Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Впечатления от Dream Color дисплей
Автор: PieroBG   
Дата:   26-12-18 23:41

Решил съм да се сдобия с лаптоп на HP с Dream Color дисплей. Някой има ли впечатления от тези матрици?

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Dream Color дисплей
Автор: hotsnail   
Дата:   27-12-18 00:12

Това дали не е по-скоро търговска марка от колкото тип матрица?

Вероятно искате за конкретен модел лаптоп да проверите техническите данни и отзивите.

Имайте предвид, че производителите имат в общи линии една цел - за минимални кинти да искат максимална цена т.е. дори привидно два продукта да са близки, в действителност не е изключено в единия да има интересни технически компромиси.....

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Dream Color дисплей
Автор: kiten   
Дата:   27-12-18 02:47

TFT

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Dream Color дисплей
Автор: PieroBG   
Дата:   27-12-18 12:06

Става дума за работна станция HP 8770w с FHD AG RGB LED UVWA Dream Color дисплей

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Dream Color дисплей
Автор: kiten   
Дата:   27-12-18 12:55

http://www.dectrader.com/docs/set06/344020/emr_na-c03579708-1.html
за това ли става въпрос.
Ако е втора употреба не го заглеждай, защото не знаеш как е експлоатиран. Освен това е стар модел и един съвременен лаптотоп с ips дисплей е много по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Dream Color дисплей
Автор: enduro   
Дата:   27-12-18 13:24

Kiten ,написа голяма глупост за новите модели ширпотребки Асус и подобни, това DreamColor e 10-bit дисплей , по новите аналози на 8770W са по 4000 -5000 лв които имат дисплейй равни по качество на ветерана а производителност малко по голяма от 8770 а цената е много по-висока ....
Два чисто нови асуса РОГ 17 " s 7700HQ i 8750H съм калибрирал и дисплеите им са ужасни 96 % RGB i 74 % AdobeRGB и почти невъзможни за калибриране с два различни калибратора Spyder4 i X-Rite Display 1 Pro ....
иначе са самолети зареждат бързо nVME SSD -та ... игрови видеокарти .... но първият дефектира за седмица и бе подменен с по новия ...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Dream Color дисплей
Автор: stef7   
Дата:   27-12-18 13:37

DreamColor на HP 8770w е един от най-хубавите дисплеи правени някога за лаптоп:

- 10битова IPS матрица - не съм чувал друг 10битов за лаптоп да има
- покрива 100% сRGB и почти 98%-100% Adobe RGB

Цветовете са супер дюпер.
Недостатъци - осветлението на матриците отслабва с времето, трябва да се провери в какво състояние е, особенно като се има предвид че дисплея не е от много светлите по принцип. Т.е. трябва да го видиш на живо задължително.

Инак по приницип хубаво е лаптопа да има добър дисплей но за продължителна работа така или иначе се използва външен монитор и клавиатура. Дисплеите на лаптопите са ОК за инцидентни задачи, да ползваш компютър чат пат извън къщи и работата, но за продължителна работа са малки и некомфортни.


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Dream Color дисплей
Автор: PieroBG   
Дата:   27-12-18 22:24

От 9 години съм минал само на лаптопи. На мястото, където живея спират електриката когато си поискат. За това време съм сменил всякакви лаптопи с различни матрици, визирам IPS. Калибрирам си ги и т.н. От няколко години си мечтая за Dream Color. В момента е възможно да се намери на достъпна цена, втора употреба разбира се.
Някой ми каза, че имат някакво характерно червенеене по ъглите. Има ли такова нещо или са градски легенди?

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Dream Color дисплей
Автор: stef7   
Дата:   28-12-18 09:36

Леко розовеене по ъглите означава, че подсветката вече си е отишла. Характерен проблем за стари IPS матрици. Виждал съм само един такъв монитор през живота си и даже го ползвах известно време.[smile] Затова писах, че преди да се купи втора ръка такъв лаптоп трябва да се види на живо, да му се пусне един тест за екрана. Намирането на матрици за подмяна на текущата е възможно но трудно и почти сигурно скъпо.

Не знам къде ще да е това място дето често спира електричеството. Но ако ситуацията е такава и не може да се подобри има решения. Външен монитор 24-27 инча консумира 20-30W. Сложи още 10W за самият лаптоп. Един по-голям и здрав UPS ще може да осигури ток за часове. И струва около 200лв.


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Dream Color дисплей
Автор: PieroBG   
Дата:   28-12-18 13:43

В този ред на мисли бихте ли ми препоръчали лаптоп с добър дисплей и 6 ядрен процесор?

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Dream Color дисплей
Автор: stoikovv666   
Дата:   28-12-18 15:33

PieroBG, в твоя случай един UPS пример на APC, няма ли да е по добрия вариант ако причината е единствено в честото прекъсване на ток?

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Dream Color дисплей
Автор: PieroBG   
Дата:   29-12-18 00:29

Имам и UPS, и външен монитор Ейзо. Решил съм да подменя някои от компютрите. Поостаряха...Пък и не е за пренебрегване мобилността, която дава лаптопа. Не винаги работя в къщи. А за мен на първо място е дисплея, не просто да е шарен, а да вади прилични цветове след калибрация. От няколко години си мечтая за Dream Color. Може и да се вманиячавам. Не съм имал такъв. Говорих с човек, който продава такъв лаптоп и той спомена за това, че розовее в ъглите. За мен това не е нормално и за това пуснах темата. Не ми се ще да купя нещо и след известно време да му търся матрица. Никак не са евтини.

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Dream Color дисплей
Автор: stef7   
Дата:   29-12-18 07:57

Ето на този сайт има класация на лаптопите с най-добри екрани. Правят подробни тестове със замервания включително и на екраните.

The Best Notebook Displays As Reviewed By Notebookcheck

Вариант 2 е да си купиш въпросния HP 8770W и да му търсиш мартицата на по-ниска цена. Из ebay се намират, но има известен риск какво точно ще получиш от Китай.

Примерно

При лаптопите винаги се прави компромис, няма как да е хем евтин, ама хем нов, ама хем много мощен и със супер дюпер дисплей. И трябва да си решиш какви са ти приоритетите и с какво ще направиш компромис.


Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Dream Color дисплей
Автор: PieroBG   
Дата:   29-12-18 14:19

Няма пълно щастие

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Dream Color дисплей
Автор: stef7   
Дата:   29-12-18 15:45

Всъщност сетих се има и трети вариант, който направих преди доста време (6 години ако трябва да сме точни). Има вариант в който да имаш хем евтин, хем нов, хем с най-добрия дисплей лаптоп, но е малко нестандартен и се иска известно четене по интернет мислене и творчество. [smile]

Производителя на лаптопа ти продава / подменя екрана заедно с капаците и всичко на висока цена. Но производителя на самият панел е друг. И добрите панели обикновено са малко. Затова може да ги намериш и при DELL и при HP и Lenovo и много други. И когато купуваш само панела като част цената е много по-нормална и приемлива.

Понеже по мое време нямаше голям избор след много проучвания намерих един отличен TN панел

Тест

AUO B156HW01 V.4 на AU Optronic. Слагаха го същите работни станции на на които слагаха и Dreamcolor, в DELL Precision, работните станции на Lenovo.

Аз го сложих на един Asus който си бях харесал и така се сдобих с дисплей поддържащ 100% sRGB и 98% Adobe RGB. [smile] Цялата работа ми излезе около 200лева със смяната. Оказа се че въпросния панел може да се намери дори в България стига да знаеш точния му номер. Dreamcolor за HP 8760/8770, 8560/8570 е производство на LG пуснах ти линк на каква цена може да се намери, но проблема е че ползва 50 пина конектор и не може да се използва на нищо друго освен на модели произведени специално за този панел. Въпросните HP 8760/8770, 8560/8570 и някои DELL Precision. Не само е важен модела но и модификацията. Ако не е имала преди DreamColor не може да му се сложи по-късно, все заради пустия 10битов цвят който изисква по-широка шина и 50 пина конектор.

Сега ако се тръгне по тоя път и като гледам класацията на Notebookcheck се открояват два модела панели с отлични характеристики. Щото Notebookcheck ти казват и точния номер на панела както и производителя. Има ги за 15.6 размер и за 17.3. Едните са на Sharp и ги слагат на същата про серия на HP - сега ZBook G3,G4 другите са отново на AUO (AU Optronics) и ги слагат по някои от про моделите на Lenovo. Ето номерата им:

Sharp LQ156D1JX01
Sharp LQ173D1JW31
Sharp LQ156D1JW31
AUO B156ZAN02.1

Пълната листа на Sharp за 15.6 инча с пълните характеристики може да се види тук:

Sharp IGZO LQ156D1 всички модели

100% sRGB и 85-86% Adobe RGB е повече от добре. При това панелите са 4К с 350-360 nits brightness.

За да е човек 100% сигурен, че смяната ще стане, може направо да се вземе модел лаптоп който има като опция някой от въпросните панели. Примерно HP ZBook G3, G4. В ревюто за ZBook G4 пише че най-скъпата модификация, която са тествали ползва същия 4K IPS панел като G3 само че са му сложили малко допълнителен софтуер и профили и етикeта DreamColor. [smile] Зад търговското наименование DreamColor в по-новите модели на HP се крие панел на Sharp -IGZO LQ156D1JW31.

Купуваш си HP Zbook G3 има ги на прилични цени втора ръка с какъвто и да е екран. Намираш си от някъде панела на Sharp,(LQ156D1JW31). Сменяш го в някоя фирма и имаш DreamColor 4K за прилични пари. [smile]. Щом ти е такъв мерак. [smile] Смяната е напълно възможна, защото новите DreamColor панели на Sharp ползват 40 пина стандартен конектор и са в много други лаптопи на Dell и Леново. HP слава богу са изоставили нестандартните 10 битови панели на LG и 50 пиновите конктори.

Като се купува панела добре е да се купи от БГ или Европа и само ако не е наличен на тези места от Китай. Да се внимава да не ти пробутат "съвместим".



Публикацията е редактирана (29-12-18 15:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Впечатления от Dream Color дисплей
Автор: PieroBG   
Дата:   30-12-18 00:11

stef7, благодаря за идеята и изчерпателния коментар

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »