Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Снимане на татуировки
Автор: stnls   
Дата:   31-12-18 11:40

Здравейте!Имам малко необичайно запитване.Занимавам се с татуиране и се налага да заснимам работите си, но това не ми се отдава маного добре, защото не съм компетентен във фотографията.В момента имам Nikon D3000, с базовия обектив AF-S DX nikkor 18-55mm, но резултатите не са особено задоволяващи-получават се тъмни, изкривени снимки, общо взето зле(най-вероятно не е само заради апарата).Та въпросите ми са:Дали да сменя обектива с друг(примерно Портретен) и ще подобри ли това резултите?Причината само в обектива ли е или и самото тяло не е добро за тази цел?Дали да не мина на по-прост апарат, тъй като ще го ползвам единствено и само за снимане на татуировки?Дано темата бъде полезна и за някой друг.Извинявам се ако запитванията ми са прекалено некомпетентни, просто толкова разбирам.Всички съвети биха били полезни, благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на татуировки
Автор: solar_sea   
Дата:   31-12-18 11:47

При добро осветление всеки апарат, включително и телефон ще направи добри снимки. Еднаква на цвят светлина, с хубав спектър (високо CRI на днешните led крушки), достатъчно силна и насочена и ще станат супер и с никона. Успех! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на татуировки
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   31-12-18 12:14

Няма смисъл от друг обектив. Една лампа със силна крушка и снимките само със зуум примерно на 35 или 55 мм, за да не са криви.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на татуировки
Автор: quazimodo   
Дата:   31-12-18 12:20

Като начало кажи живи хора ли ще се снимат или шаблони/рисунки. С живите хора ще е доста трудно, до невъзможно, да се оправиш без никакви познания. Ако се подвизаваш в София, съм склонен съвсем безвъзмездно да ти помогна с тестовете. После ще си щракаш сам. Пиши едно ЛС за уговорка.


Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на татуировки
Автор: stnls   
Дата:   31-12-18 12:43

Снимам вече направените върху хора татуси(не рисунки), но за жалост не съм от София.Благодаря за отзивчивостта.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на татуировки
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   31-12-18 13:04

Значи най-вероятно няма да снимаш цели хора, а само определен татус, който си правил. Потърси в инстаграм тату салони, за да видиш какви са им техните снимки и да ти дойдат идеи. Като светнеш татуса с хубава силна светлина, няма как да не се вижда добре с каквото и да го сннимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на татуировки
Автор: eewf   
Дата:   31-12-18 13:42

solar_sea, дано не прозвуча заядливо, но кои са тези LED крушки с високо CRI ?

По темата -
Веждин от Варна е фотограф и татуист. И в двете сфери е много добър, предполагам няма да ти откаже съвет. Не зная дали има регистрация във форума, за това ще си позволя да споделя линк към профила му във facebook https://www.facebook.com/vezhdintattoo

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на татуировки
Автор: stnls   
Дата:   31-12-18 14:28

Добре, но тъй като пътувам много и не мога да си нося и лапми с мен, а светлината е различна навсякъде(като сила и цвят), дали обектив който работи с по-малко светлина би ми подобрил снимките или няма да има кой знае каква разлика? Например Nikon AF-S DX Nikkor 35mm f/1.8G

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на татуировки
Автор: suggs   
Дата:   31-12-18 14:57

stnls, ако татуировките ти се получават грозни и размазани, дали иглата ти е виновна за това, и ако я смениш, ще станат по-хубави? Или е важна ръката, която я държи?
Същото е и с фотографията. Апаратът е само инструмент.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на татуировки
Автор: hardcpz   
Дата:   31-12-18 15:01


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 11:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на татуировки
Автор: stnls   
Дата:   31-12-18 16:18

suggs написа:

> stnls, ако татуировките ти се
> получават грозни и размазани, дали
> иглата ти е виновна за това, и ако я
> смениш, ще станат по-хубави? Или е
> важна ръката, която я държи?
> Същото е и с фотографията.
> Апаратът е само инструмент.

Ясно е, че е само инструмент, но не ми е познат, затова питам за съвети хора, които имат повече опит...благодаря за констатацията

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на татуировки
Автор: stnls   
Дата:   31-12-18 16:20

hardcpz благодаря за съветите, ще потърся такава джаджа и ще пробвам..

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на татуировки
Автор: Synthy   
Дата:   31-12-18 16:22

Макро обектив.

Осветление: една рингова светкавица.
Друг вариант за осветление: обикновена светкавица и рингов софтбокс, като това май е по-добрият вариант. Ето за какво говоря:


https://argostars.com/shop/wp-content/uploads/2017/08/ring-softbox.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на татуировки
Автор: b0bb0   
Дата:   31-12-18 17:06

Ако пуснеш няколко снимки ще насочиш отговорите да са по-конкретни :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на татуировки
Автор: MarinY   
Дата:   31-12-18 17:15

При пълното ти незнание за отношенията скорост/бленда/светлина, най хубави снимки ще станат с умен телефон. Сериозно и без лоши помисли.
Ако имаш време, прочети малко теория и тогава пробвай с камерата. Снимките ще станат още по-добри,
Конкретен съвет ще работи само за определен момент и не върши работа.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на татуировки
Автор: quazimodo   
Дата:   31-12-18 17:17

Погледнах снимките на другия татуист и виждам нещата така - елементарна, абсолютно ръчна светкавица, монтирана на статив за осветление с тригер и отразяващ сребрист чадър. Около 200 лева за такъмите. Между другото, никой не попита тупикстартера какви са познанията му в постобработката на снимки.


Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на татуировки
Автор: asahi   
Дата:   01-01-19 13:18

Най-простото за теб решение:
Избери си място в ателието, където ще снимаш.
Закрепи на стената, на тавана или на статив халогенен (не LED) прожектор 200W. Трябва да е на 1 м. от обекта (татуса), който ще снимаш. Внимавай да не запалиш нещо с халогена.
Сложи модела в осветената зона. Разгледай го дали ти харесва и ако трябва му смени позицията и позата.
Включи си апарата на Р или зелено квадратче, завърти вариото на 55мм. Отдалечи се на такова разстояние, че картинката във визьора или на екрана да е достатъчно едра, но да се вижда и част от тялото - ръка, бедро, плешка, каквото там е важно. Все пак гледай татусът да заема около половината площ.
Престанете да мърдате, хвани здраво апарата и натисни леко спусъка.
Изключи халогена.
Това беше.

Ето един пример как да композираш кадъра:


https://cdn2.stylecraze.com/wp-content/uploads/2013/10/Hawaiian-Tattoo-Designs.jpg



Светлината идва отпред отгоре. Ето още примери да си наясно към какво се стремиш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »