Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някои въпроси за видео заснемане и обработка
Автор: kvakioh   
Дата:   29-01-19 13:50

Panasonic GH4 дали записва повече от 29:59 мин видео, как става?
Има ли други фотоапарати, които да записват повече от 29:59мин, примерно 100 мин или повече? Да има ограничение само в размера на картата памет.
С кой софтуер може да се обработват видеоклипчета по 2-3мин максимум като дължина и да е проста програмата? Операциите, които ще се извършват са 2- сливане на 2-3 клипа в един по-голям и правене на клипа черно-бял да е. И крайният слят и отделно кратки клипчета по 1-2 мин да стават черно-бели.
Благодаря на отговорилите.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои въпроси за видео заснемане и обработка
Автор: solar_sea   
Дата:   29-01-19 13:56

1) Щатска камера без това ограничение
2) Хакнах firmware - за панасоник имаа някакви варианти
3) Външен рекордер през clean hdmi output и без timeout/sleep в live view ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои въпроси за видео заснемане и обработка
Автор: kvakioh   
Дата:   29-01-19 16:34

За кратките клипчета имам впредвид от телефона, не някакви тежки или 4к. Качвам ги на компютъра и с лесни команди правя клипа черно бял и след това го връщам в телефона.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои въпроси за видео заснемане и обработка
Автор: novi4ok   
Дата:   30-01-19 23:06

Да допълня колегата:
1) Щатска камера - ако си ОК с различния формат на кодиране и различния фреймрейт (помислли добре, на мен постоянно ми идват хора да реват и да искат прекодиране, което не е толкова проста работа, колкото изглежда)
2) Хакнат фърмуеър - изцяло на твоя отговорност, при техниците в телевизията има събрани доста камери използваеми само за резервни части заради тази процедура.
3) Външен рекордер - най-доброто решение за мен.
4) Защо ,по дяволите, ти е нужен по дълъг запис? Аз не се сещам за нито една ситуация, в която да ми е трябвал непременно кадър с дължина по-голяма от 30 минути. А вече 25 години се занимавам с телевизия и не само... Май и в 120 годишната история на киното се сещам само за два филма, в които има по-дълги кадри. Като за единия не съм сигурен.
[beer]

P.S. За клипчетата не мога да помогна - софтуерите, които познавам са сложни, тежки и скъпи.



Публикацията е редактирана (30-01-19 23:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Някои въпроси за видео заснемане и обработка
Автор: kvakioh   
Дата:   31-01-19 00:53

Gh4, или видеомкамера се търси защото ще се записва нещо като podcast-събират се няколко човека и започва лаф по тема без спиране. Това е за приятел, аз дори съм един вид противник на видеото. В краен случай ще се “лепят” по 30 мин клипове.
Това обаче за кратките клипчета ми е важно. От телефона на компютъра и да ги правя черно-бели. Кажете софтуер.

Отговори на това съобщение
 Re: Някои въпроси за видео заснемане и обработка
Автор: Hsathv   
Дата:   31-01-19 01:26

Corel videostudio. Лесен и качествен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »