Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   26-01-19 23:54

Привет съфорумци!

Моля сведущите и ползващите Сони А-7 II да споделят за възможностите на автофокуса му в сравнение с Д-610,който ползвам засега защото се замислям да се разделям с огледалната система и тежките зуумове.

Снимам стрийт,мероприятия,репортаж и портрети.

Ориентирал съм се и към твърди стъкла за в бъдеще и ще ми е от полза да прочета и за възможните такива обективи.


Благодаря Ви предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: santuco   
Дата:   27-01-19 00:13

Ще ме нахокат Сонаджиите, но A7II за мероприятия и репортаж не става. фокусът е бавен.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: IshootPeople   
Дата:   27-01-19 01:24

Вземи си 3ка мноооого по апред е от 2ката а фокуса е светлинни години пред Никоня

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   27-01-19 01:40

Моля четете въпроса,все пак а там ясно е написано за кои модели питам.

Известно ми е разбира се че тройката и деветката са оптимални.[smilie3]

Но понеже не ги раздават а ги продават не мога да си купя/зема!!!/[smilie2] тройка или деветка по бюджетни причини,което интелигентните хора биха се сетили и не биха ме карали да пиша този пост сега.[smilie5]

И тъй като съм имал доста техника през годините моля изрази за "светлинни години разлики" и "мнооого" да не се използват защото не ме убеждават в нищо,даже обратното.

Благодаря!



Публикацията е редактирана (27-01-19 02:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-01-19 10:46

7м2 става, но ако не снимаш движение към и отдалечаване от камерата. Ляво-дясно следи. Също така не е като да няма и проблеми с фокуса от време на време... все пак е по-стара от другите м2ки, а при сони най-новото винаги е най-добро без значение евтино или скъпо. Така например А6300 има по-добър АФ от всички м2 фул фрейми... Между другото има и горе долу същите нива на шум като на А7 и А7м2...

С други думи 7м2 ще ти върши работа за стриита, портретите и можеби някакъв репортаж (все пак доста време съм снимал репортаж и с ръчен фокус... не е невъзможно). Виж ако ще снимаш спорт или като цяло нещо където се разчита много на следящия фокус - не става или поне ще е доста назад спрямо сегашната ти камера.

Други фактори са батерията и двата слота за карти. Никона води тук по точки.

Според мен се огледай за втора ръка нещо, вече дори А7м3ки заизлизаха на към 3 бона и си струва. Машинката е 50гр по-тежка от м2, но батерията кара като на ДСЛР, фокуса е по-добър от доста от ДСЛРите и си има два слота. Ако ще гледаш втора ръка 7м2 има вече по 1100-1200лв, за към 1800лв заизлизаха и 7р2ки, което има малко по-добър АФ (малко само) и доста по-добър сензор. По-бавна е заради големите файлове, но ... зависи какво ти трябва. Мен ми допада варианта да кропя вместо да ползвам зуумове.

От към обективи... огледай се за тамрон 28-75 2.8, ако много ти липсват зуумовете и за сонешките 28 2.0 и 85 1.8.

Ако ще сваляш теглото истината е в кропките, там наистина ще свалиш тегло и новите им сензори са много близо до новите фул фрейми, някои са на или над нивото на Д610, А7м2. Ако не ти трябват бокетата и с кропка може да се снима. И няма да спечелиш 100-200гр, а 300-400 само от тялото. Обективите също са леки и малки...

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: ombre   
Дата:   27-01-19 10:59

Кирето в една друга тема,казваше,че не съм знаел как се снима с въпросното 7м2,без да знае,изобщо с какъв джам тогава снимах,ама той така си говори наизуст и понеже е готин пичага не му се връзвам.До автора,имах 610,което смених в последствие за 7м2,като бързина на аф,не могат да се сравняват,сонито е много по бавно-това важи за снимки в по лоша светлина.Сега за точността е ясно,че при дслр има драми,макар и безогледалките да не са съвсем безгрешни.Като грип,не могат да се сравняват,просто никона е свръх удобен,за разлика от сонито,на което аз му взех грип ,понеже захавата ми куцаше яко заради големите ми ръце.Видях поста на Сантуко,мога да го поптвърдя това и ще дам за пример,че с него снимахме в парк хоте Москва,едно събитие,аз бях с 7м2,той с А900.Снимките бяха репортаж от 60-тата годипнина на заслужулия майстор на спорта Д.Рангелов-старши.И двамата имаме доста успешни кадри,но определено при по динамични събития,аз изпуснах доста.Виждам,че на автора му е проблем теглото,ама сонито с колко ще е по леко....?В смисъл,дали си заслужава кинитите за смяна на с-мата точно с това сони.Подкрепям адаша за това,че с кропката също може да се щрака репортаж,стриййт,и мисля,че камери като 6300/6500 са много по добре/без да съм притежавал нито една от тях с изкл.6000/ще е по добре за конкретните жанрове,споменати от автора.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-01-19 11:33

Бих добавил и още теми за размисъл.

D750 с твърди обективи или

А6400 пак с твърди обективи. На това токущо излязлото са му пипнали аф и харченето на батерия... определено за репортаж може да се замисли човек за такова.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: hotsnail   
Дата:   27-01-19 11:42

Ми аз две години снимах с а7м2 и няколко месеца с Д610.

За портрети твърдо Сонито е по-добро. Никона бях доволен, но АФ си изпуска кадри както си поиска като всеки ДСЛР.

За репортажи може и да стане. Аз си се справях, но изисква някои по-особени неща. С Омбре може да не сме се разбрали баш преди, но сме на близко мнения горе долу.

На слаба светлина използваемите обективи са адаптирани Сигми, Канони и Тамрони. С тях камерата фокусира на отворена бленда и нещата се случват. Няма следящ фокус. Лично аз съм ползвал и съм доволен от Тамрон 24-70/2.8, Сигма 35/1.4 Арт, Сигма 85/1.4 преди арт, Сигма 50/1.4 преди арт, Сигма 24/1.4 арт, Канон 135/2 (последния с някои забележки относно точността - обективите придобиват малък луфт с годините ползване. Ако е втора ръка не винаги е много прецизен). Не съм много доволен от Сигма 105/2.8 и Сигма 24-70/2.8 HSM.

Със неговите си обективи А7м2 не е особено добре за репортажи поне от моя опит. Дори на сянка или на закрито с добра светлина понякога хънти и ....

Сензорите на А7м2 и Д610 са ендакви, но никона малко по-добре го управлява и вади малко по-добра картинка на исо 6400, което е максимално използваемото за мен от този сензор.

А7р2 е осезаемо по-добър от А7м2 (Симо малко го подценява - голяма е разликата с м2) и има прословутия следящ фокус на очите и следящия фокус е подобрен и работата на тъмно е подобрена. Картинката е по-хубава - сензора е изключителен има много резолюция, на високо исо запазва повечко цветовете....абе аз много го харесвам. Следящия фокус освен за портрети пак е малко компромисен, но със обектив като тамрона 24-70/2.8 адаптиран с метабонес съм снимал бая събития и никакви ядове не съм имал. Нито изпуснати кадри нито нищо.

Странното с А7р2 е, че с неговите обективи се държи странно. Омбре може да ти пише как 55/1.8 бавно фокусира на събития...ужасно бавно е. Ама примерно един 16-35/4 странно как фокусира много бързо и надеждно в дискотека например....нямам обяснение защо различните обективи различно се държат, вероятно са бъгове в софтуера. Д610 предполагам е по-бърз и следящия му фокус е по-надежден.

От А7р2 нататък имат "тих затвор" сонитата. Това е много яко, но на всички модели баз А9 е с много ниска синхро скорост т.е. сканира кадъра за 1/25-та от секундата. Та става само за статични кадри, но при снимане на събития има и такива и тогава е удобно много.

А7м3, А7р3 са много по-добре спрямо предните като АФ и функции. Имат следящ фокус истински и надежден. На много слаба светлина по-добре да използваш единичен АФ. Нямам достатъчно опит още с тия камери, макар и година да ги ползвам вече....Следящия фокус с адаптирани обективи работи до 3к/с и после много пропуска кадри. Със сони обективи на сносна светлина 8к/с. С Тамрона 28-75/2.8 при следящ фокус е осезаемо по-бавно от Сони обективи и аз поне серийната снимка не мога да я ползвам с тамрона, предпочитам с него да си цъкам единични кадри...Има следящ фокус на очите с адаптирани и Сони обективи, който работи доста прилично. Оплакване ми е, че авто фокуса е свързан с меренето и при силна контра светлина ако обекта ти стане силует не може да го фокусира (трябва да вдигнеш експозицията да има детайл в обекта и тогава фокусира...).

За репортаж като че ли А9 е истината при Сони. Цената му доста падна. Там картинката и функционалността са направени за спорт и репортаж. Много хора казват, че е най-добрата камера в момента за тия цели. Нямам опит с него ама явно е добър и постоянно го обновяват. Вече обявиха 5-тата и 6-тата версия на фърмуера с много новости - изкуствен интелект, следене на очите на животни....Единствено А9 може да прави серийна снимка с много кадри в секунда и адаптирани обективи. С някои обективи има 20к/с със следящ АФ, мерене и без blackout т.е. по-добро е от всичко друго на пазара и то с много. Има много бърз тих затвор и можеш да снимаш събития без никакъв шум....


Кропките като А6300/А6500 имат хубав автофокус. Сега пуснаха А6400 която трябва да има видимо по-добър фокус. Ама картинката не може да се сравнява с А7м3 или А7р2, А7р3 освен на базово исо. Дори на исо 800 има доста видима разлика като обработваш от А6300 и А7р3 например.....на базово исо А6300 има учудващо добра картина за кроп апарат. Ако ще снимаш през деня на исо 100 няма смисъл от фул фрейм освен заради повечето детайл.

А6000 има сравнително добър АФ за единични кадри и става за следене на по-прости движения. Има два проблема - (1) на серийна снимка ти дава последния кадър във визьора а не жива картина и трудно се следи движение; (2) поне от моя опит не може да следи бягащи хора и животни срещу теб или отдалечаващи се, просто не е достатъчно умен, а с коли и мотори се справя.

От обективите на/за Сони фул фрейм.....

28-75/2.8 на Тамрон за това дето описваш е обектива в момента.

Друг вариант с повече обхват и ако няма да се снима на слаба светлина е 24-105/4 на Сони.

Твърдите обективи са хубавата част. Стават тия на Сони, Цайс, Самянг, Сигма за Е байонет и всичко дето става за Канон или Сони ДСЛР. За мен интересни са

24 и 85 ф/1.4 GM на Сони - това са може би едни от най-хубавите обективи на тия дължини.

85/1.8 на Сони е хубав и бюджетен. Друг бюджетен и сносен е 28/2

От 50-ките....55/1.8 е сравнително хубав но е скъп. 50/1.4 Самянг е хубав и не много скъп. 50/1.4 новите всичките ги правят огромни и оптически невероятно хубави...Има един евтин 50/1.8 на Сони, който горе долу става. Ама оптически няма много да те удиви, а авто фокуса е доста бавен.

От 35мм пак двата обектива на Самянг 35/1.4 и 35/2.8 са добри и добре работят. Аз ползвам Сигма 35/1.4 с адаптер и мисля, че е по-добра от Самянг-а, но е по-скъпа. Аз ползвам адаптирана сигма, но има и такава направена за сони - последната има по-добър следящ фокус според сигма. Има и сонита 35-ци, но са скъпи. 35/1.4 на Сони е малко особен - има някакъв по-интересен рисунък ама то това не винаги е хубаво.

За широкия край

14/2.8 на Самянг е бюджетния и доста универсален вариант.
10/5.6, 12/5.6 и 15/4.5 на Фойтландер са страхотни малки, удобни и качествени широки обективи.

Сонито 16-35/4 е сравнително поносима цена и много качествен обектив. Сони 12-24/4 е изключителен обектив, но е скъп. Сони 16-35/2.8 също пишат, че бил хубав, но нямам опит.

За по-дългия край

Сони 70-300 като че ли е добър вариант. Аз имам 70-200/4 и той е готин и доста остър обектив с бърз АФ. Има 70-200/2.8, който много го хвалят. Има 100-400 и 400/2.8 ама те са доста скъпи.....

Може и адаптирани обективи от Канон байонет. Там най-добре виж твърдите Сигми и Тамрони. Сигмите имат 1.4 обективи с впечатляващо добра оптика и достъпна цена. На Сони за разлика от КАнон и Никон Сигмите фокусират точно. Тамрон 24-70/2.8 също си заслужава.

Стана дълго.....

ПП за да свалиш килограмите и да оставиш големия сензор трябват компромиси и мислене. Не е супер лесно. Примерно ще е добре да се задоволиш с 15/4.5, 28/2, 55/1.8 и 85/1.8 вместо с по-светлите и каюествени варианти. 24/1.4 ГМ е рядко изключение



Публикацията е редактирана (27-01-19 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: kvakioh   
Дата:   27-01-19 17:16

Скокът може да предизвика разтягане, схващане, в най-лошия случай невзимане на цялото пространство и падане...
Д750 е подобрението тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: iasen2   
Дата:   27-01-19 18:09

а7 е толкова калпав като ергономия и качество на изпълнение, изобщо не разбирам за какво ти е. затвора ми се чупи от щяло и нещяло, никакви изнесени бутони, батерия за няколко кадъра......

След 10 минути работа те болят пръстите от стискане, окото ти окьоравява от зяпане във визьора, а стресът от чагъркане на моторите при потвърждаване на фокуса при слабо осветяване те скапва допълнително.



Публикацията е редактирана (28-01-19 11:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: hotsnail   
Дата:   27-01-19 18:58

Яска само кажи колко време си ползвал такава камера, за да имаме идея, колко да ти вярваме.

0 месеца нали? Айде със здраве



Публикацията е редактирана (27-01-19 19:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: iasen2   
Дата:   27-01-19 19:12

снимаш съм един път с това недоразумение на фотопарат и повече няюа да го докосна, не мерси...

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: santuco   
Дата:   27-01-19 21:17

Точно щях да напиша, но видях че Киро е споделил. Наистина се оказа, че А7II с нейтив обективи фокуса му е по-бавен, отколкото с Канонски адаптирани обективи с преходник на трети производител. Незнам как го допуснаха Сони това ,но е факт. Та много е важно автора на темата да прецени какви обективи като дължини му трябват и какви ще трябва да купува. Ако беше Канонец май по-лесен щеше да е избора.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-01-19 21:50

И 7р2 е така :). Имаше една сватба дето изредих на колега канонските стъкла и на дансинга си беше супер. Най-много ми хареса 135 2.0 [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: IsoIv   
Дата:   27-01-19 22:11

Аз бих искал да чуя как едната камера е по-добра от другата,точно за портрет [smilie11]



Публикацията е редактирана (27-01-19 22:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   27-01-19 22:51

Много благодаря на включилите се съфорумци!

За смяна на Д 610 с Д 750 и дума не може да става,нито за който и да е огледален!

Снимам понякога и с Д 750 на приятел и не виждам особена разлика.

Имал съм и още пазя автофокусни тела от филмовите и честно не виждам особена разлика в автофокусирането от деветдесетте години до сега поне на средния клас тела и обективи.

Въобще аз не съм от тези,които се впечатляват от постоянните леки ъпгрейди на АФ системи за които се налага да се дават по 2000 лева в повече.

Повече огледално-рефлексен цифров фотоапарат не желая да си купувам в бъдеще.[cool] undefined

Ще снимам основно с твърди стъкла,като ми трябват 85мм и 28мм.

Не бих отказал и евтин 50мм,макар да ми е скучна визията му.

Евентуално в бъдеще бих желал да имам и нещо по-дълго като 135мм.

Масивни обективи и/или такива на ф-1,4 никога не са ме интересували по ергономични и финансови причини.

Моля да ми уточните какви бюджетни стъкла могат да се ползват на Алфите от трети производители.

Ще купувам втора ръка техника.

Никон много закъсняха и поради липсата на развит вторичен пазар на техните безогледални изделия ме губят./Не че е драма/



За по-читавия АФ на АЛФА 7 Р 2 се чудя...

По принцип на обичам многото мегапиксели - никога не съм печатал големи неща а и предпочитам високото ИСО да е по-читаво.

Благодаря!



Публикацията е редактирана (27-01-19 23:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: hotsnail   
Дата:   27-01-19 23:28

Писах вече за по-евтини стъкла - Самянг.

Имат 14/2.8, 35/1.4, 35/2.8, 50/1.4 които събират доста позитивни отзиви. Имат и 24/2.8 който май не е лош от 5.6 или 8 нататък, но на 2.8 е видимо мекица по краищата. Другите са доста хубави.

За АФ най-добре пиши в кой град си и пий бира с някой, дето ползва твоя модел.

Р2 има по-голяма фазова зона (зоната дето можеш да ползваш следящ фокус и адаптирани обективи), има следящ фокус на очите за портрети, има някакъв следящ фокус. Има доста дребни подобрения - видеото е по-добре и е 4к, има по-хубаво автоматично ИСО.

На р2 има два проблема - файловете са големи и товарят различно компютъра спрямо 24мп, значително забавя. Другия проблем е, че слотовете за карти са бавни и макар да има сносен буфер, когато се напълни трябва дълго да го чакаш, за да пипаш по-сериозно настройките. Абе не е много бърз. Мен големината повече ми пречеше с и5 от 2012 и 16гб рам лайтрум не е използваем за мен. Кепчър 1 доста по-поносимо работи, но много му вдигнаха цената алчните викинги

ПП план Б за стъклата ти е адаптер за канонски джамци.



Публикацията е редактирана (27-01-19 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: uri64   
Дата:   27-01-19 23:35

Дори и най-запалените сони-фенове във форума го казаха вече, кой по-направо, кой по-завоалирано - прехода от д610 към А7МК2 НЕ е добра идея...единствено евентуално към А7R2 и то с доста уговорки...има смисъл ако ще се минава към 3тото поколение на А7-ците...но дългогодишният опит във форума недвусмислено е показал, че когато някой твърдо реши да направи глупост, няма земна сила, която да го спре..така че смело напред, "към безкрая и отвъд", както казваха в "Играта на играчките" [smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: marves   
Дата:   28-01-19 00:00

Според мен само A7 III (R III, A9) отговаря на изискванията, евентуално а6400++

A7II/RII може да е няколко грама по-лек, ама като нямаш добър захват и те заболят след 5 минути стискане двата пръста, с които "държиш" и балансираш системата (защото като сложиш един зуум обектив, особено DSLR-ки на преходник, нямаш никакъв баланс в ръцете). За някакво въобще удобство трябва голям допълнителен грип (не от китайските плочи) и предимството по грамаж и компактност УЙде на кино. Сега прибави към сметките цената и грамажа на читав адаптер (започват от 300лв втора ръка и горе-долу толкова грама). След адаптирането на DSLR обектив ще усетиш, че държиш едно неудобно тяло с размери, тегло и размери на DSLR с по-ограничени възможности и по-висока цена.
А щом се "скръндзиш" за A7 III, вероятно няма да ти харесат цените на нативните стъкла, които могат да предоставят бързина на фокус, близка до тази на комбинацията D610 + Nikkor D обективи по 100-200 лв.

За ЛЕКА и читава безогледална система трябва да имаш ТЕЖЪК портфейл.

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   28-01-19 00:22

Самянг 28мм с АФ нямат ли?

И въобще бюджетни 28 и 30/35мм какви има?

А 85мм ?

По-големи от 24 мп файлове не ми трябват нито нещо бавещо компютъра.

Бизнес с тази система няма да правя!

Марио,като че ли знае за несметните ми богатства че използва думата "СКРЪНДЗИШ" в мнението си[smilie2]



Публикацията е редактирана (28-01-19 00:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: PhotoBo   
Дата:   28-01-19 01:02

Пепи, писал съм ти ЛС още вчера, ама е дълго и явно не си ме отразил. Тука няма да преповтарям себе си, а и колегите като цяло, квото е казано е потретено, изводите за тебе!

Имат си Самянг АФ, има даже една 35-ца, която е на цената и рсзмерите на 24-та (за която също съм ти писал) и смятам ще ти свърши работа за начало при стрийта.

По-голямото от 24мпиксела ще ти даде предимството да кропваш големия файл и така да имаш различни кадри при един (еднакъв) обектив, което не е малко, особено свързано с несметните богатства.

Ти си знаеш де, ама моя най-голям и приятелски съвет е да не бързаш в предприетото начинание!

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: colorphoto   
Дата:   28-01-19 02:03

Боби,четох ти съобщението,друже и ти благодаря![smile]

Написах ти дълъг отговор и когато реших да ти го пратя бутончето беше скрито от некви други надписи и не можах да го изпратя - нещо съм разбутал настройки и мащаби явно или е бъг.

Точно тази 35-ца би ми била ок и тогава може и без скучните 50мм,които рядко ползвам.

Ако има и бюджетна 28-мица ще съм доволен.

И един 85мм и толкова е достатъчно за компактна и лека система.

Ако в бъдеще има пари за нещо към 135мм всичко ще е напълно достатъчно за истинските ми нужди.

Напоследък като изляза с 85мм и ми дойде къс минавам от бутон на кроп-режим и си снимам на екв.123мм и 24 мп. ми стигат напълно.

Както ти бях писал/но не можах да изпратя/ не е в спешен порядък начинанието но трябва да си събера информация и да си планирам продажбите на наличните джаджи и покупките на нови.


Какъв е смисъла да имам тежки и обемни джаджи,които стоят през по-голямата част на годината в гардероба а да изпускам толкова фотографски моменти във всекидневието?!



Публикацията е редактирана (28-01-19 02:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: mitakabs   
Дата:   28-01-19 07:24

PhotoBo май ти е намекнал , че е по добре да изчакаш и инвестираш в А7М3 мисля.А това е най-удачното решение и според мен.
И двата Самянга не са лоши до колкото чувам, особено 24/2.8. Но и сонишкия 28/2 хич не е скъп за това което предлага а разликата 28-35мм не е никаква бих казал , защото точно и аз бях пред същата дилема..

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: solar_sea   
Дата:   28-01-19 07:43

При наличието на хубаво тяло - д610 - един или два обектива с бърз и вграден автофокусен мотор обезсмислят цялата дискусия, освен ако човек не е решил да си потроши парите. И тъй като човекът е написал, че вече има 85/1.8 G - остава да вземе една 24/35 ф/1.4 Сигма и задачата е решена.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Автофокуса на Алфа 7/2 в сравнение с Д-610
Автор: santuco   
Дата:   28-01-19 09:07

А щом не ти е проблем да снимаш в кроп режим що не се замислиш за А6300/А6500. Бърз фокус и малко тегло, по-евтини джамци...



Публикацията е редактирана (28-01-19 09:09)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »