Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За сантимента по първите снимки
Автор: denkich   
Дата:   20-01-19 13:27

Здравейте! Времето не може да бъде преборено, но паметтнана компютъра може... не винаги...

Имам много снимки, които са от лоши - по-лоши, но са ми едни от първите. За съжаление мястото на компютъра ми е на свършване и се чудя дали да ги пазя, или да ги затрия завинаги. Как се справяте с тази ситуация? Имам 2 тб външен хард, но и той ще замре скоро...

Отговори на това съобщение
 Re: За сантимента по първите снимки
Автор: ombre   
Дата:   20-01-19 14:25

Зависи от снимките,ако имат сантиментална стойност,още някой и друг хард,не е чак толкова скъпо.Поне аз така бих направил.

Отговори на това съобщение
 Re: За сантимента по първите снимки
Автор: quazimodo   
Дата:   20-01-19 14:59

Mинавай с голямата гума и давай нататък. Ако наистина тези снимки имаха някаква стойност за тебе, нямаше да питаш съвършено непознати хора какво да правиш с тях.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За сантимента по първите снимки
Автор: nyamago   
Дата:   20-01-19 15:22

При посещение в някогашния ми софийски дом, си донесох няколко кутии снимки (на фотохартия) и още няколкостотин диапозитива. Старателно подбирани да са уж 'най-доброто' (много повече се изхвърлиха) и с доброто намерение да се дигитализират. Някой ден.

Вече няколко години сканрането не се случва и от това не усещам живота си по-малоценен. Вярно, при случайо натъкване на оргиналите като ровя чекмеджета за нещо друго, се поспирам и с малко носталгия преглеждам част от тях. Неизбежното "Трябва най-после да ги сканирам!" взе да се измества от "Тези май никога няма да видят дигитален формат, но какво от това?.."

- - - - -

Същото се случва и с най-ранните цифрови снимки - от първата 'сапунерка' на прага на века (Олимпус Камедиа С900 беше голяма работа!) и първите телефони с камера (някъде ~2003) до днес лавината от необработени, дори - непрегледани кадри само расте (2 външни диска и плаче за нов) - и няма надежда да се филтрира нещо смислено от множеството. Няколко години работих по правило да бъркам в случайни папки (моите са организирани по географски места и години) и да щипвам за обработка и споделяне по няколко случайни кадъра, като гледам да са разнообразни (като бивша камера, място и време)... Напоследък и това иска прекалено много внимание и време, едва смогвам с последите месеци и седмици и 'не му се вижда края' [smilie2]

- - - - - -

Все по-голяма част от заснетото няма вече никога да видим - свикнете с тая мисъл и се радвайте на самото снимане и на редките случаи да отворим и погледнем нещо!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За сантимента по първите снимки
Автор: mihalo   
Дата:   22-01-19 01:41

Не трий за бога! Бъдещата дигитална археология /ако човечеството доживее до това де/ ще е много доволна да намери фосили от "кандид" фотография, не само банални доказателства за егото на хомо сапиенса :)

Шегувам се.. ама не чак пък толкова. ...Като се замисли човек... [smilie11]

Може да ги пратиш в облаците, квото-такова!

Редакция: Последното вече не е шега. Направо си е бизнес идея. [smilie10]



Публикацията е редактирана (22-01-19 01:53)

Отговори на това съобщение
 Re: За сантимента по първите снимки
Автор: kvakioh   
Дата:   22-01-19 08:14

Ленти си пазя в класьори, на чисто и обезопасено място. Дигиталните ми се упеториха като пространство след 36 мпикс камера само. Реално, лично ако имам 15-20 кадъра, които заслужават печат са излязли, а 3-4 са попаднали на нужното място.
Казваха тук преди за затворите на дигиталните апарати, пазя някои разбити...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »