Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на DSLR втора употреба до 1-1500 лв
Автор: DeSSSKa   
Дата:   01-01-19 14:23

Здравейте и честита Нова година, мисля да направя подарък на мой близък приятел и искам да събера мнения какъв би бил най-подходящият избор на full frame фотоапарат в този ценови диапазон. Ще се търси запазен екземпляр втора употреба, като е препоръчително да е Canon, понеже бъдещият собственик има обектив 85mm/1.8 отново на Canon. Насоката към която ще се снима е портретни изображения, както и архитектурна фотография. Заложения ценови диапазон е само за тялото. Очаквам Вашите наставления и съвети :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR втора употреба до 1-1500 лв
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   01-01-19 14:50

То при Канон голям избор май няма - 6Д, това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR втора употреба до 1-1500 лв
Автор: marblebg   
Дата:   01-01-19 17:27

6D или като 5D mark II - като и двете тела са с доказани през времето качества.
Ще си позволя да направя едно обобщение на предимствата на единия спрямо другия:

6D е по-новият от двата (5 години по-нов) и щом няма да се ползва за спортни събития е удачен вариант. (цената му варира около 1200-1400 лв, в зависимост от състоянието)
Предимства:
- малко по-малък и по-лек от двата (около 100 грама);
- има значително по-чувствителен при слаба светлина сензор ( предимство при интериорна/архитектурна фотография);
- по-добър фокус при ниска осветеност;
- работи с по-евтините и лесни за намиране SD карти;
- има вграден WiFi, което за интериорна/архитектурна фотография е доста полезно: възможно е да бъде управляван от телефон/таблет, което дава възможност на фотографа на по-добър контрол над композицията/експозицията (примерно неподходящ предмет влиза в кадър. Отиваш, преместваш го малко и директно на телефона в теб виждаш дали влиза още в кадър или не).

5D mark II е по-стар като модел/технологии, но това далеч не го прави по-неподходящ избор. (цената му варира около 800-1000 лв, в зависимост от състоянието)
Предимства:
- по-издръжлив механизъм - докато 6D на хартия издържа средно 100 000 сработвания, при 5D те са около 150 000. Аз имам бройка на над 220 000 сработвания и продължава да работи;
- по-висока максимална скорост на затвора - елементарно обяснено: при снимане на открито и силно слънце е предимство, освен ако не разполагате с подходящ филтър за съответния обектив;
- има джойстик за избор на фокусна точка, докато при 6D е една идея по-неудобно с избор чрез колелото - чисто субективно, тъй като е въпрос на вкус (това по-скоро е предимство ако се снимат събития). За мен примерно този фактор има голяма тежест;
- по-евтин е от двата, което дава възможност с леко увеличение на бюджета (100-200 лв) и късмет в търсенето да се комплектова с обектив Canon EF 17-40 f4 L USM, който ще е доста добър начален вариант за интериорна/архитектурна фотография. Цената му варира около 700 лв втора употреба.

Съответните следващи версии: 5D mark III вече кача цената на 1800-2000лв (втора употреба), а 6D mark II е още по-скъп.

Сигурен съм, че ще се чуят мнения и на други колеги от форума "за" и "против". Изборът обаче може да го направите само Вие, преценявайки кой е по-удачният вариант за конкретния човек.

Успех с избора! [smile]



Публикацията е редактирана (01-01-19 17:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR втора употреба до 1-1500 лв
Автор: martin40   
Дата:   02-01-19 02:36

Ето малко варианти и за под 1000 лв., коити не са за подценяване, въпреки годинките си:

1. Canon 5D Classic(400-500лв) - не само защото продавам такъв. Ето един портрет Canon 5D + 85mm - https://photo-forum.net/i/2196504

2. Canon 1Ds Mark II(800-1100)

3. Canon 1D Mark III(650-700) - не е full-frame, но е най-близкият до full-frame кроп(1.3), което си има своите предимства

Всичките тези динозаври произвеждат страхотни цветове и тоналности. Файловете са малки и се работи лесно с тях.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR втора употреба до 1-1500 лв
Автор: Mytronix   
Дата:   02-01-19 04:54

5D Classic + обективи няма аналог ! Имал съм 6д оставих си 5д класика. Моя го купих преди 3 години бая запазен от Англия и лично съм му навъртял над 150 000 кадъра ! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR втора употреба до 1-1500 лв
Автор: kvakioh   
Дата:   02-01-19 17:42

6D

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR втора употреба до 1-1500 лв
Автор: colorphoto   
Дата:   04-01-19 01:36

Безапелационно 6Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR втора употреба до 1-1500 лв
Автор: Simbon4o   
Дата:   04-01-19 16:44

Oсвен 6Д в тия пари... друго няма смисъл при така зададена задачата.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR втора употреба до 1-1500 лв
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   04-01-19 17:29

Имах и трите оставих си само 6д-то. Чудна камера за малко пари. 5д2- ката за мен е най зле, шуми повече, матрицата му е кофти, тежи и като цяло за 100+200 лв по добре 6д. А 5д класика е страхотна камера за 500-600 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR втора употреба до 1-1500 лв
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-01-19 17:55

6d

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR втора употреба до 1-1500 лв
Автор: t.marev   
Дата:   04-01-19 20:29

marblebg написа:

> 6D или като 5D mark II - като и двете тела
> са с доказани през времето
> качества.
> Ще си позволя да направя едно
> обобщение на предимствата на
> единия спрямо другия:
> ..........
> ...........
> ...........
> Успех с избора! [smile]
>

>
> Публикацията е редактирана (01-01-19
> 17:42)

Браво! Отдавна не бях чел такова добро мнение! Аргументирано, разбираемо, добронамерено и без да се предлага друг тип апарат. Чак ми се прииска и аз да си купя някой от двата модела....
Поздравления на автора![smilie24]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR втора употреба до 1-1500 лв
Автор: bonevs   
Дата:   09-01-19 13:40

Аз имам следния въпрос, при спирането на конкретен екземпляр 6D, как може да се провери изправността му, да се занесе на сервиз, който да направи диагностика и да издаде документ, че апарата е в перфектно здраве или да се носи в някой от магазините, които го предлагат...какво ще посъветвате?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR втора употреба до 1-1500 лв
Автор: Hsathv   
Дата:   09-01-19 13:50

Никой сервиз не може да ти издаде документ, че апарата е в перфектно здраве. Могат да ти кажат, че работи или не работи коректно. Да не си мислиш, че някой ще седне да го отваря, и да му разглежда карантията? Вътре има повече от 1000 детайла и във всеки един момент някой може да дефектира.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR втора употреба до 1-1500 лв
Автор: bonevs   
Дата:   09-01-19 14:02

А има ли нещо по-специфично, за което трябва да се внимава, освен броя на кадрите...нещо коети може и да не е забележимо с просто око и също така кой сервиз или магазин в София може да препоръчате за диагностика?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR втора употреба до 1-1500 лв
Автор: Eye_Contact   
Дата:   09-01-19 15:01

Да могат да го закачат през OBD буксата и да го прочетат за грешки .Гледай също дали не гори масло бъркаш в аспуха и ако е мазен значи гори .Може да провериш дали съединителя не заминал като .... опа ти за апарат питаш .Пич при апаратите няма как да му направят диагностика когато купуваш втора ръка техника просто гледаш тялото дали е изтормозено като цяло кадрите не са от значение имал съм 5-6 5дМК2 и 6Д няколко виждал съм тела на по 10К кадъра и все едно валяк ги е газил също и на по 100К като нови .Гледай самото тяло да е запазено да няма протривания много по ъглите долу където се закрепва за статива .Също задължително ако има фолио на екрана го махни отдолу може да е надрано .Гледай да няма прах във визьора и т.н .Относно затвора пак да кажа ,че 5 тела една марка и модел да хванеш и 5те различно ще шляпат :) Имах една марк 3ка която всеки момент си мислех ,че ще и падне затвора така брутално шляпаше ама избута 130К преди да я продам :) Можеш да провериш и за изгорели пиксели по матрицата случвало ми се е на 5Д мк2 ,снимаш видео с капачката на обектива сложена и после като отвориш файла трябва да е перфектно черен да няма бели или червени точки .Това ако ще снимаш само снимки не е драма ,но за видео е проблем трудно се маха .

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR втора употреба до 1-1500 лв
Автор: bonevs   
Дата:   09-01-19 16:36

Пич, аз затова питам какво се прави при апаратите и под диагностика не винаги означава да се закачи на лаптопа и да й гледаш километрите, ами означава точно това, което си написал по-долу (специфични и препоръчителни тестове, с които млако или много да елиминираш евентуални проблеми и да провериш работата на конкретния артикул). Тогава може ли да разбера друго нещо, как така производителя дава примерно 100К живот на затвора, а има доста апарати на по 200К, които работят безотказно, докато има и други, които както казахте и вие, доста по-рано изнемощяват. Кое в експлоатацията на тялото позволява такъв дълъг и безпроблемен живот?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR втора употреба до 1-1500 лв
Автор: quazimodo   
Дата:   09-01-19 16:44

bonevs написа:

> Кое в
> експлоатацията на тялото
> позволява такъв дълъг и
> безпроблемен живот?

Aз не разбирам от апарати и фотография, но според мен, най-голямата съсипия идва от снимането на видео с ДСЛР-ите.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на DSLR втора употреба до 1-1500 лв
Автор: Synthy   
Дата:   09-01-19 16:44

Производителя дава очакван живот, на базата на тестове. гарантират ти единствено, че ако апарата е в гаранция и затвора замине на кадри под очакваният и обявен от производителят, ще ти го сменят гаранционно. Може да ти умре на 1000 кадъра, може и на 300к да си работи, при очакван живот от 150к. Аз примерно имам Никон Д1 (произведен 2000г.), на който затвора не е сменяван, продължава да си работи и до днес. Така че... божа работа. Ако искаш гаранция - в магазина.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »