Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Производителност на Macbook
Автор: Lambov   
Дата:   30-12-18 22:51

Мисля да си взема Macbook Pro 13 2017.
Параметри:
8 RAM
i5 - седма серия
128 SSD

Искам да съм по мобилен. Въпроса ми е ще се задъхва ли при обработка с Lightroom. Не ме притеснява толкова много Export-а колкото при самата обработка дали ще бави. Предполагам че за ежедневна работа браузване, email, office ще ми вършиш работа. Друг въпрос е тези tundrbold 3 портова че са ли малко неудопри при работа с флашки SD карти и външнихардове.

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Macbook
Автор: Lambov   
Дата:   30-12-18 23:13

Ако може да кажете и как ще се справя с обработка на видео от goPro 6 т.е. 4К

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Macbook
Автор: nalexiev   
Дата:   30-12-18 23:44

Здравей @Lambov.

Аз съм точно с такъв с 256 GB SSD и нямам никакви проблеми при 36 MP raw файлове.

Стига да имаш достатъчно място на харда, няма да имаш никакви проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Macbook
Автор: hose   
Дата:   31-12-18 00:08

не би трябвало да има проблем

единствено 4К видеото може нещо да бави и то ако са много файлове или минути съответно


не разбирам какво те притеснява тъндърбоут порта - най-новите имат само усб С, този ако има такъв порт би трябвало да има и СД кард рийдър и нормални усб-та?

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Macbook
Автор: lamerko   
Дата:   31-12-18 01:55

Какво да му е неудобното на thunderbolt? Всеки път ще улучваш правилната посока, а не като при тип "А" веднъж на три опита. И няма да чакаш сесията 202 години доставка с камили...

За 4к ще е малко зор работата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Macbook
Автор: Lambov   
Дата:   31-12-18 08:49

@nalexiev
Сподели за мястото. Колко заема операционната система, колко ти заема допълнителния софтуер и какъв е той. Колко място ти остава свободно за работа. Удобно ли е да си разшириш мястото с някаква флашка или външно SSD. Подлежи ли на смяна само SSD-то с по голямо защото фабричните са със абсурдни цени.



Публикацията е редактирана (31-12-18 08:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Macbook
Автор: Fifata   
Дата:   31-12-18 09:00

Най лесно се решава проблема като вземеш лаптоп с 250 ссд и му закачиш едно Lacie примерно на usb-с. Скоростта е доста прилична и ще върши работа.
На моя iMac съм с 128гб ссд + 1тб обикновен диск или 1.1тб fusion. Изкарвам цял сезон снимане на сватби без проблем и накрая трия всичко и почвам наново. Това обаче е за фото. За видео си трябват големи хардове.

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Macbook
Автор: Eye_Contact   
Дата:   31-12-18 10:22

Моя е MID 2012 i5 8gb RAM 512 SSD доста по стар и единствената ми драма е ,че е малко бавничък експорта от LR .За 4К видео нямам драма обаче бачкам с FCPX нито лагва нито нищо само и там експорта е малко тегав .

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Macbook
Автор: Krassy   
Дата:   31-12-18 14:48

С видеото може да го спечеш....
И ако загравя доста... може и да не живее дълго [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Производителност на Macbook
Автор: kireto_a   
Дата:   01-01-19 11:10

за мак ос адоби казват, че на лайтрума му трябва поне 12гб. а от опит мога да кажа, че не няма да се задъхва много, но с 16 работи доста по-добре.



Публикацията е редактирана (01-01-19 13:02)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »