Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Мнения за canon m50
Автор: fototo   
Дата:   11-01-19 17:21

Здравейте вашите мнения за новият canon m50
по точно за видео заснемане
В тубата и форуми има много различни мнения, не мога да се ориентирам[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: Simbon4o   
Дата:   11-01-19 20:35

80D без огледало... това е то.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: chrisnoch   
Дата:   11-01-19 22:21

Не бих препоръчал М50 за видео. 1080р е поносимо, но 4К за нищо не става, при това е с 1.7 кроп - минимум, без електронна стабилизация. Жалко е, че Канон избраха именно такъв печален дебют за 4К видео в непрофесионално тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: иван99   
Дата:   11-01-19 22:28

Аз съм с него и съм доста доволен. На 4К фокуса лесно се губи при движение на камерата. Но на 1080p при 50 кадъра е доста стабилен и не съм имал проблеми. Ползвам го с оптична стабилизация и вградена цифрова.
И съм доволен от стабилизацията.

Аз съм на мнението спести от апарат, за да си купиш хубав обектив.
А този фотоапарат е на добра цена и прави супер снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: fototo   
Дата:   11-01-19 22:29

chrisnoch
кой фотоапарат коя видеокамера според вас
тази камера Sony FDR-AX100E
по форумите има много негативи за sony/фотоапарати/ че прегряват при по дълъг запис
за canon няма такива мнения пишат за бърз и точен фокус само 4К не го препоръчват[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: иван99   
Дата:   11-01-19 22:39

Аз при 4к като съм снимал не сам имал проблеми със загряването.
При 1080p се включва(ако не се лъжа) двоен пиксел фокус - мисля че така се казваше. Този фокус е много добър, но при 4к липсва.
И в режима 4к при бързо завъртане на камерата за момент губи фокуса, но ако е на ръчен няма проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: Simbon4o   
Дата:   11-01-19 23:51

Ако не ти трябва въртящия дисплей за селфита А6300 на сони е по-добрата камера за видео. За прегряването има много писано как се избягва. М50 също може да прегрее, аз лично съм прегрявал дори канонските ДСЛРи дето никъде не пише, че прегряват... просто това не са камкодери и искат съобразяване с възможностите им.

Ако имаш канонски обективи и не ти се сменят М50 ще ти снима прилично 1080 видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: chrisnoch   
Дата:   13-01-19 00:56

fototo,

Sony FDR-AX100 е страхотна компактна камера с впечатляващо 4К видео, но е с 1 инч сензор и несменяем обектив. Това е съвсем различна концепция от фотоапарат с видео възможности. Трябва да решиш принципно какво ти трябва и какви приоритети имаш. Иначе можеш да се луташ безкрайно между камери и фотоапарати от най-различни марки.
За начало можеш да си/ми/ни отговориш на следните въпроси:
- Какво ще снимаш предимно - сватби и кръщенета, репортажи, корпоратиени събития, музикални клипове, театрални постановки, образовтелни клипчета за Тубата, ... или нещо друго?
- Държиш ли на сменяемата оптика или предпочиташ едно "по-универсално" варио?
- Важно ли е да имаш повече възможности за отделяне ("размазване") на фона или ти е все едно?
- Пълни ръчни настройки или пълна автоматика?
- Автоматичен или ръчен фокус?
- Предпочиташ формата на фотоапарата или тази на видеокамерата?
- Сам ли ще работиш или в "отбор" с колеги, които вече имат някаква техника?
Има и други важни въпроси, но да започнем тези.
Чакам отговори. Иначе можем да си пишем до безкрай разни неща "по принцип", но без реална полза за теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: fototo   
Дата:   13-01-19 16:58

chrisnoch
Здравейте
Лошото е че при мен е нямам голям избор какво точно искам да снимам
а какво ми се налага
От изброените ваши въпроси като гледам снимам и обработвам всичко
освен образователни клипчета за Тубата
аз съм за ръчни настройки
за оптика засега не е сменяемата оптика
за форма много бих искал като старите камери с визьор и дисплей
ама няма толкова универсално ако има те са много скъпи за нашите цени
за които снимаме
отбор снимам но главно с техника на колегите
собствен отбор нямам
мисля засега това
Благодаря много за насоките между другото

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: Джъмбо   
Дата:   13-01-19 19:15

не мога да разбера каква е тази истерия за 4К?!!?!? колко клипа в тубата са 4К??? full HD е повече от достатъчно в близките 3-4 години... то телевизиите още не са преминали всичи на на HD та камо ли 4К... да не говорим и инвестицията от дискови масиви и мощен комп [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

М50 е перфектен бюджежен камерчок кеф ти за фото кеф ти за добро Full HD... 4К просто е екстра

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: Simbon4o   
Дата:   13-01-19 19:28

Като не знаеш защо ти е 4К... не ти трябва. Ако знаеш защо ти е - търсиш камера с добро 4К... Аз лично не издавам 4К, но редовно го ползвам, защото ми дава по-добра картина и ми дава да кропя, скейлвам и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: Джъмбо   
Дата:   13-01-19 19:36

едно време като учихме в училище се учехме да кадрираме добре защото кроп няма... сега снимаш 4К и си викаш: на шопата ше го опраа... да не говорим колко по кпризен е фокуса на 4К

нещо като срелям с оръдие, целта ще се порази без да се мъча много [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: Gecata   
Дата:   13-01-19 21:04

Ако изкарваш някой лев с видео и държиш да си заработиш всяка стотинка от хонорара хем правилно ще кадрираш, хем като се наложи да кропиш ще кропиш. Нубаво е да имаш и използваш тази възможност.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: chrisnoch   
Дата:   13-01-19 21:43

Джъмбо,
Като не снимаш видео, защо даваш мнение?
Фокусът в 4К НЕ е по-капризен от този в 2К и няма никакви причини да бъде такъв. Това, че един производител има по-добри автофокусни алгоритми за видео от някои други е съвсем отделна тема и няма нищо общо с някакви капризи.


fototo,
По всичко личи, че Sony FDR-AX100 напълно отговаря на твоите нужди.
Единствените недостатъци, за които се сещам - вариото е 29 мм в широкия си край (ФФ еквивалент) и има само един слот за карта. Затова пък оптиката е доста добра, светлосилата - съвсем прилична (2.8 - 4.5), има пълни ръчни контроли (макар да се упрвляват чрез една врътка), някои бутони са програмируеми и т.н.
Гледам, че в момента някой продава точно тази камера в базара: ТУК . Цената е добра, пък и подлежи на коментар.



Публикацията е редактирана (14-01-19 02:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: kita   
Дата:   14-01-19 13:30

Абе колеги, защо никой не коментира ценовия клас!? Ако някой намери камера с тези възможности като на М50 за 1000лв. нека се обади, ще го поздравя с поклон! Да не говорим за китовите обективи, които са страхотни, нищо, че са PVC. Ако някой е работил с EF-M 55-200mm напр. със сигурност се е разделил с далеч по-скъпи стъклени... А за цвят и дълбочина и особено за фокус не говорете глупости! Преди да оставя в шкафа МаркII тествах и две Фуджита ( от 2000лв. нагоре ) и Сонита - няколко, и то сериозно - с таблици, предмети и на тъмно навън. При М50 имаш брилянтен дуал пикс фокус и на фото и на видео, е да, при 4К нямаш дуал пикс, но имаш страхотен фокус асист, който ако снимаш с акъл е незаменим. А за фото с новия ( и единствен засега ) роу формат имаш показатели като при двойно по-скъпи камери.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: kita   
Дата:   14-01-19 13:55

Пропуснах да отбележа, че двама колеги с М50, малко ъпгрейд на фърмуера и един рекордер ме оставиха с увиснало чене като им гледах части от скоро заснета новела с известен актьор и то с малко осветление и много тичане с евтин стедикам. Наистина впечатляващо 4К!!! Демек и напълно задоволителна стабилизация. Като излезе филмчето, ще пусна линк.
Ако някой търси наистина качествено полупрофи 4К видео ( само за видео ) с добра оптика това е Sony FDRAX53B - около 1300-1400 лв. нова.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: fototo   
Дата:   14-01-19 14:56

kita
Купих я преди нова година на промоция от ЕМАГ и на другият ден я върнах
В тъмното черните участъци е много зле картината, фокуса е бавен неориентиран
Говоря заснемане без осветление вечер на улично осветление

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: Джъмбо   
Дата:   14-01-19 15:00

кой ти е рекъл че не снимам видео? [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
а това за фокуса го казвам от лична практика... особено ако е ръчен, щото сериозното снимане е с ръчен фокус... както и да

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: hotsnail   
Дата:   14-01-19 15:20

само за 4К да вмъкна, че и фейса го поддържа и Вимео и тубата. Та съвсем скоро ще се гледа снизходително, ако на клипчето има унизително "HD".....

До колко реално можеш да заснемеш, обработиш и качиш съдържание, което демонстрира 4К е друг въпрос. Аз поне в тубата и вимео не мога да видя по някаква причина достатъчно качествено съдържание. В смисъл на епъл ТВ-то холивудските филми на ХД изглеждат по-добре от 4К клиповете в тубата и вимео. А ХД клипове с много детайли има доста от разни влогъри, които държат на качеството

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-01-19 15:40

Джъмбо,
Ами не личи, че снимаш!
И аз за ръчен фокус говоря. Автоматичният фокус е друга тема, както писах по-горе.
Няма никаква причина воденето на фокуса да е "по-капризно" при по-висока резолюция. При по-голям сензор - да, при по-отворена бленда - пак да. Това са проблеми, свързани с по-плиткия DOF, който не зависи от резолюцията. При по-голяма резолюция грешките във фокуса се виждат по-ясно от лаиците, това е всичко.


kita,
Никой не твърди, че М50 не може да снима. Просто има камери, които снимат доста по-добре - особено в 4К.
Много ми е интересно да видя въпросната "новела с известен актьор" - най-вече за да преценя що за критерии имаш за качествено видео.
А тези басни за "PVC" обективите, дето те карат да захвърлиш "стъклените", ги разправяй в някой друг форум! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: иван99   
Дата:   14-01-19 15:45

fototo

За М50 ти е предимство, че можеш да сменяш обектива. Ако ти трябва за нощни кадри можеш да си вземеш някой с бленда 1,8 дори и по-малка.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-01-19 16:12

иван99,
Универсална камера за всякакви ситуации НЕ съществува. При покупка трябва да преценяваш според собствените си нужди и бюджет. Сменяемите обективи са предимство в едни ситуации и пречка - в други. Не трябва да се избира само по един критерий - това води до лоши решения, които после водят до лоши финансови резултати.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: kita   
Дата:   14-01-19 16:39

chrisnoch,
ето ти един линк към тест на една от най-престижните лаборатории:
[https://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx ]напишете тук линка
в случая зареди в менюто обектив за 400лв ( Canon EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM ) срещу обектив за 900лв. ( Canon EF 24-105mm f/4L IS USM ) за по голяма точност чукни в падащите менюта сходни фокусни растояния ако са се разместили ) и гледай най-вече хроматичната аберация!
Все пак да говорим за кроп сензори от подобни ценови класове...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: Джъмбо   
Дата:   14-01-19 16:46

това, че не се бия в гърдите, че снимам видео, не значи, че не снимам... даже съм завършил натфиз операторско майсторство и съм снимал с доста висок клас камери, та... съм установил разликата във фокуса между 2 и 4К
а това да се снима на 4К с идеята да се сваля на 2К и да е по-бешумно е тотал загуба на време и енергия [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] направо се чудя как сватбарите не са си накупили всички 40 мп камери да си ги даунскелват на 20 за по-добър шум

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за canon m50
Автор: kita   
Дата:   14-01-19 16:53

Грешка на писането - имах в пред вид "срещу обектив за 1900лв." а не “срещу обектив за 900лв."
Иначе много добре го каза "Универсална камера за всякакви ситуации НЕ съществува.“
Бих добавил: важно е съотношението цена/качество и колко пари можеш да си искараш с нея...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »