътища (да не се трошат новите японски коли), за заплати на учители и помощи на бедни, за джобовете на депутати... да забравим всичко това. Просто от националното портмоне ще ИЗТЕКАТ навън повече пари. Япония добре знае защо играе тая игра.


Да оставим настрана старите автомобили, в случая новите са важни. Да речем, че тук се продават основно овтомобили от ЕС, Япония и Корея. Падат митата от Япония, да речем от утре. Каква ще е картинката на пазара?
- драстично увеличаване на покупката на новите автомобили;
- никакво увеличаване на новиите автомобили - ще има някаква относителна вълна от европейски към японски;
- нищо няма да се промени;

Нека да напомним, че автомобилите от ЕС са БЕЗ мито. Нещо повече - години наред имаше някакви извратени правила, че ДДС-то трябва да се плаща в държавата, от която се купува автомобила - нещо, което бяга от общата концепция на ДДС в Европа (познай дали това е наш интерес).

Накратко - ще се изгуби някаква сума от мита, но тя няма да е толкова драстична. Въобще дори. А къде точноотиват парите от митата - не мисля, че има нещо общо с пътища. Виж за безсмислени самолети може..

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: petervassilev   
Дата:   04-02-19 12:14

Парите за новите японски автомобили остават в голяма степен в Европа. Хибридчето ярис на жена ми, например, пристигна от френски завод. Други японски коли се произвеждат в Турция и т.н., потоците са глобални, само част от печалбата заминава за Япония.

А българското кисело мляко наистина е изключително популярно в Япония, казвали са ми го много японци, които нямат отношение към България. Асоциират думата "България" с кисело мляко.

А преди около 50 г., когато моряците от риболовните кораби в Бургас за първи път донесоха японска техника, ние, децата, я наричахме "японска имитация" (в смисъл "японско менте"). Оригиналите бяха Телефункен, Грундиг, Филипс ...[smile]



Публикацията е редактирана (04-02-19 13:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: lamerko   
Дата:   04-02-19 12:26

Ами ще остават, да... например има консорциум межди Нисан и Рено, където дефакто Рено имат пълен контрол в момента (не само заради по-големия дял, а и заради скоршните гафове на ръководството на Нисан). Въпроса е, че пари излизат от България и лично мен малко ме интересува при това положение къде точно отиват.

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: lamerko   
Дата:   04-02-19 13:34

Между другото една добра новина, от която вероятно ще имаме полза:

ремонт и замяна на дефектна стока

Отговори на това съобщение
 Re: Споразумение за свободна търговия между ЕС и Япония
Автор: pumabg   
Дата:   04-02-19 13:38

Владо, говорим с теб явно за различни неща. Ти гледаш макро рамката а мен ме интересува обикновения човек, какво печели от едно такова споразумение.
„Държавата ни“ е доста по различна от много други и за това не бих я намесвал в смисълът, който ти влагаш в това.
Европейският съюз със своят свободен пазар дава още по големи възможности на нашите производители но като гледам българските стоки в съюза се броят на пръсти.
Няма значение дали имаш конкурентна стока за Европа или Япония, важното е да я имаш.
За съжаление нашите мъже на честта и велики държавници докараха икономика на страната ни в много тежка ситуация.
Няма завод или сектор, който да не беше разграбен или почти унищожен след годините на приватизация. Сега след „дъжд качулка“ тръгнали да съдят Банев. Такива, като него „бизнесмени“ на прехода с лопата да ринеш.
Хора, които имаха единствена цел да грабят и разпродават.
На тоя фон, кой точно продукт да изнасяме ? Имаме няколко национални продукта с които можем да се похвалим, въпреки че те не гарантират трайни позиции.
Например розовото масло, последно се разбра че турците масово засаждат наши рози по техните земи. Заради промяната в климата, смятат, че в бъдеще розите ще виреят по-добре на по високо .
Сиренето ни е хубаво но не е невероятно а конкуренцията в този сектор е огромна.
Българското вино е добро и конкурентно но ако видиш количествата в световен мащаб ще разбереш, къде сме в тоя сектор. Само виж в долината на Малбоуро в Нова Зеландия, колко „совиньон блан“ примерно се произвежда.
Проблема на България и българските стоки е че ширещата се корупция, нелоялна конкуренция, монополи, сив сектор и бюрокрация са унищожителни.
С ниски данъци и евтина работна ръка не се прави конкурентна икономика, приятелю ! Дори не успяхме да привлечем сериозен „know how“ в най бързо развиващият се сектор на IT технологиите.
Масово фирмите ни работят на outsourcing и нямат представа дори какъв е крайният продукт.
С този демографски срив, ако скоро не променим подхода и не приоритизираме икономиката си, ще сме винаги на края на опашката….
За това „разковничето“ за една бъдеща просперираща България не е събирането на някакви си измислени мита а развиване на собствени продукти с висока добавена стойност и конкурентност.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »