Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на CF или SDXC? Предимства и разлики...
Автор: hhumpff   
Дата:   21-01-19 12:12

Здравейте!
Може ли някой да ми разясни какви са предимствата и недостатъците на двата картови формата и записа на данни от апарата към тях. Апарата ми е Canon 7D MkII с два слота: за CF и за CD карти. Тъй като съм решил да си закупя нова карта, се чудя има ли смисъл да си взимам по-скъпата CF карта, или да купя два пъти по-голяма CD карта на по-добра цена.
И двете карти са SanDisk Extreme:
Скорост на четене 90MB/s(CD)/120MB/s(CF),
Скорост на запис 60MB/s(CD)/85MB/s(CF),
Като скорост, дори и по-бавната CD карта ми е ОК.
Дава ли слота за CF карта по-висока скорост на писане от слота за CD по принцип, ако картите са с еднакви скорости на писане примерно?
Има ли някакви други чисто хардуерни предимства CF картата и приоритетното записване на файлове през този слот?
Благодаря предварително на всички отговорили!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на CF или SDXC? Предимства и разлики...
Автор: lamerko   
Дата:   21-01-19 12:28

CF има повече линии за трансфер и по принцип се води по-стабилна. До известно време бяха и по-бързи, пртеди да излязат новите стандарти за SD. Специално за Канона ти - виж колко е РЕАЛНАТА скорост на слотовете, понеже имат гадния навик да ги ограничават страшно много, включително и на класа на 7Д. СД картата ти може да поддържа много високи скорости, но ако слота е ограничен - няма смисъл от скъпи карти...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на CF или SDXC? Предимства и разлики...
Автор: kvakioh   
Дата:   21-01-19 13:36

CF 100, Sd 90, така да са скоростите. Най-добре CF 120, SD90 стигат.
7д марк 2 пише до 95-100 на Cf, и до 70-75 макс на Sd.
Eстествено, че като ги има и двете е добре човек да има и от двата вида сложени.
Лично аз бих взел някоя 16Гб CF и една 32 sd, поне по 1 бр от двата вида. да са подсигурени нещата.



Публикацията е редактирана (21-01-19 13:44)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »