Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Помощ при избор на нов апарат
Автор: sreflection   
Дата:   25-01-19 09:42

Здравйте, колеги, ако може да се наречем така. :)

До сега щраках с 450д, който ме задоволяваше, но реших, че е време да ъпгрейдна малко. Снимам за кеф, с филмови ръчнофокусни обективи,така че автофокусните предимства на някой телеа не са от голямо значение.

Харесал съм си няколко фотоапарата, долу горе знам за предимствата и недостатъците им, но ми се ще по-запознатите да ми дадът савет/мнение.

Canon 5d Mk1 - 400лв; не му работи автофокуса; на безброй кадри... само с батерия и зарядно.
+Full Frame - чудесно за филмовите ми обективи
-Няма опция за Split Screen призма?
-Няма LiveView
-Кофти дисплей, а на него си проверявам фокуса дали съм го уцелил
-Стар и голям

Canon 50d - 380лв; отличен, на 15х кадър;, пълен комплект
+Mictro focus adjustment - отново чудесно за филмовите обективи
+Опция за Split Focusing Screen
+Приличен дисплей
+LiveView
-Старичък
-Не е ФФ

Canon 60d - 440лв; мн добро състояние; 17х кадъра с батерия и зарядно.
+Опция за Split Focusing Screen
+Най-новият от групата
+Хубав въртящ се дисплей
+LiveView
-Не е ФФ
-Няма Micro Focus Adjustment


Това е, което можах да намеря като разлики, който биха ме афектирали. Бюджета ми е около 550лв, но ми се ща да спестя малко за някой друг обкетив за по-нататак. Ще съм много благодарен, ако отбележите нещо, което съм пропуснал. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: Synthy   
Дата:   25-01-19 09:51

За стари ръчно-фокусни обективи безогледалните апарати са мъч бетър.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: nositel   
Дата:   25-01-19 09:55

100D - 300-400лв. на старо, може да му се качи ML, която вкарва фокус пийкинг. По-нова и хубава матрица.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: nositel   
Дата:   25-01-19 09:58

Друг вариант е 70D, но ще надхвърли малко бюджета.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: marves   
Дата:   25-01-19 09:59

По принцип можеш да сложиш матиран фокусировъчен екран на 5D, примерно такъв за 5D II, но трябва да се изпилва малко. Може би китайците имат и готови решения.

Обаче, 400лв за полу-работещ 5D с незнаен брой кадри е много висока цена. Дисплея му е наистина малък, за да прецениш дали снимката е на фокус... Иначе фул фрейма ще придаде нова визия на ръчните ти обективи.

Ще ме охулят, но бих ти предложил да събереш още малко пари и да си намериш Sony A7 (примерно около 700-750лв с късмет). Има електронен визьор, увеличение на образа във визьора, съвременна матрица, както и далеч по-голяма съвместимост с ръчни (и не само) обективи. Голям въртящ се дисплей за снимане и от височината на "шкембето".

През това време можеш да си качиш Magic Lantern на 450D-то и да се възползваш от екстрите, които предоставя за снимане с ръчнофокусни обективи. 50D/60D според мен за безмислена "инвестиция" за определените цели.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: Synthy   
Дата:   25-01-19 10:02

А пък ако са ти много парите за А7, има и нексове влизащи в бюджета ти, че напоследък и А6000. Но по-добре фулфрейм (кропка вече си имаш).

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: kvakioh   
Дата:   25-01-19 10:02

100D/700D, 7D- нещо такова. За 60/70Д- по-скоро не бих си го причинил.
50д-старичък наистина
5д мк1- трудно ще се намери читав. Но картинката е интересна. Може да се наложи по-скъпи обективи, но се намират и достатъчно евтини
За евтин и достатъчно добър автофокусен за 50-70лв се намира 18-55 първа версия и лети и на по-новите тела.
Тъй като бюджетът най-вероятно няма да стане до 700лв, не бих препоръчал безогледалка, макар че има някои и за 200-300лв, които ще паснат доста добре с ръчни и адапторчета.
Също така, добре е да се знаят тези обективи, които са налични, също и какво се има впредвид занапред като обективи...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: exobexo   
Дата:   25-01-19 10:04

[smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   25-01-19 10:16

Винаги съм имал ДСЛР на Канон под ръка от доста време, и винаги съм ползвал И ръчнофокусни обективи с тях със съответните адаптери. След като поснимах известно време с безогледален Олимпус, със съжаление признавам, че се родих по отношение на точно фокусиране и удобство за ползване с ръчнофокусни обективи. При това Е-М10-ката не беше най-наточената машинка[smile]. Та накратко - преразгледай си вижданията за марка и модел на тялото ако наистина мислиш да се заиграваш само с ръчнофокусни стъкла. А, щях да забравя и за уникалното предимство на матричната стабилизация. Дори с 200мм Пентакон се постигат завидни резултати, които при ДСЛР на Канон се постигат само при добро осветление или повишено по принуда ИСО. Между другото, авто исото при Олимпуса го бях заковал на 4000 и не се притеснявах за шумовете[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: kvakioh   
Дата:   25-01-19 10:17

За 550-600лв има бройки 5Д с всичко работещо, дори карта памет 1-2 Гб ще дадат...
ЗА 750-800 има бройки с поне 3 месеца гаранция.
Сони А7 ще е по-скъп от 1000, с адаптора, втора батерия и т.н. А6000 може би да дойде до 850-900 с адаптора и втора батерия. Вариант е Некс-7 за около 500-600лв и в доста добро състояние-24Мпикс, екстри и леко тяло, което още е доста актуално.



Публикацията е редактирана (25-01-19 10:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: sreflection   
Дата:   25-01-19 10:17

Благодаря за бързите отговори, колеги.

И аз заглеждах безогледалки, имат доста предмиства, но и недостатъци за мен. Главно ме отблъскват с ергономия, доста постни са откъм копчета. Не че ползвам толкова много, но точно тези, който ми трябват повечето пъти ги няма. Другото е, че трябва наново да купувам адаптери, а те също са може би 50-60лв.

70D доста ще ми надвиши бюджета, не ми се ще да го надвишавам, че памперса унас и без това се справя добре с това. :)

Sony-то пак така, въпреки че много ми харесва :( Отново трябва и адаптери да си намеря нови.

За съжаление няма Меджик Лантерн за 450д, коята беше една от причините да се разделя с него.

700d имаше доста запазен из форума за около 400лв, което е добра цена мисля, но реално предлага ли нещо повече от 60д например?

7D в сайта, който гледам е 550лв, точно колкото бюджета ми. Може би е шариант.

Иначе обективите са Tamron Adaptall 22A, 23A, 27A; Хелиос 44-3 2/58, Jupiter 9 2/85. Реално мисля да си набавя някое автофокусно варио 18-55 / 28-80 за моментите, в които снимам в движение неща, по празници и разни ти му забави. Сдобих се с 28-80 II, но не бях очарован кой знае колко от фокуса и го дадох с 450-ката. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: kvakioh   
Дата:   25-01-19 10:23

100/700Д нямат някои проблеми с фокуса, както 60/70Д, също така тези последните 2 са последните Канони, които имат скрити дефекти и проблемчета.
18-55 първа версия, базов от 350-400Д е отличен и на новите, изпробвано. Даже е по-добре от някои после модели със някаква там стабилизация.
Тия Адаптали са някакви доста измислени за Канон, другите са ок.
За Сонита най-евтиният адаптор с някакъв автофокус (или много бавен или никакъв) е 65-75лв. Само нов. Не втора ръка.
7Д е добра опция също.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: Synthy   
Дата:   25-01-19 10:26

Не, купуваш си един адаптер EF -> каквато безогледалка имаш и всичко е точно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   25-01-19 10:30

Като ще купуваш пак Канон, огледай се за запазено 50Д. Това е последното тяло, което не може да снима директно видео и може (относително) да си спокоен, че матрицата не е пържена безмилостно от разни начинаещи сватбари. Точно поради тази причина не бих взел 7Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   25-01-19 10:43

Олимпус + Хелиос-44 М4 + найсе% кроп[smilie18]


http://prikachi.com/images/99/9490099Z.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: sreflection   
Дата:   25-01-19 10:54

Тамроните са ми слабост, не съм професионалист, но имам доста добри впечатления от тях. Имал съм над 10, с повечето се разделих, оставих си само тези, които смятам, че са най-добри. Евентуално ще се разделям с 22A.

Това със видеото също го мислих, но пък четох, че не е толкова голяма уплаха. Имали и термично прекъсване, което пък...само по-себе си не звучи много успокояващо.

Ще трябва да обмисля опциите доста. Не ми се ще да си взема нещо, което ще продам след 1 година.

Между другото някой пазарувал ли е от mpb.com? Там гледам за оферти, намерих го из форуми като хората са доволни. 20паунд адоставка до България, което е прилично.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: marves   
Дата:   25-01-19 11:22

mpb изкупуват стара техника директно от крайни потребители, тестват, ремонтират и препродават. Точни са, цените са една идея по-високи спрямо базара (местния UK), но май дават и някаква гаранция.
Можеш да ползваш превозвач UK>BG и да спестиш около 15 паунда.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: sreflection   
Дата:   25-01-19 11:24

Супер, благодаря ти за информацията! Мисля направо да ползвам тяхната система за шипинг. Карат с ДПД(спиди), и си мисля, че ще съм по-спокоен. Не че не съм ползвал частни куриери, но винаги с едно наум. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: sreflection   
Дата:   25-01-19 11:25

Между другото ми предложиха 55паунда за 450-цата, което е ниска цена, но пък същевременно в сайта им е няма и 70, така че не слагат много надценка.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   25-01-19 11:28

7d/100d/700d .. търсиш тези апарати и успех ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: sreflection   
Дата:   25-01-19 14:31

В крайна сметка ще се вслушам в съветите, за които ви благодаря! Ще взема 700д ако е в кит с обектив, ако не - 60д, и ще се надявам да не е бил на някоя влогарка. :)

А запознати хора могат ли да споделят съществена ли е разликата между pentamiror / prism?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: Synthy   
Дата:   25-01-19 14:32

Какво очакваш от такъв "ъпгрейд", защо го правиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: sreflection   
Дата:   25-01-19 14:45

Техниката се мени. Това, което исках е възможност за:

- Маджик Лантерн - има някой опции, които биха ми помогнали при снимането с ръчнофокусни обективи
- По-нов сензор с надеждата да има по-малко шум, защото повечето от ръчнофокусните нямат рязкост при отворена бленда, а не е лоша да имам възможност да снимам от ръка в по-мрачно време.
– По-добра ергономия, заради това харесах 50д-60д. Стъклата тежат.
- Като цяло исках да взема малко по-нов апарат, на малко кадри, защото трудно вече ще намеря къда да ми отремонтират по-старите, пък и не си заслужава.
– Много исках ФФ, но поради горната причина, по-скоро ще пропусна. Не искам да надхвърлам бюджета, който съм си определил.
– Бях чел, че призмата е по-светла и би ми позволила по-лесно фокусирване.

Общо взето е това :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   25-01-19 15:02

sreflection написа:

> – Бях чел, че призмата е по-светла
> и би ми позволила по-лесно
> фокусирване. ...

По-светла и обикновено с по-голямо увеличение. А за фокусирането не ползваш ли чипосани (EMF) адаптери? Още повече, че последните поколения са и програмируеми, което поне на хартия, донякъде замества липсата на микронастройките на фокуса в тялото.



Публикацията е редактирана (25-01-19 15:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ при избор на нов апарат
Автор: sreflection   
Дата:   25-01-19 15:06

Използвам обикновени адаптери, които единствено лъжат апарата, че е на фокус, но до там.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »