Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Малък фотоапарат за пътувания
Автор: ailiev   
Дата:   20-01-19 08:03

Здравейте,
Колебая се между 3 модела "сапунерки". Моделите между, които ще избирам, ако не ми предложите друга са: Sony RX100m5, Panasonic LX100 II и Panasonic LX15. Ще се ползват предимно за снимки по екскурзии. Ще се заснемат и някакви портретни снимки, съвсем любителски. Другото, за което може да се ползва е да снимам малката. Кой от тези модели ще ми върши най-добра работа за целите, за които ще го ползвам. Може би не искам безогледалка, защото не ми се занимава с обективи, а пък няма такива универсални на нормална цена. Ако имате и други предложения съм на линия. Благодаря предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: Малък фотоапарат за пътувания
Автор: ombre   
Дата:   20-01-19 09:53

Аз съм за сонито,отделно от това бих погледнал и алтернативите на фуджи,ама там май са повечко пара,също харесвам и рико м2.

Успех с избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък фотоапарат за пътувания
Автор: martin40   
Дата:   20-01-19 10:15

Olympus Stylus 1

+:
Има над 10x zoom с постоянна бледа от 2.8
EVF
Tilting screen
Бърз автофокус

-:
Малък сензор 1/1.7

Отговори на това съобщение
 Re: Малък фотоапарат за пътувания
Автор: Simbon4o   
Дата:   20-01-19 11:34

В този клас няма по-добро от сонито, останалите производители ползват сонешките вътрешности, но по-старо поколение. Специално рх100м5 и м5А са супер машинки. Скъпи, но по-бърз и точен АФ в този клас няма.

Ако ще гледаш модели с по-малък от 1" сензор разликата с повечето телефони там е само зуум обектива иначе качеството е като от телефон.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък фотоапарат за пътувания
Автор: kvakioh   
Дата:   20-01-19 11:39

Panasonic GM-1, GM-5, като има всевъзможен избор за обективи. Иначе съм за Rx100

Отговори на това съобщение
 Re: Малък фотоапарат за пътувания
Автор: Giorgio.K   
Дата:   20-01-19 12:31

От 4 години за пътувания само RX100 М3 си нося. Върши работа идеално за всичко. Тези Панасоници също изглеждат много добри машинки, но поразгледай добре семпли, че по-старите им модели имаха един леко жълтеникав отенък на снимките който мен ме дразнеше и много трудно го коригирах. Може вече да са го оправили това. Говоря за LX 5 и следващите няколко модела. Всъщност основно това ме накара да мина на Сонито.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък фотоапарат за пътувания
Автор: ailiev   
Дата:   20-01-19 18:34

Ще поръчам сонито значи, единственото което ми липсва е тъчс, но ще го преживея..

Отговори на това съобщение
 Re: Малък фотоапарат за пътувания
Автор: Mihalaki   
Дата:   20-01-19 18:52

И аз се колебая между тези модели, като към списък бих добавил и TZ100/TZ200, оптичният зуум е добро нещо щом ще се ползва за екскурзии. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Малък фотоапарат за пътувания
Автор: ailiev   
Дата:   20-01-19 20:09

Много тъмни ми идват, тези панасоници, които посочваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък фотоапарат за пътувания
Автор: nyamago   
Дата:   21-01-19 01:02

Две неща определят качеството на образа: оптиката и матрицата. От трите кандидата (а и от другите препоръки) бих се запитал:

- Кой има най-голяма матрица? (Като площ, не като брой пиксели - щото днес и телефоните имат по 40Мп). Само един от тези e М4/3, другите са телефонки.

- Кой има най-качествено стъкло? Тук може да се спори, но Лайка има по-силна репутация от Цайс, в която и азиатска държава да са правени и двете. От двата Лайка обектива, единият е проектиран и произведен за по-голямата матрица, не е без значение.

Не бих направил компромис с тези два критични компонента заради не-критични екстри като тъч-екран или вградена JPEG обработка с ефектни 'филтри'. А колко са 'тъмни' (или напротив) обективите е безсмислено да се сравнява при толкова различни по размер матрици.

[shtrak]



Публикацията е редактирана (21-01-19 01:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Малък фотоапарат за пътувания
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-01-19 04:40

Panasonic LX100 II има М4/3 сензор, но в нито един от фото и видео режимите НЕ използва цялата площ на матрицата. Използваемата площ на различните кропове е по-голяма от 1 инч, но не с толкова много, че това да има значително влияние върху качеството на изображението.

През юли 2018 г. Сони ъпдейтнаха RX100m5 и сега той разполага с по-новия стакнат сензор на RX100m6 - в комбинация с няколко други благинки, сред които най-голямо внимание заслужават новото меню, по-бързата серийна снимка и по-големият буфер.

RX100m5 използва фазов автофокус, а моделите на Панасоник - контрастен. Да обяснявам ли кой е по-бърз и защо?

Не се наемам да сравнявам репутациите на Цайс и Лайка - то е все едно да сравняваш Бугати и Ролс Ройс.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък фотоапарат за пътувания
Автор: lamerko   
Дата:   21-01-19 04:44

И още нещо - М4/3 е... 4:3 [smilie2] И да имам камера с такъв сензор, пак ще го ползвам при фото 3:2, а видеото е... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Малък фотоапарат за пътувания
Автор: папач   
Дата:   21-01-19 08:17

Смартфон Samsung s 8

Отговори на това съобщение
 Re: Малък фотоапарат за пътувания
Автор: Hsathv   
Дата:   21-01-19 11:26

Аз за пътувания съм се спрял на sony rx1r ii втора употреба. Първата версия не ми допада щото няма визьор. По-скъпо е от rx100 ама има защо. Твърдия 35 мм обектив няма да ме ограничава с нищо. Колко години преди това снимах само с 50/1.7.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък фотоапарат за пътувания
Автор: solo5   
Дата:   21-01-19 11:58

От изброените бих избрал Panasonic LX100 II.
Ако трябва да купувам бих взел първа версия на Panasonic LX100, заради цената
В момента за компакт устройство използвам Sony DSC-QX100 към смартфон или таблет

Отговори на това съобщение
 Re: Малък фотоапарат за пътувания
Автор: lamerko   
Дата:   21-01-19 12:24

Hsathv: защо да е фиксиран 35мм? Дори двойката има малко по-голямо варио от следващите модели - 28-100мм :)

Отговори на това съобщение
 Re: Малък фотоапарат за пътувания
Автор: Джъмбо   
Дата:   21-01-19 12:45

LX100 е перфектната камера и най-добро... казвам го от личен опит

Отговори на това съобщение
 Re: Малък фотоапарат за пътувания
Автор: Hsathv   
Дата:   21-01-19 13:02

Автор: lamerko
Дата: 21-01-19 12:24

Hsathv: защо да е фиксиран 35мм? Дори двойката има малко по-голямо варио от следващите модели - 28-100мм :)

RX1 са фулфрейм апарати с разкошен 35 мм твърд обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък фотоапарат за пътувания
Автор: lamerko   
Дата:   21-01-19 13:18

А... кой да гледа, че си вписал 1-цата. То това струваше доста бъбреци - не е като за екскурзии :)

Отговори на това съобщение
 Re: Малък фотоапарат за пътувания
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-01-19 13:19

Перфектна камера НЕ съществува!
LX100 II не си заслужава парите на фона на първата версия, която в момента е доста по-евтина. Автофокусът и на двете версии е доста бавен.
Sony RX100 m5 е за предпочитане - особено след ъпдейта. И снимките, и видеото са по-добри от тези на дискутираните по-горе конкуренти.

А хората, които смятат, че смартфоните са някаква алтернатива (нежели - по-добра), НЕ разбират НИЩО от фотография!


lamerko,
Hsathv пише за Sony RX1R II, който е с фулфрейм сензор 42 МП и фиксиран 35мм f/2 обектив и е в съвсем друг ценови клас - дори и купен втора ръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък фотоапарат за пътувания
Автор: Synthy   
Дата:   21-01-19 13:49

А някой такъв компактен с по-широко от 24мм? 20-75 примерно би ми било перфектно.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък фотоапарат за пътувания
Автор: lamerko   
Дата:   21-01-19 13:49

chrisnoch: да, усетих - просто ситуацията е "Чукча не читатель, Чукча - писатель" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Малък фотоапарат за пътувания
Автор: kvakioh   
Дата:   21-01-19 13:51

За съжаление безогледалките, като най-малките Panasonic Gm-1, Gm-5 покриват изискванията, но няма да влезнат със съответните размери в изискванията. Иначе са ненадминати, в сравнение с фиксираните апарати.
Затова най-добре е човек да си прецени на място дали Panasonic или Сонита.
Така направих и аз, като мислих за джобно тяло, та се спрях на Rx100 3, защото GM-5 има много малко втора ръка. Ricoh пък нямаше нов, а това е фаворита при не-зуум с фиксиран обектив.
Sony RX1R II си кърти, но под 1500лв втора ръка няма как.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък фотоапарат за пътувания
Автор: chrisnoch   
Дата:   21-01-19 14:34

Автор: Synthy
Дата: 21-01-19 13:49
А някой такъв компактен с по-широко от 24мм? 20-75 примерно би ми било перфектно.


Широкоъгълните обективи са сложни и скъпи за производство - особено тези с променливо фокусно разстояние (варио). При компактните камери с по-малки севнзори има и допълнителни проблеми - фокусното разстояние, еквивалентно на 20 мм ФФ, става прекалено малко, за да се изработи читав зум с приемливи размери.
При 1 инч сензор кроп факторът е 2.7 - т.е. "20 мм" = 7.41 мм. При 2/3 инча - 5.13 мм; при 1/1.7 инча - 4.44 мм; по-надолу няма смисъл да смятаме.

Отговори на това съобщение
 Re: Малък фотоапарат за пътувания
Автор: marves   
Дата:   21-01-19 16:18

Ricoh GR 16MP APS-C ("кропски" сензор) има един уникален конвертор (но мноого скъп - Ricoh GW-3), с който излизат перфектни 21mm снимки (приравнено към ФФ). Иначе без wide converter-а, рико-то е по-дребно и същевременно много по-удобно и фотоградски насочено откъм контроли спрямо RX100 серията, LX100, Fuji X70/X100 ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »