Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Прехвърляне/видео лента - цифров носител
Автор: bombastik83   
Дата:   11-01-19 10:31

Здравейте.
Въпросът ми е следният:
За прехвърляне на старите видео ленти към цифров носител,използвам Easycap кепчър но не ми харесва сигнала от него.Влошава се качеството на аудиото и видеото.Ползвал съм два такива на Easycap и резултатът е един и същ.
Ще помоля хората,които са правили това да споделят мнение,какво използват и как го правят.

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне/видео лента - цифров носител
Автор: dekov   
Дата:   11-01-19 11:00

От 10-15 години ползвам Plextor ConvertX Digital Video Converter (PX-M402U) , пробвал съм от любопитство такива като флашки, например на "NotOnlyTV" Video&Audio Graber, няма нищо общо.
То и в цената няма нищо общо, на времето Plextora май беше над $300.


Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне/видео лента - цифров носител
Автор: kiten   
Дата:   11-01-19 16:25

На Easycapа правил ли си настройки за захвата и с какво качество да сваля. Качеството му е напълно сравнимо с качеството на домашно кино двд рекордер .

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне/видео лента - цифров носител
Автор: bombastik83   
Дата:   11-01-19 17:30

Пробвал съм и с настойките,но при мен няма задоволителен резултат.Непрекъснато сменя цветовете на видеото когато си иска.

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне/видео лента - цифров носител
Автор: fototo   
Дата:   11-01-19 18:11

Pinnacle USB 700 всичко е бетон

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне/видео лента - цифров носител
Автор: PieroBG   
Дата:   12-01-19 23:40

За грош петел - за грош пее...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне/видео лента - цифров носител
Автор: petervassilev   
Дата:   13-01-19 12:49

Използвам много евтин ION Video 2 PC (Ezcap), на Mac. Качеството ме задоволява.


За най-ценните записи, обаче, съм плащал за професионално превръщане NTSC-PAL-дигитализация и разликата в качеството е значителна.


Преди повече от 10 години, преди да премина на Мак, пробвах и някаква доста по-скъпа система (също беше външна), но ПС-то ми беше бавно и нямаше синхрон със звука. Използвах допълнително някаква програма за синхронизация, но обработката беше много тромава.


Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне/видео лента - цифров носител
Автор: kiten   
Дата:   13-01-19 15:04

Какво значи професионално [smilie18]
Повечето мини дв видеокамери плейват в цвят от NTSC-PAL също и при видеоплеерите от вхс касети. При видео 8 също няма проблем с двата стандарта.

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне/видео лента - цифров носител
Автор: chrisnoch   
Дата:   13-01-19 15:24

"Професионално" означава с минимална загуба на качеството.
Евтините кепчър карти са ... ефффффтини и толкоз!

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне/видео лента - цифров носител
Автор: petervassilev   
Дата:   13-01-19 15:39

"Професионално" в случая (което споменах по-горе) означава обработка от професионалисти (опитни монтажисти от телевизията) на тяхна професионална апаратура.

Дори сигналът от професионалния видеоплейър е много по-качествен, навярно това важи и за следващите стъпки на дигитализацията, и резултатът е очевидно по-добър.

ION Video 2 PC ми върши работа за записите, които не са толкова важни за мен, но не искам да ги изхвърлям.

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне/видео лента - цифров носител
Автор: kiten   
Дата:   13-01-19 16:47

Затова ли повечето теливизионен материал им е 4/3 разпънат на 16/9 и качеството направо vhs!
В крайна сметка от дискусията излиза че плеера трябва да е качествен а не джаджата[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне/видео лента - цифров носител
Автор: petervassilev   
Дата:   13-01-19 17:13

[smile] Не съм от тези, които са запознати с "повечето теливизионен материал", но разликата при моите записи е значителна, в сравнение с моите самоделни конверсии.



Публикацията е редактирана (13-01-19 17:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Прехвърляне/видео лента - цифров носител
Автор: petervassilev   
Дата:   13-01-19 19:28

@kiten

Разбира се, че и “джаджата” е изключително важна. Тя съдържа усилвателно стъпало и аналогово-цифров преобразувател и разликата между евтин и скъп АЦП може да е огромна.

Първо, един домашен видеоплейър не може да се сравнява с професионален видеоплейър от пултовете на монтажистите.
Второ, всички интерфейси/куплунги/кабели на професионалния пулт внасят по-малко смущения и са по-добре екранирани от използваните от мен външни висящи кабели.
И трето, моите няколко часа работа с “джаджата” не могат да се сравняват с дългогодишния опит на професионалистите.

Подобна е разликата между фотоапаратите с различно качество на сензорите. И там имаме първоначално усилване на аналоговия сигнал, генериран от “пикселите” на матрицата, което е основният компонент на т.нар. ISO при цифровите камери. Ел. усилване (ISO) при най-новите и скъпи сензори внася много по-малка грешка. Същото важи и за следващото стъпало в камерата - аналого-цифровия преобразувател. Затова някои казват, че новите камери “държат на високо ИЗО”. Разбира се, че в този случай безшумното усилване на сигнала е комбинирано с други усъвършенствани методи за обработка на сигнала от пикселите.

Както има разлика между Sony NEX3 и Sony A7 като джаджи, преобразуващи аналоговите сигнали в цифрови, така има разлика между различните джаджи кепчъри.



Публикацията е редактирана (13-01-19 19:57)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »